Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Téged zavarna, ha a párod...

Téged zavarna, ha a párod támogatná a szüleit anyagilag, miközben ti is nehezen éltek, hónapról hónapra?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a szülei közül csak az apa dolgozik, az anya otthon háztartásbeli. Nem kérik a támogatást, de a fiuk úgy érzi segítenie kell nekik. Te ezt mennyire tolerálnád abban az esetben, ha nálatok mindketten dolgoztok, de ti sem éltek olyan jól, hogy mást is támogassatok?


Köszi a válaszokat!


2020. júl. 12. 09:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Mindig is toleráltam az idősek segítését.És tettem is. Aztán volt olyan is amikor az ember rájön, hogy kihasználták, és fejőstehénnek akarják használni, amig érdekükben áll. No ilyenkor záródik a dolog.
2020. júl. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%

1) közös vagy külön kassza?

2) ha külön kassza, akkor mennyit adtok fejenként a közös költségekre?

2020. júl. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Közös kassza esetén zavarna, külön kassza esetén ninvs közöm hozzá. Közös kassza eseten leülnék vele és megbeszélnénk, hogyan lehetne ezt megoldani, mennyi az a maximum, amit erre tudunk szánni anélkül, hogy nekünk is megfelelő legyen az anyagi helyzetünk.
2020. júl. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon helyzetfüggő. Ha szűkösen élnék anyagilag, de a szüleim még nálam is szegényebben élnének, nyomorognának, akkor természetesen segítenék, akkor is ha nehéz. Ha viszont kb. egy szinten élnénk, ők nem szenvednének szükséget, meg tudnák venni az ételt, gyógyszert, ki tudnák fizetni a rezsit, akkor nem segítenék, legalábbis nem anyagilag. Az a kérdés, hogy hozzátok képest milyen helyzetben vannak a párod szülei, meg tudják-e venni pl. a gyógyszereiket, stb. Ha nincs különösebb indoka a támogatásnak, akkor beszélhetnél a pároddal. Ha nem akarod drasztikusan, vesd fel, hogy másként kéne segíteni, nem pénzzel, hanem pl. időnként úgy főztök, hogy nekik is tudjatok vinni ételt. Vagy besegítetek a nagytakarításba, ami nekik esetleg már nehezükre esik. Hívd fel a párod figyelmét arra, hogy a szülők nem kérték és nem igényelték az anyagi támogatást, nektek meg szükségetek van a pénzre.
2020. júl. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
#2 racionális. Ezért kapott lepontozást?
2020. júl. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%

5!


Külön kassza eseten senkinek nincs beleszólása abba, hogy a másik mire és mennyit költ.

2020. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Külön kassza esetén pontosan van külön költség is. A lakhatás és a rezsi része is megoszlik.

Ebbe pontosan van beleszólása mindenkinek, aki együtt lakik.


Ez az én véleményem. De a tiéd sincsen ellentmondásban a #2-ben hozzással. Mégis ellene érvelsz..

2020. júl. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

7!


Külön kassza eseten NINCS BELESZÓLÁSI JOG. A közösbe beadotton kívül senkinek semmi koze hozza, hogy ki mire költi a saját pénzét.

