Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Faj tiszta avagy házi macska?...

Faj tiszta avagy házi macska? Ki milyet tart s miért a melett döntött?

Figyelt kérdés

2016. szept. 20. 23:01
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
92%
Még szép hogy megjelentünk, mit gondolsz majd szó nélkül hagyjuk? Mi ettől érezzük jól magunkat ha beleköthetünk mások helyesírásába. Az oldalra is emiatt regisztráltam.
2016. szept. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Természetesen azokra gondollok akik a kérdésemre adtak kedves válaszokat!!!Nem arra a 3 ràm repülő hiénàra akik csak a helyesírásom-al foglalkoztak és folyamatosan off- ol nak nem csak nekem, miért nem tiltjàk ki innen őket?
2016. szept. 21. 08:50
 23/32 anonim ***** válasza:
Nekem szimpla házi cicám van, cirmos. Bár van benne valami más is, mert nagyon vagány párduc mintás pöttyei is vannak. Amúgy is örökbe akartam fogadni, mivel sok kidobott macskusz van, aztán pont jártunk egy vidéki családnál, akiknél ott volt. Bánatos, sovány kis mütyür volt, láthatóan senkit nem érdekelt különösebben. Úgyhogy ő lett. Azóta ritka virgonc, és a mostoha körülmények ellenére se volt semmi baja, kicsit bolhás volt. Szerintem a nem tenyésztett macskák szívósabbak. Voltam már ideiglenes gazdi fajta tiszta mellett is, az folyamatosan hányt és fosott, pedig minőségi tápot kapott és a doki szerint semmi baja nem volt, kivizsgálták. Szerintem fogadj örökbe egy házi cicát, hálásak, nem igaz, hogy nem hálálják meg a törődést.
2016. szept. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
88%
Tudod milyen idegesítő, hogy olyanokat írnak ide, mint a gondollok, rolla, tőlle?! Átlagos oktatás mellett nem tudnak sem helyesen írni, sem értelmesen fogalmazni. Egyszerűen b..ssza a szemünket! Nem tudom, hogy egyes helyeken ilyen ramaty lenne az oktatás, vagy átaludták az egész általánost.
2016. szept. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Házimacska, és Ő döntött, ugyanis az utcáról költözött be. :)
2016. szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
79%
Nekem van sima házi is, és van egy brit rövidszőrű (whiskas) cica is. A brit volt az első. Nagyon szép, igazi kékvérű. Ő a lakás dísze. De kb. ennyiben ki is merül a cicasága. Nem társasági lény, csak megtűri a körülötte lévőket. Amikor 5 éves volt befogadtam egy árva kis vörös cirmos kandúrkát az utcáról. Ég és föld a 2 macska. A vöri bújós, társasági lény. A brit cica utálta, de összeszoktak, így nincs bunyó. Rá másfél évre befogadtam egy kislány házicicát is. Ő is egy főnyeremény. Én biztosan nem fogok soha többé nemes macskát venni, mert a házi macskák legalább olyan jók, ha nem jobbak :)
2016. szept. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Fajtatiszta birman macskám van. (Első macska.) Azért választottam, mert nem zsákba macskát akartam, aminek kitudja milyen lesz a természete, esetleg bántották és emiatt egész életében rettegni fog az emberektől. Korábban is nézegettem már ezt a fajtát, a külsejen kívül a természete is nagyon megtetszett. Három nap múlva 2 hónapja van nálam. Bevallottan hozzá fűzött reményeimet. Nagyon imádom őt.
2016. szept. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Házi cirmosom van, bár csak a feje cirmos, a többi része párducpöttyös, a lábain meg vastag csíkok vannak. Nagyon szép és rendkívül okos, tanítható. Igazából nálam fel sem merült a fajtatiszta macska kérdése, mivel macskák között nincs olyan fajta, amiért különösen meg lennék bolondulva és mindenképpen akarnék egy olyat (kutyáknál van). Szóval ha már mindegy a cicus pedigréje, nálam egy mentett házicica ugyanolyan értékes, mintha egy törzskönyves fajtatiszta lenne.
2016. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Fogadjunk, hogy életedben nem olvastál még el egy könyvet sem! 😐 Az a baj, hogy te még szavazhatsz is!
2016. szept. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
69%

Nekem volt régen egy sziámim, akivel nagyon jól megvoltam. Kölyökkorától kezdve folyamatosan a rendre volt tanítva és felnőttkorára teljesen jó szobacica lett belőle, ami nem szedte szét a lakást és nem mászott föl a bútorokra. Sajnos nem volt hosszú életű, mert összeverekedett néhány átkozott kóbor macskával, amik úgy megtépázták hogy kishijján belehalt. Hiába épült fel részlegesen, sajnos pár hónap múlva elpusztult hashártyagyulladásban (amivel valószínűleg a támadóik fertőzték meg).

Az udvarunkban volt régebben egy kóbor macska, amit kölyökkorától kezdve etettünk és jól bántunk vele, csak nem engedtük be a lakásba. Mivel hálálta meg? Azzal hogy az első adandó alkalommal bemászott az ablakon a lakásba (a szúnyoghálót szétszedve természetesen) és összehugyozott mindent. Az volt az utolsó csepp, amikor észrevettük hogy egy másik kóbor macska le akarta vadászni a fecskéinket, amik a házunk verandáján fészkeltek. Azóta mindent elkövetek, hogy ne jöjjenek a kóbor macskák a házunk környékére sem.


Csak azért mondtam ezt el, mert én azon a véleményen vagyok, hogy macskából csak fajtatiszta (és ivartalanított) legyen a háznál. A korcs egyedeket pedig nem volna szabad szaporítani, mert rendkívül kártékony teremtmények, amik ráadásul túl gyorsan is szaporodnak. Veszélyeztetve ezzel az élővilágot és az ember háziállatait.

Én amúgy azt mondom, hogy nincs rossz állat, csak rossz ember. Ugyanis mindig az ember a felelős elsősorban minden rosszért ami az élővilágban történik.

2016. szept. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!