Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Téged zavarna, ha a párod...

Téged zavarna, ha a párod támogatná a szüleit anyagilag, miközben ti is nehezen éltek, hónapról hónapra?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a szülei közül csak az apa dolgozik, az anya otthon háztartásbeli. Nem kérik a támogatást, de a fiuk úgy érzi segítenie kell nekik. Te ezt mennyire tolerálnád abban az esetben, ha nálatok mindketten dolgoztok, de ti sem éltek olyan jól, hogy mást is támogassatok?


Köszi a válaszokat!


2020. júl. 12. 09:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%

És a 2 kérdésben, amit feltettem hol írtam, hogy külön kassza esetén bele kell/lehet szólni?


Csak rákérdeztem, mennyit adnak a közösbe. Mert ha az egyik fél lényegesen kevesebbet és nem 50-50%, akkor bizony más kimenetei vannak a kérdező által feltett kérdésnek.


Ismerek olyan párt (nem házasok), közös kasszán, ahol a pasas egy gyufaszálat nem tesz keresztbe, az asszony takarit, mos, főz stb. Emellett a pasi kb minimálbért keres, az asszony meg bruttó 700k felett, a pasi kezeli a pénzt, legutóbb az volt a baja, hogy miért nem jó a nőnek a turkálós kosztüm, hogy mert 42ezret költeni a csaj ruhára (ráadásul ruhapénzt kap), mert neki meg motorosruhát kellene venni. De általában annak nagy a pofája, aki jóval kevesebbet ad a közösbe.)


(Igen, a csaj egy idióta)

2020. júl. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
35%
Nem zavarna, biztosan jó oka van arra hogy támogatja őket. Vagy talán a te pénzedet adja oda? Te keresel többet?
2020. júl. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
57%
"de a fiuk úgy érzi segítenie kell nekik" - úgy választok társat, hogy a másik érzéseit tisztelem, és megbízok benne.
2020. júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
57%

Nem tolerálnám. Életerős embert miért kéne támogatni, ha nem is kéri? Akkor is ha szülő.

Sosem haladtunk volna ha mindig mást támogatunk.

Azt sem toleráltam jól amikor az anyja folyton azt hangoztatta, hogy ő neki sosincs pénze! Dolgozott, de jaj ő milyen keveset keres és jaj nem tud magának cipőt venni sem stb. Adtunk neki kölcsön, pár ezreket, 10 ezret. Aztán jött a 90 ezres kölcsön kérés... Mondtam, hogy mert más nem tud a családból segíteni?

Érdekes, másik gyerekétől sosem kért csak az én férjemtől meg tőlem is akkor is amikor külön kasszáztunk még. Akkor érdekes majd megoldja valahogy volt... Jó tudom ő kért kölcsön, a kérdésben szereplő család nem. De én nekem semmi jó tapasztalatom és ezért is vagyok ellene. Plusz az én családom sosem kért még. Tudják azt is, hogy akkor nem is haladnánk semerre ha másnak adnánk. Ha baj lenne, segítenénk bizonyos keretek között. De nem mehet rá a saját életünk ha egyébként felesleges is éppen, mert nem áll fenn olyan helyzet.


Én mondanám neki, hogy döntse el akar e haladni közösen veled vagy sem? Elég lesz akkor segíteni, amikor a helyzet valóban úgy kívánja.


Miért érzi úgy, hogy adós a szülei felé? Azért mert felnevelték és nyilván pénzbe került mint mindenki más is gyerekként? Érzelmileg nem zsarolják? Vagy nem tesznek neki megjegyzéseket? Vagy ennyire jó gyerek akar lenni?

2020. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ha az ember tud segiteni akkor segitsen
2020. júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

14

Hiszen eldöntötte, mert csak a "párja", legalábbis a kérdező szerint.

2020. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!