Aki nem gyűjt életkezdési támogatást/lakásönerőt a gyerekeinek, miért nem?
Ha ti azok közé tartoztok, akik nem gyűjtenek, mi a véleményetek a jelenlegi helyzetről, szerintetek hogy fognak tudni ilyen árak mellett lakáshoz jutni a gyerekeitek?
A ti szüleitek anno adtak lakást/önerőt nektek?
Láthatnak majd veletek, alapíthatnak oda családot vagy el kell menniük albérletbe?
Akartatok egyébként gyűjteni, csak nem úgy alakult, vagy nem is tartottátok soha feladatotoknak?
51. Fiatalon a legtöbben keveset keresnek még a később bennük lévő potenciálhoz képest is, mert még pályakezdők, nincs elég tapasztalatuk, nem léptek még fel a ranglétrán eleget. Huszonévesen nem feltétlenül arra kell koncentrálni, hogy minél többet tegyél el a semmiből vagyis a kis fizetésből, hanem hogy maximalizáld a benned rejlő szakmai potenciált és odatedd magad a tapasztalatszerzésben. Minden korban akárhány éves vagy jó lenne a saját lakás, de pont fiatalon van a legkevésbé szükség rá, mert olyankor még nem vagy letelepedve és megállapodva. És ne érts félre: Én is 18-28 éves korom között albérletben laktam, szóval tudom milyen ez az élet.
52. Ez nem az enyém, én sem ott éltem le az életem. De sok emberrel ez történik. Miért? Mert könnyű beleszokni a kényelembe és az állandóságba. Úgy érzem te nem érted az általános emberi természetet, vagy hogy a legtöbben a legkisebb ellenállás felé mozdulnak, vagy a legkényelmesebb életet választják bizonyos kereteken belül. Vannak kevesek, akik ezen felül tudnak emelkedni, de általában véve minél kisebb a csábítás valaki életében a kényelmes életre, annál nagyobb eséllyel fog többet kihozni magából. Nem csak fekete és fehér van, azt értsd meg, hanem az emberekre a környezetük is hatással van kölcsönhatás-szerűen, nem csak ők a környezetükre.
Szóval az az érved a lakásvásárlás elleny hogy az kényelmes?
Mint írtam, rengeteg barátom kapott lakást, egyik sem maradt szinte benne. Vagy beletették az árát egy közös családiba, vagy a családi hitelébe fizetnek abból, hogy a másik ki van adva. Van, aki épp most cseréli a kapott garzont kétszobásra, mert kinőtte.
Ismétlem, nem mindenki olyan életkeptelen, hogy valahol lakást kap, és abban megy nyugdijba.
56. Ez megint az, hogy mi a logikus döntés és azt próbálod erőltetni, hogy biztos mindenki olyan a világon, hogy a leglogikusabb döntést hozza. De az életben rengetegen nem logikus döntéseket szoktak hozni. Sok olyan ember van, akinek inkább üresen áll a lakása, minthogy kiadja azt, hogyha ő nem lakik benne.
Ezt mondom hogy az a baj ti folyamatosan arról beszéltek, hogy milyen lenne egy ideális világ, ahol mindenki tökéletes és mindenki logikus döntéseket hoz. Én meg azt mondom, hogy milyen a valóság. Az emberek esendőek, a környezet amibe helyezik őket hatással van rájuk, nem mindig a leglogikusabb döntést hozzák érzelmi okokból vagy félelemből, stb.
Te teljesen hülye vagy?
MINDENT megtehetsz a fentiek közül(külföld, eletrevalóság, jó szakma, talpraesettség, költözés) akkor is, ha van lakásod.
Innentől kezdve azzal érvelni, hogy az ingatlan vagyon nem éri meg, nonszensz.
"Továbbá sokaknál azt latom, hogy a gyerek a nagyszülők ingatlanát örökli és abból meg van oldva a lakhatása. Az ismeretségi körünkben több ilyen is volt, a szülők pedig a felújítást fedezték."
Ebben igazad van, bár mondjuk csak egykénél működik.
Az ingatlan egy jó befektetés, mert értékálló, sőt. A mi lakásunk is csaknem megháromszorozta az értékét, pedig csak 5 éve vettük.
Szóval ha nem is kell a "gyereknek", a kiadásból van jövedelem, illetve eladhatja, ha más szándékai vannak a pénzzel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!