Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan várja az anyósom,...

Jogosan várja az anyósom, hogy ennyi mindent megcsináljak helyette?

Figyelt kérdés

A párommal jelenleg az anyjával meg az anyja pasijával élünk amíg nem találunk albit.

De a ház fele igazából a páromé.

Fizetjük a csekkek ránk eső részét. Megveszünk mindent ami kell. Főzünk magunkra.

Napi szinten ötször el van mondva hogy ne együnk és ne használjunk semmit ami az övék,de érdekes amikor mosogatni vagy takarítani kell akkor hirtelen minden az enyém lesz.

Én mindig rendet hagyok magam után este mégis arra érek haza a melóból, hogy mozdulni nem lehet a konyhába. Sokszor még a kaja is megfogyatkozott amit csináltam. De hát ők csak megkóstolták.

Öt perc nyugalmam nincs mert valamit mindig ki találnak, ők meg ülnek a tv előtt amíg ugrálunk nekik. Erre annyit szoktak mondani hogy dolgozzanak a fiatalok. Azt aláírom, hogy az anyósnak nem valami jó az egészségi állapota de a pasijának semmi baja nincs azon kívül hogy idegbeteg mert megölték a telefonos játékba.

Szerintem ez nem túl igazságos, vagy nincs igazam?


2023. jan. 13. 08:10
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
29%

Tegyük már kontextusba a dolgokat, mert itt egyesek brutálisan el vannak tévedve.

A kérdező párja jogosan megtehetné hogy kéri a ház értékének a felét vagy akár a házhasználatért kér házhasználati díjat - ha az anyjától nem is akar, akkor az anyja barátjától.

Ehhez képes abszolút jófejség tőlük, hogy most egyszerűen csak szeretnének pár hónapot a saját házrészükben lenni, előtte-utána hagyják a férfi anyját annak párjával nyugodtan élni.

Mi alapján kellene nekik háztartási cselédet játszani?

2023. jan. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
34%
Igen,ebben az esetben az anyuka is megteheti,hogy kér a ház másik felére használati díjat,vagy bérleti díjat,főleg a kérdezőtől,aki csak betette oda a seggét.Komolyan mondom egyesek nagyon el vannak tévedve.A saját anyádtól kérnél bérleti díjat meg mittoménmit,csak mert a fater meghalt?Ha az anyósnak van haszonélvezete, akkor elárulom,hogy holtáig azt b@sz ki onnan akit akar,a kutyát se érdekli,hogy örökölted a felét,szóval nemhogy a hercegnőt,de még a férjét is ki lehet onnan hajítani.Nemár basszus,hogy a saját házamba befogadom a gyerekem párját,aki áskálódik ellenem,mert nem tetszik neki ahogy én élek,és akkor már oda jutunk,hogy még én fizessék nekik,meg nem hajlandó 2 tányérral többet elmosogatni,holott énáltalam nem kell kifizetnie albérletre százezreket,és tud spórolni.Emberek!Ébredjetek már fel!Tessék felnőttet játszani a saját két kezdetek munkájából.Nem gond,ha valaki otthonlakással spórol,de nehogymár az legyen még a szemétláda aki beengedi a saját tulajdonába az illetőt.Vagy akkor meg kell mutatni,el kell költözni.Ja,hogy az sokba kerül. Hát ez van!
2023. jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
63%
Ki vagyok akadva rendesen az ilyen embereken.Felnevelem a gyereket, felnőttként se takarítom a portáról mihamarabb,és akkor az apja halála után attól kellene tartanom,hogy vagy el kell adnom a vesémet,hogy kifizessem a ház másikfelét,vagy én fizessek bérleti díjat neki?Mikor én vettem,építettem az apjával? Szerintem ti vagytok eltévedve.Jófejség lenne,hogy nem b@szom ki anyámat a saját ingatlanából?Jóhogy meg nem mérgezem,hogy megörököljem az ő részét is.Ha ilyen felmerülne bennem,mármint hogy a gyerekem ezt megtenné velem, akkor még életünkben eltartási szerződést kötnék valakivel,azt a kölyök meg csináljon amit akar.Remélem,itt csak a menyecske van eltévedve,és a férj nem is gondolkodik ilyesmiben.
2023. jan. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
18%
Általa nem kell albérletre fizetnie? Talán az anyukáé a teljes ház, ahová nagy kegyesen befogadta őket? Nekik kell az anyjuk here párját is kiszolgálni, erről szól a kérdés (ha nem megy elsőre az értelmező olvasás akkor érdemes többször elolvasni a kérdést, idővel össze fog jönni).
2023. jan. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
22%
De hogy lett a kérdező párjáé a másik fele?Megvette?Ha nem, akkor csak "szerencséje volt"hogy örökölt.Itt amúgy senkinek nem ítélne meg a bíróság egy forint bérleti díjat se,mert mindenki használja az ingatlant.Oda-vossza igaz,hogy kérhető.Mindenesetre gusztustalan dolog lenne egyáltalán kérni.És mégegyszer!A kérdezőnek 0%tulajdonjoggal igenis hallgass a neve.Ő csak nyer az ottlakáson,nehogymár ne lehessen 2tányérral többet elmosni.A napi takarítás meg megint olyan,hogy saját magukra is kell,nem hiszem,hogy egy nem jó egészségi állapotú anyós akkora plusz koszt csinál.Az meg hogy van az anyósnak párja,meg hogy mennyire here,az az ő dolga.A kérdező max annyit mondhat a kedves férjének,hogy szolgálja ki ő az anyjáékat.Ja,hogy az ő férje is here?Hár akkor ez van.
2023. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
21%
Az utolsónak teljesen jól írja Kérdező örüljön, hogy ott lakhat, a férje meg szépen takarírtson, főzzön, moson stb., ne cselédnek tartsa a kérdezőt.
2023. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Darius- ***** válasza:
23%
19-Igazad volt abban, hogy nem tehetik ki, mert nem csak az ovék a haz, nem figyeltem fel erre, nyilvan ez az én hibam.
2023. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
54%

#18: A túlélő házastársnak holtig tartó haszonélvezete keletkezik a közösen lakott ingatlanon még akkor is, ha egyáltalán nincs is tulajdonjoga az ingatlanon. Mivel a haszonélvezet erősebb, a mama döntheti el, hogy ki lakhat a házban/lakásban és ki nem. Még az 1/1 tulajdonost is kirakhatja minden további nélkül.

Elhinni nem kell, de érdemes megnézni a törvényes öröklés rendjéről szóló törvényt, amiben ez le van írva. Szóval nem hit kérdése.

2023. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
33%
Spekuláció, hogy a kérdező örökléssel jutott az ingatlanhoz.
2023. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
79%

Inkább menjetek albérletbe, mert lehet kevesebb pénzetek lesz, de elég durva, amit leírtatok.

A dolgozzanak a fiatalok hozzáállás egy baromság. Miért dögöljön bele a fáradtságba valaki azért mert fiatal? Idióták.

2023. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!