Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom szülei távolságtartóak...

A párom szülei távolságtartóak velem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már három éve együtt vagyunk, mindketten egyidősek. Mikor járni kezdtünk, már akkor gyanús volt az, hogy nem engedték hozzám a fiút többnyire arra hivatkozva, hogy a fiú rosszul tanul. Az ő szülei eleinte sem felém, sem a szüleim felé nem nyitottak, egy év kellett, hogy ez változzon. Már három éve vagyunk együtt, de még mindig aligha fordul elő az, hogy egyáltalán egy családi rendezvényre meghívjanak - ez a karácsonyra is igaz. Ennek ellenére jól érzem magam a családjával és szeretem őket. A családom szerint ez nem normális és sosem fognak engem családtagként kezelni. A fiú szerint valószínűleg ez addig így is lesz, míg feleségül nem vesz. Mit kéne tennem? Van ezzel bárminemű probléma? Különválni nem szeretnénk, nagyon szeretjük egymást. Mi több, szerintem a fiúnak ez fel sem tűnik. 19/L

2020. dec. 22. 15:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem azért van itt egy arany középút a kommentelők válaszai még a te elképzelések között.


Egyrészt, 19 éves kamaszkorból épp csak kinőtt fiatalok kapcsolatát tényleg nem kell olyan komolyan venni, hogy erőltetni kelljen a szülők találkozását. Majd össze költözéskor vagy eljegyzéskor.


Az viszont, hogy csak "gyűrűs menyasszony/vőlegény" mehet családi eseményekre, szerintem túlzás, akkor akik össze sem házasodnak, majd a szüleikkel töltik a karácsonyt 10 év múlva is, vagy mi? :D


Az, hogy nem hívnak még karácsonyra, belefér, de azért grillezésre és egyéb családi programokra meghívhatnának.

2020. dec. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem azért mert nem veszik komolyan a kapcsolatotokat. Azt hiszik hogy ez egy olyan múló dolog ami szokott lenni a tiniknél. Mondjuk 3 év azért nem kevés bárhogyan nézzük, de távol vagy attól hogy családtag. Az ő felfogásuk szerint talán az lesz komoly akivel a fiuk majd összeköltözik.

Esetleg még gyereknek néznek, ezért nem vesznek komyan, bár itt megint azt gondolom hogy 3 év azért 3 év mégha nem is vesznek komolyan. Azért már csak azért meghívhatnának mert a fiuk szeret.

Örülj hogy nem ellenségesek, szóval ez változhat még. Az idő szerintem is megoldja.

2020. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező!

Nekem az a legfurcsább, hogy a párodnak ez fel sem tűnik.

Nem tűnik fel neki, hogy őt szívesen látja a te családod születésnapokon vagy karácsonykor, téged meg nem hívnak az ő szülei ilyen alkalmakra? És ez hogyan zajlott? Fölvetette a szüleinek, hogy elhívhatnának téged is, ők meg nemet mondtak? Indokolták valamivel? Vagy egyiküknek sem jutott eszébe a meghívás?

Lehetséges, hogy ők tényleg olyan konzervatív beállítottságúak, hogy csak a gyűrűs menyasszonyt/vőlegényt, és a menyüket/vőjüket hívják családi ünneplésre. Akkor nincs semmi gond, ők ilyenek. Ha majd oda juttok, akkor téged is be fognak fogadni.

Ha viszont nem ezen múlik, akkor lehetséges, hogy nem tartanak "méltónak" a fiukhoz. Ez hülyén hangzik, mintha 100 évvel ezelőtt lennénk, de sok szülő akar még most, Magyarországon is (és nagyvárosban élők is) belebeszélni a gyereke párválasztásába. Erről szintén a párod tudna referálni: szoktak-e kritikus véleményt mondani rólad a szülei. Azért neki mindenképp éreznie kell a szülein, hogy kedvelnek-e téged vagy sem.

Tehát mindenképp őt kéne kérdezned.

2020. dec. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert 19 éves, szinte gyerek vagy még (16 évesen kamaszként jöttetek össze), egyáltalán nem biztos, hogy még sokáig az életük része leszel. Ezt nem rosszból írtam, de még rettentő fiatalok vagytok, ezerfelé vihet az élet :)


Másik opció, mert ilyen típusúak. Én pl totál introvertált vagyok, nem igazán barátkozok, csendes, magamnak való. A párom testvéreivel és szüleivel jól elvagyok, érdeklődő, meg szoktunk beszélgetni de attól zárkózott, nem az a társasági ember.

2020. dec. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
64%

Hasonló korúan ugyanezen mentem át. 4 évig voltunk együtt a fiúval és a szakításunk oka teljesen mas volt de végig zavart, hogy nem fogadnak be a szülei. Az apja végig jéghidegen viselkedett velem az anyja pedig jópofiskodott de amint kitettem a lábam onnan elkezdett vicceskedve szidni a fiának.

Azóta volt 2 kapcsolatom, a második barátom szülei nagyon kedvesek voltak, a harmadik barátom szülei szintén, mindenhova meghívtak még nyaralni is.

Amit mondani szeretnék: nem biztos hogy ez változni fog, vannak olyan szülőpárosok akiknek egyszerűen nem lehetsz elég jó, vagy még azt a sérelmet is rádvetítik hogy "elveszed a pici fiukat"

Ha az utóbbiévekben nem nyitottak feléd nem hinném hogy ez házasság után változni fog.

Ezzel nincs baj önmagában...ha elkezdenek nagyon finomkodva szidni a hátad mögöttakkor viszont baj van..tudnak problémát szítani köztetek

2020. dec. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
60%

Nem hiszem, hogy tudsz rajta változtatni. Vagy alapból olyanok, hogy zárkózottak és nem engednek be a családjukba senkit, vagy téged nem kedvelnek és ezért csinálják ezt. Egyik esettel sem tudsz kezdeni semmit azon kívül, hogy megszokod.

Nálunk ugyanez a helyzet, a férjem családja még menyasszonyként se hívott meg semmilyen eseményre, az én családom viszont a testvérem és az én partnereimet is elhívta mindig minden alkalomra, akárhány évesek voltunk, nálunk ez a szokás, befogadunk mindenkit. Nem egyformák a családok.


(egyébként egy társasági/családi eseményre szerintem is illik párral együtt meghívni valakit, de vannak akik nem ismerik ezt az illemszabályt, ez van. A karácsony amúgy más tészta, azt ennyi idős korban tényleg mindenki a saját családjával töltse inkább.)

2020. dec. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nézegettem itt a régi kérdéseimet. Gondoltam írok arról, hogy azóta mi a helyzet. Kiderült, hogy anyuka sose kedvelt engem, merthogy az "ő kicsi fiát el akarom venni". Többször is ellenem hangolta a srácot, szinte már megpróbálta rábeszélni, hogy "próbáljon ki" más lányokat is. Soha egy rossz szavam nem volt hozzá, nem is értem ezt a dolgot. A kapcsolatot lassan egy éve lezártuk, mert tudtam, hogy ha így megy tovább, sose lesz rendezett a kapcsolatunk és már így sem volt az.
2023. márc. 19. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!