Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hova zárjam be a macskát?

Hova zárjam be a macskát?

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy cicacsaládot, hétfő reggel viszem anyukát ivartalanítani, így vasárnap este be kellene zárnom mert el szokott menni vadászni reggel. Hova zárjam be? Kinti tárolóba, vagy behozzam az előszobába? Gondolom a kicsikkel együtt kell legyen, de nem tudom hogyan fogja viselni a bezártságot.
júl. 12. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Az ivartalanítás után, míg lábadozik, felügyelet kellene neki, ugyanis félig éberen-félig önkívületben próbálnak mászni, dobálják magukat. Megsérülhet. Szóval azt a helyet jelöld ki, ahol tudtok rá majd akkor is figyelni és nem tud magára rántani semmit, nincs mire felmásznia, stb.

Nem a bezártság lesz a baja, hanem hogy félni fog tőletek és az új helytől, mert nem tudja, mire számítson.

De akkor most a picikékkel együtt van kint az anya? Ez nagyon nem biztonságos...

júl. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ebbe a kánikulában kint ejjel nem lesz baja, ha tud vigyazni magára.. Majd ha jönnek a viharok, akkor kellebe bezárni a macsekokat.
júl. 13. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Kinti vagy benti macska lesz? Ha kinti, akkor tedd nyugodtan a tárolóba, ha benti, akkor vidd be. Arra figyelj, hogy ha a kicsiket is megtartod, akkor idővel őket is ivartalanítani kell! Fontosak még a féreghajtások bolha/kullancs elleni védekezés és az oltások is, főleg, ha kinti macskák lesznek.

Az ivartalanítás után én a hordozójában hagytam a macskát amíg teljesen ki nem tisztult az altatótól. Addig ne egyen és ne igyon semmit. Vigyázz rá 🥰

júl. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogyan fog zajlani az ivartalanitas, nalunk teljesen kipakoltak a macskat, a mehet is kivettek, igy nagy sebe volt. Benti egyebkent is, de varratszedesig kiemelte az orvos, hogy bent kell tartani. Figyelni is kellett ra az elso 2 napon, on es kozveszelyes volt. Ugrott, maszott volna mindenhova, de ugye a seb miatt nem lehet hagyni? meg kaba is volt az altatastol. Galler is kellett ra, mert amugy piszkalta a sebet, de lehet ruhat is adni rajuk, az enyem azt nem viselte el.


Na most ha a mutet laparoszkopos lesz, par pici heggel, akkor abban az esetben biztosan nem kell ennyire vigyazni, de a fertozesveszely miatt par napig tuti bent kell tartani. Orvost kerdezd meg.

júl. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igyekszem a legjobb megoldást megtalálni neki.
júl. 13. 08:08
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen lesz a műtét, azt mondta a doktornő hogy reggel beviszem, délután lehet menni érte.
júl. 13. 08:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!