Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Faj tiszta avagy házi macska?...

Faj tiszta avagy házi macska? Ki milyet tart s miért a melett döntött?

Figyelt kérdés

2016. szept. 20. 23:01
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Most làtom, hogy az első is te vagy! Ne offolj ez nem màgyàrú vann.vàlaszolj a kérdésre vagy tünci van
2016. szept. 20. 23:36
 12/32 anonim ***** válasza:
Nekünk cirmos házi macskánk van elvileg mert egy tanyasi macska. Nem én döntöttem mellette hanem random ő lett haza hozva mert ő volt a szelíd.
2016. szept. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
75%
Dilaj, mi? A saját anyanyelved legalapvetőbb helyesírási szabályait nem vagy képes megtanulni, de ő a dilaj. Te kis nyelvtanroma.
2016. szept. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Làtom itt az eggggyyyik haverod is aki szintén off- ol.amugy mindenkinek köszi a vàlaszàt!!!! Értékelem!
2016. szept. 20. 23:41
 15/32 anonim ***** válasza:
97%

Eltűnök, de előtte hadd kérjelek már meg hogy kicsit műveld magad. Ezt a lakótelepi suttyó beszédet meg hanyagold, mert egy bizonyos kor felett nem leszel menő, hanem kinevetnek az emberek.


A macskával kapcsolatban: Ha lesz macskád, amint lehet ivartalanítsad légyszíves hadd ne kelljen elmondani miért. Tejjel ne itassad, nem jó neki hiába issza meg. Ha nagyon akarod lehet venni direkt macskáknak valót ami nem okoz gondot neki. Ne pörköltszaftos tésztával etesd hanem vegyél neki valami normál minőségű száraz tápot, konzervek nem sok tápanyagot tartalmaznak.+legyen mindig előtte tiszta víz. Legyen neki egy hely ahová télen behúzódhat a hideg elől(ők is ugyan úgy fáznak) Évente min 2 alkalommal féregtelenítsed. Oltásokat kapja meg. Ne csinálj kölyköket(fentebb ivartalanítás). Ha fajtatiszta macskát szeretnél ne adj pénzt fajtisztának mondott állatokért. A fajtatiszta drága, van törzskönyve és tuti hogy nem a jófogáson/apródon/vaterán vagy a kocsi csomagtartójából fogsz hozzájutni.(Meg még sok minden más, de ezek az alapok).


Szóval ha csak egy macskát szeretnél akkor menj el menhelyre vannak kölykök is. Legyél jó gazdi, tartsad be ezeket.

2016. szept. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Kössz a vàlaszt! Tisztelem benned, hogy vàlaszoltàl! A romàzós akiről azt hittem a haverod ő kapott tiltó tàblàt te nem, bàr nem egy a néző pontunk értelmesebb vagy a mantràzósoktol. Sok sikert de ne lepődj meg ha 20 év múlva mindenki azt tanulja a suliban, hogy közétBe vagyok.stb....
2016. szept. 21. 00:21
 17/32 anonim ***** válasza:
94%
Azért én meg fogok lepődni ha ezt tanítják a suliban 20 év múlva. Amiket írtam megfogadod? Tényleg a legalapvetőbb dolgokról van szó, amit egy felelős macskatartónak meg kellene tennie. Ha kérdésed van ezekkel kapcsolatban nyugodtan kérdezz.
2016. szept. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Illedelmesen szemet hunyok az előző beszélgetés felett :D

Nekem mindkettőből kijutott.

Van egy törzskönyves orosz kék cicám, és egy befogadott keverékem is.

Az orosz kék nyilván gyönyörű, de fehérjeallergiája van - az állatorvos "megnyugtatott", hogy szinte minden kék színű cicó hordozza ezt a tulajdonságot.

A házi macsek robosztus, kedves, jófej jószág lett, ha akarnám, sem tudnám ledönteni a lábáról.

Véleményem szerint 1-0 a természet javára, azért a "természetben" mégiscsak életképesebb kombinációk születnek, akármennyire gondos is a tenyésztő.

Azért vettem tenyésztőtől macskát, mert kifejezetten ez a fajta a kedvencem, a háztáji cicus közvetetten került hozzánk.

Ha újra választanom kellene, mindenképpen keveréket szereznék, ők jóval strapabíróbbak, mint a kitenyésztett társaik. Arról nem is beszélve, hogy sokkal érdekesebb, színesebb személyiségük van, mint egy fajtajellegekbe korlátolt állatnak :)

2016. szept. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Melett? Szuper a helyesírásod!
2016. szept. 21. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Csak azért kattintottam a kérdésre mert gondoltam h mejelentek a nyelvtannácik.igazam lett
2016. szept. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!