Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknak milyen nyakörvet...

Macskáknak milyen nyakörvet vegyek?

Figyelt kérdés
Talált, kinti cicák egyelőre (allergiám miatt házba nem tudom őket behozni). Sajnos tele van kismacskákkal az internet, ha/ amennyiben nem lesz gazdijuk végleg maradnak nálunk, nincs szívünk nem gondoskodni róluk. Viszont csak ilyen kinti körülményeket tudok biztosítani nekik. Elég csendes környéken élünk, pár házból áll az utca utána a város széle. Nem mondom, hogy a madár se jár arra, de tűrhető a forgalom. Gondoltam, hogy vennék rájuk nyakörvet ha esetleg nagyon elkóborolnának akkor tudják, hogy van gazdájuk / esetleg olyat vennék amin van elérhetőség is. Olvastam itt, hogy vannak ilyen önkioldó nyakörvek, de a neten nem igazán tudok elmenni azon, hogy melyik milyen/ melyik lenne megfelelő. Nem szeretném, hogy a nyakörv miatt akadjanak fent valahol, akkor inkább nem teszek rájuk semmit. Már nem olyan kicsik, de nagyon játékosak, mennek mindenhova, bujkálnak mindenhol. Ki mit tanácsol? Tegyek rájuk egyáltalán valamit? Vagy ne? Ha igen milyen típus lenne nekik biztonságos?

szept. 17. 14:17
 1/9 kürtőskalácska ***** válasza:
91%

Nyakörvetvinkább ne vagy csak olyat ami könnyen szakad mert volt már olyan hogy felalasztották magukat mert beakadt egy ágba vagy kerítésbe.

Lehet olyat venni ami könnyen szakad.

szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kürtőskalácska ***** válasza:
93%
A chip még lehet megoldás
szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Olyat keresek, ahogyan írtam is, viszont amiket néztem a neten nem igazán volt odaírva egyikhez sem ilyen információ. A legtöbb nyakörv nekem ugyanúgy néz ki, nem tudom milyen típus az ami a legbiztonságosabb lenne nekik.
szept. 17. 14:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én cicámnak volt önkioldó nyakörve, azzal nem tudja felakasztani magát, olyat nyugodtan rátehetsz. Volt hozzá egy kis biléta, arra ráírtam a telefonszámomat.
szept. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Amivel lehet pórázon vezetni.
szept. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem olyan van.
szept. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb normál állatboltos már "önkioldós", de ha megteheted, vedd meg személyes, mert úgy le tudod tesztelni. Összekapcsolod, húzod szétfele, és akkor kipattan a csatt. Nem szétszakad, csak kiold.

Én amúgy nem ajánlom. Egyrészt kb hetente rakhatsz majd másikat a macskára bilétástul, mindenestül. Másrészt senkit nem fog izgatni, hogy van gazdája, ha az utcán kóricálgat.

Inkább oldd meg, hogy ne juthassanak ki az udvarról. Macskabiztos kerítés kell.

szept. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok értelme van macskára nyakörvet rakni, főleg ha kinti. Ha nem önkioldós vagy könnyen szakadós akkor veszélyes a cicára, ha meg az akkor egy virgoncabb cicánál, főleg ha a környezet is rásegít, pár naponta cserélheted.

Persze egy próbát megér, de ha belekeverednek a "tűrhető forgalomba" akkor sajnos a nyakörv se védi meg őket. Jobb lenne a macskabiztos kerítés, de hát az nem terem csak úgy és nem is olcsó dolog... Nem egyszerű ez a kinti macskatartás, de aranyos, hogy törődtök velük.

A chip jobb és nyilván tartósabb, de nem tudom mennyi értelme lenne. Mármint sokan még azt se tudják, hogy - ugyan sajnos nem kötelező - de van cicáknak való oltás, nemhogy lehet őket chipeltetni. Ha valaki megtalálja őket nagy valószínűséggel eszébe se fog jutni, hogy elvigye leolvastatni.

szept. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A chipet én is emiatt vetném el, amit az utolsó is ír. Itt a környéken kb csak idősek laknak akiknek 100% hogy fogalmuk sincs a chip létezéséről sem.

A kerítés pedig sajnos egyáltalán nem cica biztos, nem terveztünk cicát/ kutyát ameddig nem lenne rendbe szedve, de mint írtam máshogy alakult. Továbbra is kint vannak csoportokban, de nem igazán jelentkezett értük senki.

A nyakörvet pedig akkor még átgondolom ennek fényében amit többen is írtatok. Egyébként eléggé félnek az autók hangjától így eddig még nem mentek ki az utcára szerencsére, de gondolom ez nem fog sokáig tartani.

szept. 18. 07:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!