Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak hogy lehetnek...

A macskáknak hogy lehetnek olyan elképesztő reflexeik?

Figyelt kérdés

Rengeteg videó van a neten arról, hogy kígyók támadása elöl elugranak, hirtelen résből kijövő egeret megfognak hamarabb úgy, hogy még a lassított felvételről is azt gondolom, hogy túl gyors lenne nekem, embernek (pedig a reakcióidőm kb 0,2-0,3 mp, de ez egy macskához képest tetűlassú).


Olvastam valahol, hogy elvileg nekik vannak valamilyen "előtöltött ingerjeik" amik hasonló elven működnek, mint amikor mi is megfogunk egy forró tárgyat és hamarabb elkapjuk a kezünket mint hogy felfognánk, hogy forró, tehát a reakcióidőnktől jóval gyorsabban, csak ezt a macskák tudják alkalmazni vadászás, vagy menekülés közben is.


Valaki tudja a macskák gyors reflexeinek működési mechanizmusát?



jún. 7. 11:03
1 2
 1/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
74%
Például még a bajuszát megmozdító fuvallatot is azonnal érzékeli. Mint a többi bajuszos is.
jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, azt pl ilyenkor előrehajtják, így a bajszok mozgásából érzékelik a szájuk előtt lévő préda mozgását, mivel előre a ragadozó csőlátásuk miatt nem igazán látnak. Ez is durva
jún. 7. 12:00
 3/14 A kérdező kommentje:
*félreérthetően fogalmaztam. Pont, hogy előre látnak jól, míg oldalra meg hátrafele nem, úgy mint a prédaállatok (patás állatok, kaméleon, madarak általában, kivéve a ragadozómadarak) csak ami KÖZVETLEN előttük van, azt rosszul látják, mivel távolra látnak jól.
jún. 7. 12:02
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ők így fejlődtek. Úgy vadásszák le a zsákmányt, hogy odalopóznak, és ráugranak. Néha egy kicsit kergetik is, de ha nem járnak sikerrel, hamar feladják.


A mi őseink más stratégiát alkalmaztak. A többi állat mellett mi nem vagyunk se gyorsak, se erősek. Nem tudunk nagyot ugrani, a reflexünk meg bőven hagy maga után kívánni valót.


De nem is volt erre szükség. Mi a fegyverek, csapdák, hátasok kora előtt úgy vadásztunk, hogy szép lassan követtük a zsákmányt. Eszméletlen távokat vagyunk képesek legyalogolni, és ügyesen tudunk nyomot követni még szaglás hiányában is (mármint pl. egy kutyához képest semmit sem érzünk)


A prédánk egyszerűen összeesett a fáradtságtól, mivel nem volt alkalma megpihenni.

jún. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 47. ***** válasza:
100%
Ha ez ennyire megfogott, olvass utána a légy látásának. Tetszeni fog az is.
jún. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 BécsiFehér ***** válasza:
100%

A macska a bajszával érzékeli, hogy ha át akar menni egy szűk helyen, akkor az megfelelően széles-e? Ezért van, hogy némelyik nem szeret kisméretű tálból enni, mert a bajsza hozzáér a tál pereméhez. Az egyik macskám sajnos ilyen, sokszor kiszedi a falatokat a padlóra és onnét eszegeti...

Megfigyeltem én is, hogy egészen közelre nem látnak jól, inkább a szaglásukra hagyatkoznak, ha meg kell találni egy-egy falatot.

A gyors reflexek oka az evolúció. Mivel ragadozó, gyors reflexeinek kell lenni. De tudnak taktikázni is, pl. ha két macskám kergetőzik, az egyik az ágyat megkerülve fut, a másik felismeri, hogy ha átlósan szalad keresztül

az ágyon, úgy rövidebb úton éri utol.

jún. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 BécsiFehér ***** válasza:
100%

A látásukról még: sötétben is látnak, a vörös színt pedig nem érzékelik.

Az édes ízt sem érzékelik, viszont hallják az ultrahangokat.

Szerintem valami természetfeletti érzékeléseik is lehetnek, ezt 22 év macskatartás közben néhányszor tapasztaltam.

jún. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Metionin ***** válasza:
100%
Mert ragadozó állat, evolúciósan így fejlődött.
jún. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
43%

Így van, a múlt század elején falun még mindig nem nézték jó szemmel a fekete macskákat, gyanúsak voltak.

Középkorban öregasszonyokat égettek el a fekete macskájukkal együtt, mert az olyan boszorkányos dolog.

De már nem a középkorban élünk, hagyjuk már a hülyeséget...

jún. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Megfigyeltem én is, hogy egészen közelre nem látnak jól, inkább a szaglásukra hagyatkoznak"


Ezt én is! Odatartom a tenyeremen a jutifalatot, és nem látja! Pedig addig követte, de ahogy az orra elé tolom, mintha elmenne a látása, körbeszimatolja a kezem, ahelyett, hogy ráfokuszálna és enne :D

jún. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!