Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Baj ha a papagájom nem iszik?

Baj ha a papagájom nem iszik?

Figyelt kérdés

Pár napja kaptam papagájt(előtte nem volt), és úgy vettük észre hogy nem iszik!(enni eszik rendesen)

Miért?Ez baj?

Köszönöm a válaszokat:)


2011. jan. 7. 20:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kimaradt: Hullámos papagáj fiú és 4-5 hónapos
2011. jan. 7. 20:16
 2/13 Beus35 ***** válasza:
86%

Türelem,még új a hely!Meg kell előbb szoknia mindent!

Fog inni is!

A zöldségekben van lé!(alma)De akkor is fog inni!!

2011. jan. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Bocsi hogy beléd kötök de az alma az gyümölcs:P

Amúgy adtunk már neki narancsot,almát répát reszelve...de nem evet semmit...

Azért köszi:)

2011. jan. 7. 20:19
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Szerinted nem tudja hogy az alma gyümölcs? Ahelyett hogy megköszönnéd a segítséget...
2011. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Meg is köszöntem!!!Amúgy meg szerintem vicces hogy félreírta=D azt gondoltam hogy tudja -.-'

hisz úgy írta:"A zöldségekben van lé!(alma)"

De most a kérdésemre válaszolj és ne offolj!

Nem lesz baja hogy nem iszik és a gyümölcsöket/zöldségeket sem eszi?

2011. jan. 7. 20:26
 6/13 anonim ***** válasza:

Dehogy tudja...alma mint zöldség pff.XD

Amúgy az én papagájomat májusban kaptuk tavaly,és az még enni is alig akart az első napokban...

2011. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Harmadik=D xDD

Köszi akkor majd lehet fog inni később=D

2011. jan. 7. 20:30
 8/13 anonim ***** válasza:
tudom, hogy nem egészen idetartozik, de mikor megkaptam a hörimet, beletelt néhány hónapba amíg elkezdte használni az itatóját (persze kapott gyümölcsöket, zöldségeket, olyan sokat hogy a végén már meg se ette)
2011. jan. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ negyedik=)

Egyébként nekünk is volt már több hörcsögünk és csak kis üdítős kupakból isszák a vizet(de valamelyik nem is szereti)

2011. jan. 8. 10:55
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van 1 hullámosom 3 éve de én se látom nagyon inni pedig iszik de a hullámosok egyébként is nagyon keveset isznak. Amúgy ha napok óta nem ivott volna akkor már nem élne tehát biztos hogy iszik. Narancsot,citromot,mandarint,káposztát,kelbimbót és karfiolt SOHA ne adj neki mert meg is halhat tőlük akárcsak a sós,cukros,fűszeres ételektől.

És mivel még nem volt papagájod adok néhány tanácsot:

-ne műanyag ülőrudakat adj neki hanem fűzfa vagy nem permetezett gyümölcsfaágait és legalább az egyiket csak a feléig tudja átfogni hogy kopjon a karma

-a kalitkájában mindig legyen csőrkoptató

-az elején amíg meg nem szokja a helyét önitatót és önetetőt adj neki de utána patkó alakú etetőt-itatót tegyél be neki mert ezeket rendesen ki lehet tisztítani

-mindennap amikor vizet cserélsz neki mosd ki az egész itatóját egy szivaccsal

-a kalitka aljába madárhomokot tegyél és hetente takarítsd(havonta pedig most ki az egész kalitkáját,az ülőrúdjait és a játékait is mosd le)

-1 hullámosnak minimum egy 30x40x45cm-es kalitka kell napi reptetés mellett ha nagyobb és tud repülni az ülőrudak között akkor nem kötelező reptetni de jó lenne ha kiengednéd naponta

-csak akkor engedd ki ha már ráül az ujjadra hogy kergetés nélkül vissza tudd tenni a kalitkába

-ha kinn van ajtók,ablakok legyenek csukva a függönyök behúzva és a tükrök letakarva és mindig figyelje valaki hogy mit csinál és hogy hol van

-ha megakarod szelídíteni vagy beszélni akarod tanítani akkor ne adj neki tükröt, csengőt se adj neki szerintem mert az én hullámosom nagyon ingerült lesz tőle és azt is olvastam hogy a madarak hallását is károsítja a csengő

2011. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!