Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Engednéd, ezek után, hogy a...

Engednéd, ezek után, hogy a volt apósod találkozzon a fiaddal?

Figyelt kérdés
Az első férjem 8 évvel ezelőtt meghalt motorbalesetben. A kisfiunk 3 éves volt. Másfél éve van egy új párom, idén márciusban volt az esküvőnk, most pedig babát várok. Apósom már az elejétől fogva mindenkinek elhordott mind k betűsnek, meg hogy nem is szerettem a fiát és egyéb kedvességek. Nem fogok itt mártírkodni, de senki nem tudja min mentem keresztül, maximum, aki hasonló cipőben járt. De ezekért nem szóltam neki, tűrtem a fiam miatt. De mióta kiderült a terhességem, azóta a születendő gyerekem is ócsárolja, tegnap elátkozott mindkettőnket. A fiammal jól bánik, de ha ezt csinálja egy ártatlan, még meg sem született babával, én nem szeretném a fiam közelébe sem látni. A fiammal még nem beszéltem erről. Tudom, hogy valószínűleg rosszul érintené, de egyre mérgezőbb ember a volt apósom.

2020. aug. 21. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

A családsegítő központban kérnék tanácsot, jelezném, hogy

ellenem és a születendő testvére ellen akarja nevelni a saját fiamat, és

nem szeretném, ha a fiamat lelkileg összetörné.

Kellenek a tanúk.


Kérhetsz távoltartást is.

2020. aug. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Hat, azért a 8 évvel későbbi hazassagkotes nem olyan durva dolog, hogy átkozodni kelljen. Láttam itt már gyakorin özvegyasszonyt, aki két hónappal a ferje halála után már azzal volt elfoglalva, hogy mit szólnak majd az emberek az új bekoltozo kanhoz 😂. De ö annyira gyaszolta a ferjet két hosszú hónapig.

Szoval, én egyszer beszélnek volt apossal, elmondanam neki hogy mi lesz a viselkedése kovetkezmenye ha nem változtat, aztan ha nem változik, úgy tennék ahogy elmagyaraztam neki.

2020. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Dönthet: Csendben marad vagy nem unokázhat. Azért mindennek van határa.Volt anyósod mit szól?
2020. aug. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Ez tényleg nehéz ügy! A unokától eltiltani kár lenne, elviselni a beszólogatást és az átkozódást szintén nem kéne. Az nem opció, hogy elvigye időnként a fiadat. mintha láthatásra vinné?
2020. aug. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell eltiltani hanem egyszerűen nem foglalkozni vele. Ez mind csak hiszti ami érthető a gyermeke elvesztese után. Egy szülő a gyermeke halálát sosem heveri ki. DE! Te meg fiatal vagy és újra csaladot alapitasz ami a rendje az életnek. Attól hogy a fiad nagypapaja azt attól nem kell megengedni, hogy téged vagy a születendő babát ocsarolja. Miért kellene láthatasra vinnie? Hogy ellenetek nevelje? Azért az nem pont ugy működik hogy ilyen viselkedes után meg nyaljuk a fenekét Akár nagyapja Akár nem!
2020. aug. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Fiad mennyire szereti a papát? Mert ha eltiltod, lehet azzal teszel a gyerekben kárt.

Én elmondanám a drága bácsinak, hogy ezek a feltételeim, ha ez megfelel unokázhat, ha nem akkor felejtse el a gyereket.

Ha belenyugszik, ababhagyja ezt a viselkedést, akkor engedném továbbra is.

Ha nem, akkor gyámügy, ott elmondanám a szitut (én ezt elmulasztottam, csak azért írom le, mert nálunk egyeb okokból anyós lett eltiltva, és a bíróságra ment, lathatást ítéltek meg neki, de ha a gyámügy be lett volna vonva, nem kapta volna meg)

Illetve a fiad annyira nem kicsi már, talán megértené, hogy a papa így meg így viselkedik, ezt meg azt mondja anyára meg a tesóra, így most egy darabig, míg a papa át nem gondolja, nem találkoznak.


Te pedig nehogy okold magad emiatt. Régen volt már az ami az apukájával történt. Örökké nem élhetsz egyedül, jogod van újrakezdeni. (Nekem pl anya apa halála utan masfél év után jött össze nevelőapámmal, senki sem vádolta emiatt)

2020. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Értem, milyen kutya nehéz lehet. Apám nem él már, az anyja teljesen becsavarodott, mikor meghalt, mindenkit elhordott mindennek, én voltam az utolsó paraszt, amiért ki akartam dobni apám alsónadrágjait évekkel később a nyaralóban, meg ilyenek. Viszont, ha jól számolom, a gyerek most 11. Kiskamasz, szóval jó eséllyel már nagyon sokat ronthat, ha akarata ellenére tiltod. Szerintem érdemes inkább rengeteget beszélgetni vele, mit gondol a tesóról-pótapáról-nagyapa kitöréseiről, valószínűleg ő sem szívesen hallgatja, hogy anya, meg kistesó is mekkora mocsadék. Én legalábbis piszkosul utáltam ezt a műsorszámot... Rá fogjönni magától is, hogy jobb neki, ha a nagypapa inkább valaki mást boldogít!
2020. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!