Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Faj tiszta avagy házi macska?...

Faj tiszta avagy házi macska? Ki milyet tart s miért a melett döntött?

Figyelt kérdés

2016. szept. 20. 23:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%
Én vagyom az első aki beszól hogy te a FAJTA tisztára gondoltál. Lehet utálni.
2016. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Házi macskám van. Egyik ismerősünk hozta, akkor beteg volt és emiatt kicsit csúnyácska de megsajnáltam és elfogadtuk. Azóta eltelt 5 év es gyönyörű cicó lett belőle. Eredetileg sziámit akartunk csak a közelben nem találtunk.
2016. szept. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
60%

A "vagy" szó jelentése - bármily meglepő - "vagy". Általában kötőszóként használják választó mellérendelő tagmondatok között. Egy híres "vagy":


Lenni, vagy nem lenni?


Rabok legyünk, vagy szabadok?



Az "avagy" szó jelentése viszont "vagyis", tehát magyarázó szerepet tölt be. Egy-két híres "avagy":


6-3, avagy játszd újra, Tutti!


Csocsó, avagy éljen május 1-je!



Tehát amikor meghallom egy hírolvasó szájából, hogy


"A rendezvényt megtartják, avagy elmarad a szélsőséges időjárás miatt. A szervezők még nem tudtak biztosat mondani.",


és belegondolok, hogy ez azt jelenti, hogy


"A rendezvényt megtartják, vagyis elmarad a szélsőséges időjárás miatt.",


akkor elgondolkozok azon, hogy mekkora erőfeszítésbe kerülne megjegyezni a két szó között a különbséget, elkerülve ezzel a nyelv következetes pusztítását.

2016. szept. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
64%

Bár ebben az esetben helyes az értelme, hiszen duplán rosszul írta: "Fajtiszta vagyis házi macska? Ki milyet tart s miért amellett döntött?"


Tehát a kérdésre válaszolva:

Jelentem én vörös csíkos kandúr házi macskát tartok (tehát fajtiszta macskát), kedves, imád dorombolni és soha nem pofátlan. Azért nem foltosat vagy házi csíkosat, mert nekem ő tetszett a legjobban az alomban.

2016. szept. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Utolsó végül is igazad van :)
2016. szept. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Házi macska jellegű, rettenetes keverék :)

Nem igazán döntöttem mellette, de ott kóborolt soványan, rémülten a lakótelepen.. pici volt, láthátóan megmentésre szorult, megsajnáltam, hazavittem.

2016. szept. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Ma màr làttalak söt nem elöször, de kedves magyar nyelv örzője olvastàl màr valaha egy ady kótetet? Törödj béle hogy a nyelv mindig vàltozik...ez vaaaaan sorry.és ne offolj a kérdésemre!!! Köszke
2016. szept. 20. 23:23
 8/32 A kérdező kommentje:
A többi vàlaszolónak köszi!!!
2016. szept. 20. 23:27
 9/32 anonim ***** válasza:
72%
Halálos fegyver 8 átdoblak az ellenséghez. Figyelj, azt érted egyáltalán hogy mibe kötöttem bele? Egyébként ettől függetlenül értettem a kérdésed csak ez tényleg hátborzongató. na most mehetsz a jófogásra nézz magadnak valami fajtiszta állatot.
2016. szept. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Ja és #1 neked is ment a pacsi mert tényleg nem jól fogalmaztam s csak rà vilàgítottàl.kössz!!! De ez az a magyar nyelv hagyomàny örzője dilaj
2016. szept. 20. 23:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!