Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan várja az anyósom,...

Jogosan várja az anyósom, hogy ennyi mindent megcsináljak helyette?

Figyelt kérdés

A párommal jelenleg az anyjával meg az anyja pasijával élünk amíg nem találunk albit.

De a ház fele igazából a páromé.

Fizetjük a csekkek ránk eső részét. Megveszünk mindent ami kell. Főzünk magunkra.

Napi szinten ötször el van mondva hogy ne együnk és ne használjunk semmit ami az övék,de érdekes amikor mosogatni vagy takarítani kell akkor hirtelen minden az enyém lesz.

Én mindig rendet hagyok magam után este mégis arra érek haza a melóból, hogy mozdulni nem lehet a konyhába. Sokszor még a kaja is megfogyatkozott amit csináltam. De hát ők csak megkóstolták.

Öt perc nyugalmam nincs mert valamit mindig ki találnak, ők meg ülnek a tv előtt amíg ugrálunk nekik. Erre annyit szoktak mondani hogy dolgozzanak a fiatalok. Azt aláírom, hogy az anyósnak nem valami jó az egészségi állapota de a pasijának semmi baja nincs azon kívül hogy idegbeteg mert megölték a telefonos játékba.

Szerintem ez nem túl igazságos, vagy nincs igazam?


2023. jan. 13. 08:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen mindegy, hogy ki szerint jogos vagy nem jogos, mert úgyis továbbra is be fogtok csicskulni nekik. El kell költözni amilyen hamar csak lehet.
2023. jan. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%
Meg kell tanulni nemet mondnai.
2023. jan. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
89%

"Kedves Feri, én is nagyon fáradt vagyok, kérlek menj ki te a konyhába innivalóért ha szomjas vagy."

De persze kiírhatsz kérdést is róla...

2023. jan. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%

Nem egyszerű sztori. És amíg nem költöztök addig így is marad. De ha a sarkadra állsz akkor változhat. Zár a szobaajtóra. A szobába egy kis hütő. Egyből nem fog fogyni a kaja. Mosogatás kérdése? Amit te használsz azt egyből mosd el. Aztán menj a szobába. Vagy vegyél egy kis rezsót és fözz magatoknak a szobában. A mosogatás macerásabb, de ha van saját edényed akkor nem annyira.

Ha rádszólnak a mocsokukért mond el nekik, szépen, nyugodtan, nem veszekedve, hogy azt nem te kented össze, amit használtál azt elmostad és elraktad...

De amúgy bármit csinálsz majd mindig te fogsz kijönni rosszabbul.

Mindenképpen beszélgetni kell, a pároddal is beszélj, és minél előbb keress egy albérletet.

2023. jan. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%
Külön kell költözni.Abban a házban ti csak gyerekek vagytok,és azok is maradtok.Nem kifogást kell keresni,felnőtt életet csak úgy lehet élni,ha kiköltözünk a szülők S.ggéből.
2023. jan. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
84%

Neked az anyósod, nekem viszont a saját anyukám mellett volt ilyen. Mi gyűjtögettünk amíg a szüleim házában éltünk, 3 évig nyeltem, hogy mi csinálunk kupit, közben anyu után kellett nekem takarítani folyton, a konyhához oda sem fértem, míg el nem pakoltam előbb az ő dolgait, mi külön hűtőn voltunk, hogy ne legyen ezen vita, hogy micsoda kié, így legalább abból nem volt gond. De bármi volt, ha nem tetszik el lehet menni, közben nagyon jól tudták hogy persze hogy el is szeretnénk menni. De nem albérletre akartuk elkölteni a pénzt, így alkalmazkodtunk míg muszáj volt, majd 3 év múlva vettünk egy házat, és külön élünk már évek óta a saját otthonunkban. A legviccesebb az volt, mikor anyukám rájött, hogy már nem vagyunk ott, mégis kupi van, akkor szembesült vele, hogy ők ilyen rendetlenek, nem mi.

Szerintem is csak a mielőbbi költözés a megoldás. Vagy tűrsz, vagy elmész, ez ilyen. Mi bevállaltuk, hogy kibírjuk amíg kell, mert addig tudtunk félretenni, albérlet mellett nem lehetett volna gyarapítani ennyire megtakarítást, a mai árak mellett meg végképp gondoljátok meg.

2023. jan. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
75%
Eleve nem kell más nyakára költözni, és akkor nem lesz ilyen probléma :) Felnőttek vagytok, akkor tessék önállósodni.
2023. jan. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
18%
Akkor befogod a hapsidat is mosogatni, ugyanis az anyja sem csicskája nektek. Mondjuk hőbörgés helyett szépen meg is köszönhetitek hogy a nyakára költözhettél...
2023. jan. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
94%
Ami a tulajdonjogot leleti: azt baszhatja a hapsid ha az anyjának haszonélvezete van, a fiacskáját is joga van kirakni.
2023. jan. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
64%
Családon belüli konfliktusoknál nincs igazság.
2023. jan. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!