Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájok összeszokta...

Hullámos papagájok összeszoktatása?

Figyelt kérdés

Van egy hím 1 éves papagájom, ma itt hagyta a nőstény párja. Nagyon szomorú! Még ma veszek neki egy társat. Az érdekelne, hogy nőstényt vagy hímet vegyek e mellé és hogy mindegy hogy mennyi idős?

Hogyan szoktassam össze őket? Nincs másik kalitkám és nem is lesz szóval lehet baj abból ha egyből beteszem?



2020. aug. 14. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A hullámos papagájokhoz kevésbé értek, de már több faj egyedeit szoktattam össze.

Szerintem érdemes nőstényt venni, ha nem akarsz kicsiket, akkor elveheted a tojásokat, és könnyebb összeszoktatni. Szerintem érdemes fiatalt venni.

Szerintem először érdemes lenne semleges helyen találkozniuk, mert akkor egyik sem tekintheti a saját területének. Én ha olyan állatokat szoktatok össze, amiket ketrecben szoktak tartani, mielőtt berakom az újat, mindig ecettel átmosom a ketrecet, hogy egyik se érezze a saját szagát, és együtt lakhassák be.

Az nem biztos, hogy jó ötlet, ha egyből összezárod őket, mert akármilyen szociális lények, vadidegenekről van szó, és főleg, hogy az egyiknek a saját területe. Gondolom te sem örülnél, ha egy vadidegen hirtelen szó nélkül megjelenne nálad, hogy mostantól itt lakom.

2020. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább nőstényt vegyél, nálunk a két hím miatt kellett venni még egy kalitkát.
2020. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Először is részvétem a kis papeszod miatt, minket tavaly 2-en is itthagytak. :(

Mivel a papagáj társas lény, ezért nagyon jól teszed, hogy pótolni szeretnéd az elvesztett társát. Szerintem mindenképpen tojót vegyél mellé, és nyugodtan rögtön egybeendedheted is őket. Én mindig így csináltam és befogadták az újat pár nap alatt.

2020. aug. 15. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!