Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Dilemmában vagyok. Ti mit...

Katona Dius kérdése:

Dilemmában vagyok. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel találtam tőlünk 2 sarokra egy kb 2-3 hónapos kiscicát. Átázva (egész nap esett), átfázva, éhesen, picit alultápláltan.

Hazavittem, megetettem, kapott bolhaírtót, féreghajtót.

A dilemmám a következő: megkeressem-e a gazdáját (ha van egyáltalán), vagy tartsam meg? Van már 4 cicám, igazából elfér, ellátni, gondozni, orvoshoz vinni, ivartalaníttatni lenne keret még egyre. Mivel aranyos, bújós, dorombolós, kedves kis fiúcska, így szívesen megtartanám, és őszintén, ha valaki így tartja (kihajintva az utcára/udvarra, alig-alig etetve, valószínűleg ivartalanítás nélkül a későbbiekben is) nem szívesen adnám vissza neki. Ráadásul a környéken elég nagy az elütött macskák száma az bagzási időszakban. Pár hónapra rá meg kisebb cicákat is sokszor látok kilapítva. Egyszerűen nem szívesen adnám vissza, mert előre látom, mi lesz a sorsa. Viszont másrész, milyen jogon veszem el valakitől a cicáját, csak mert nem úgy tartja, mint szerintem kéne?

Férjem azon a véleményen van, hogy tartsuk meg, itt jobb sora lesz.

De én nem tudok dűlőre jutni.

Nem azt kérem, mondjátok meg, mit tegyek, azt úgyis nekem kell eldöntenem. De ti ilyen esetben mit tennétek? Feltételezve, hogy van rá anyagi keret és kedv is.



tegnap 11:41
A kérdező szavazást indított:
Megtartanám.
Megkeresném az eredeti gazdáját.
23 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Vissza ne add, tartsd a lakásba, és nem jönnek rá a tulajok, hogy ott van, meg bizonyítsák be csip nélkül, hogy az övüké ;) Én már több macskát loptam olyan helyről, ahol nem bántak túl jól velük.
tegnap 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Alapjába véve be se vittem volna. Ki tudja milyen betegségeket hordoz, leukózis, felv, akármi. A meglévő macskáim érdekeit, egészségét tartanám szem előtt.

Az nem állatmentés hogy minden jöttment kóbort hazaviszel, és lefertőzöd a saját macskáidat.

1 beteg macska helyett lett 5.

tegnap 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
El van különítva és holnap viszem orvoshoz, nincsenek össze eresztve.
tegnap 11:51
 4/10 A kérdező kommentje:
Különítve*
tegnap 11:51
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Én megtartanám


Amúgy ha fontos lenne valakinek akkor láttál volna már róla pl facebookon kereső posztot

tegnap 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem láttam, az össze környékbeli macskás csoportban benne vagyok, még nem keresi ott senki. Nagykörve sem volt. Meg úgy nézett ki, mint aki 2-3 napja nem nagyon evett.
tegnap 12:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerencse hogy megtaláltad

Tartsd meg, nálad jobb helye lesz mint bárhol is volt

tegnap 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd meg. Szerintem nincs gazdája, ha van is annak biztos hogy nem hiányzik.
tegnap 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Nézd, az ilyen kinti/kóbor/félkóbor macskák sorsa általában végül vagy az autó általi elütés, vagy a kutya kapja el, vagy megmérgezik, szóval végül mindig az a vége, hogy a gazdi már nem találkozik többet vele. És van ez a ritka befejezés is, amikor valaki befogadja, és rendes gazdihoz kerül. Ha volt korábbi gazdája, ugyanez a végkimenetel hogy többet már nem megy haza hozzá, a korábbi gazdi szempontjából ez kb ugyanaz mintha valami balesetbe elpusztult volna a cica. Nem fogja tudni mi történt vele, és annyira túlzottan nem is zavarhatja hiszen akkor vigyázott volna rá. Viszont a cica szempontjából meg kifejezetten áldás ha befogadod, hiszen megmented a méltatlan végtől is, illetve így már macskához méltó, jó élete lehet, ha rendes gazdiként vigyázol rá és gondozod. Ezt most csak a moralizálós rész miatt mondom, amit kérdeztél. Ne vedd túl szigorúan, igazából senki nem veszít semmit ha megtartod a cicát, viszont nyerni annál többet, ti is meg a cica is. Az előző gazdi meg alapból is fogyóeszközként tekintett rá.
tegnap 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
Megtartanám. Abból ítélve, ahogy megtaláltad, eleve kóbor lehet, vagy egy olyan szaporulat része, ami nem kellett a gazdának, így lényegében szélnek vannak eresztve. A gazda nem fogja hiányolni, maximum megállapítja, hogy eggyel kevesebb, fogyóeszköz. Mivel nincs chipelve, amúgy sem bizonyítható, hogy kié. Szóval a tied.
ma 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!