Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának hogy tudok C vitamint...

Kutyának hogy tudok C vitamint adni (elősegítendő az izületvedő cucc felszívódását)? A csipkebogyóport olvastam több helyen erre, de az vmi elképesztő drága (barfos oldalon találtam).

Figyelt kérdés
Köszi, ha megosztjátok a tapasztalataitokat :)
2023. nov. 12. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Hát ha megnézed mennyi kell belőle és kiszámolod nem olyan drága amúgy.


Barfshopposnál pl 5 kg/ 1 g. tehát egy 20 kgos kutyának 4 g/ nap 400 gramm 100 napra elég vagyis több mint 3 hónapig. 6 ezer ftért. Kb 2 ezerft/ hóra jön ki,de 4-6 hétig adható utána szünet kell. Szóval lényegében ha pl évente 2 kúrát csinálsz akkor egy évre 6 ezer.


Folyamatosan pedig ugye nem adható. (izületvédő igen,de egyéb kiegészítőknél kúra szerűent javasolják)

2023. nov. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
A humán csipkebogyós termékek is jók a kutyának.
2023. nov. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Vannak gyógyszertárak, ahol az aszkorbinsavat olcsóbban adják, mint a c vitamint. Az aszkorbinsav=c vitamin, csak ezen a néven kevésbé ismerik, ezért néha olcsóbb.
2023. nov. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Humán csipkebogyó őrlemény kevésbé drága és ugyanolyan jó. Egyébként aszkorbinsavval óvatosan, mert azzal árthatsz sajnos a vizeletkiválasztó szerveknek.
2023. nov. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szakmai válaszom: 3.-nál a pont.
2023. nov. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtatok! :)

Én nem a barfshopnál neztem az adagolást, ott nem volt pontosan meghatározva, én dupla annyival számoltam, de 5kg-kent 1 g valóban nem sok. A humán csipkebogyókészímények között is jó ötlet körbenézni tényleg, köszi az ötletet, nem tudtam, meg nem is néztem utána, h humán felhasználasra is gyartanak ilyesmit.

Magamtól (állatorvos megkérdezése nélkül) a humán C vitamin készítményekkel nem mertem volna “kisérletezmi”, ezért ezt első körben nem is vettem számításba.


Sokmindent néztem most izületvédelem témában, és rájöttem, hogy a talán ördögcsáklya por ára ragadt meg a fejemben, és azzal számoltam, az is sokat “torzított”.


Köszönöm mégegyszer, hogy írtatok!

2023. nov. 12. 14:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Szakmai véleményem:


"Magamtól (állatorvos megkérdezése nélkül) a humán C vitamin készítményekkel nem mertem volna “kisérletezmi”, ezért ezt első körben nem is vettem számításba."


SOK tulajdonos is így van vele szerencsére. Ezért lehet rátok sózni a 3-5X drágább "állatgyógyászati" szereket.

2023. nov. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Kutyának és bármelyik állatnak felesleges C vitamint adni, mert a szervezetük előállítja.

Kizárólag az emberi szervezet nem képes erre, ezért kell kívülről pótolni. (Zöldségek, gyümölcsök stb.)

2023. nov. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
8. Igaz, de itt a másik szert támogatni adja. Szövegértően olvass, vagy ha nem megy, ne kommentelj!
2023. nov. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló, félreérthetően fogalmaztam, bocsánat. Pontosabban lemaradt az a félmondat, az előző hozzaszolasombol, hogy köszi az ötletet, és h utánanézek ennek is.

En amibol lehet és amibol javasolhato, mindenbol human készítményt adok a kutyámnak, pontosan az ára miatt. Eleg sokminden van a kutyapatikaba itthon (ket labradore, akik total eltero problemakat hoznak), es a legeslegnagyobb része human keszitmeny. Tozegafonya, No-spa, Augmentin, landzsas utifuszirup, Bolus, Panthenol spray, stb. stb, stb…..

2023. nov. 12. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!