2020. júl. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%

Tolerálni semmilyen szinten. És hogy miért nem? Mert nem látom azt, hogy mindent megtesznek azért, hogy támogatást érdemeljenek. Tegyük fel a szülők aktív korúak, azaz nem nyugdíjasok. Már megbocsáss, de az asszony mit keres otthon? Neki büdös a munka? Innentől nálam ez már nálam le is zárult. Ha aktív korú szülőkről van szó, és mindketten dolgoznak, vizsgálnám a helyzetet és körülményeket is, hogy miért nem jönnek ki. Túl sok cigi, felesleges dolgok. Nálunk is ez van, hogy párom szülei ki vannak akadva, hogy egy fillér nem kerül oda, és ezt meg is tiltottam a páromnak. Az apja havi 70 ezret elcigizik a munka büdös neki, dolgozni nem nagyon akar, pedig megteheti, az anyja is léha. Bocsánat, ha ezt mondom, 50es éveiben járó emberekről van szó. Illene tudni, hogy pénzből élünk pénzért vásárolunk. A párom szülei meg sem erőltetik magukat, hogy tegyenek bármit is ez ellen, azaz a magatartásukból azt látom nekik megfelel a nyomor és inkább cigiznek, mint esznek. Nekem ezzel semmi bajom, de pénzt nem fognak látni, mert dolgozni tudnának, cigizni lehet kevesebbet is, és nem csak sajnálkozni kellene, hogy 20án már elfogyott a pénz és heti 1szer esznek főtt kaját.


Minden eshetőséget átnéznék azért, hogy, akit támogatok, azt alapos indokkal támogatom. És itt a nagy hiba a jelenlegi rendszerben, hogy a jelenlegi rendszer olyanokat is támogat, akik nem szorulnak rá, pusztán jár, mert van olyan törvény, vagy olyanokat támogatnak, aki tenni sem akar a helyzete ellen. Példát mondok mindkettőre, mert ilyet a családban is láttam, 2 szülő vezető beosztásban havi 1 millió minimum a 2 szülő bevétele van 3 gyerek, és a gyerekek ingyen esznek, ingyen kapják a tankönyvet, mert ez jár, és kihasználják, holott nem kellene nélkülözniük azért, ha ezeket megvennék. Akinek pedig nem járna az a párom szülei, ők is kapnak valamennyi támogatást, de az az igazság, hogy nem érdemlik meg, mert nekik ez jár, és miért tegyenek bármit is, ha úgyis kapnak...


Nem akarom a régi rendszert dicsérni, de aki itt naplopó az ma nagyon jól megél, van a "tanult" réteg, akik legalább "dolgoznak" az alaptalan több százezerért, van a naplopó banda, aki dolgozni sem akar, és a kettő közt vagyok én, mint munkás ember, akin ez a 2 szemèt réteg a markába röhög. Én visszavezetném azt a szabályt, ami sajnos már nem él, hogy, akinek nincs alapos indoka arra, hogy miért munkanélküli közveszélyes munkakerülőként börtönbe zárnám. És az indok nem is lenne alaptalan, ugyanis tömeget, vagy egy nagyobb réteget buzdíthat arra, hogy ne dolgozzon, mert így is el lehet lenni. Kár, hogy ez a dolog nincs, stadionok helyett akkor mást lehetett volna építeni. A másik dolog egy picit elrugaszkodva a talajról, a "családtámogatás". Kapsz ingyé 10 milliót, ha összeb.szol 3 gyereket. És persze a sok ökör vevő is rá. Csináltak egy fajta jólétet, mert valamivel itt kellett tartani az embereket. En megkérdeztem a külföldön élő rokonomat, hogy ott is ennyire odavannak a családokért, hogy így szórják a pénzt? Azt mondta, hogy nem itt normális fizetést adnak.


Na de visszatérve, a párod helyében nem támogatnám a szülőket és meg is tiltanám neki.

Az első lépésem az lenne, hogy külön kasszán lennék, és amint azt látnám, hogy a szülei támogatásával a mi megélhetésünk is külön kasszával veszélyben van, akkor búcsút vennék a társamtól, mert hosszútávon az ilyen ember lehúz, és nem fogsz mellette előrébb jutni, nem lesz semmid, se egy lakásod, se egy házad.

2020. júl. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

#8 önellentmondásos, amit írsz.

Nincs joga, van joga. Ezt írod :) és kiabálva.


Remélem látod te is.

Amúgy ugyan azt írtuk. Van közös kiadás akkor is, amikor külön kassza van. Ezen felül valóban mindenki magának osztja be.

2020. júl. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!