Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Dilis macskát hogyan lehet...

Dilis macskát hogyan lehet megnevelni?

Figyelt kérdés
Hogy rendes, tisztességes, viselkedni tudó macska válhasson belőle.

máj. 19. 11:32
 1/8 Katona Dius ***** válasza:
100%
Egyáltalán mik a dilijei? Miket csinál, ami zavar téged?
máj. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miben dilis?
máj. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Zajong, rongál, folyton a nyomába kell lenni mert ha nem akkor egyből bajt kever. Amikor ráérnék jobban akkor alszik, amikor csinálnám a dolgom akkor felélénkül. Almot is kirúgja, kaját is szétdobálja, a rengeteg játékát is mindig megunja és folyton újakért nyávog hogy ő unatkozik. Lehet hogy túlságosan el van kényeztetve?
máj. 19. 12:05
 4/8 Katona Dius ***** válasza:
100%
Nem, ilyen egy macska. Mennyi idős? Én fiatalabb cicáknál tapasztaltam ezt, 3-4 éves koruktól kezdve kissé lenyugszanak (az enyéim legalábbis ilyenek).
máj. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1-2 éves lehet. Már nem kölyök, illene megkomolyodnia. Ráadásul hiperaktív lehet, azt mondták hogy a macskák napi 20 órát alszanak. Na ő nem, folyamatosan jön fel alá és nyávog, és bajt kever ha nem figyelek oda.
máj. 19. 12:16
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez így fog maradni 3-4 éves koráig?
máj. 19. 12:16
 7/8 Katona Dius ***** válasza:
100%

Valószínű igen. 1-2 évesen még fiatal, energikus. Legfeljebb megpróbálhatod kicsit fegyelmezni. Nekem a legkisebb 1 éves, én arról próbálom leszokatni, hogy nem megyünk az asztalra. Ha felmegy, rászólok, ha az kevés, rácsapok a mancsára (nem erősen persze, csak finoman, hogy érezze, rossz dolgot csinált). Jó tanács: ha megszidod, lehetőleg ugyanolyan hanglejtésben tedd, és sózz rá a popsijára (finoman, épp csak érj hozzá, vagy told meg kicsit a fenekét). Ha ebben következetes vagy, akkor később elég lesz csak rászólni és tudni fogja a hanglejtésből, hogy rosszat csinált.

Amúgy meg minden macska saját személyiség, nekem 5 van, bentiek mind, ivartalanítottak. A legidősebb 5 éves, nyugis, gazdis. A két középső 3 évesek, közülük az egyik mai napig hiperaktív rosszcsont, szeret díbolni, rohangálni, de nagyon gazdis is, ha teheti, mászik az ölünkbe. A másik egy tipik lusta makka, ahogy írtad, napi 20 órát alszik, eszik, iszik, wczik. Nem igényel simit, ha megsimogatnám, megy arréb, köszöni, hagyjam békén, ő pihen. A kér legkisebb 1 éves, az egyik hiperaktív, kutlászkodós, asztalról dolgokat leverős típus (őt próbálom leszokatni az asztalról), van csomó játék, de neki a radír vagy toll kell az asztalról, esetleg a kézkrém. A másik 1 éves meg szintén alszik egész nap, ha épp nem, akkor meg bújik, törleszkedik, követeli a simit.

Szóval úgynéz ki, te egy hiperaktívabb személyiségűt fogtál ki, nem fog sosem teljesen elmúlni, de majd az idő alőrehaladtával nyugszik, ahogy öregedik. Az a lényeg, hogy próbáld következetesen nevelni. Ami egyszer tilos, az máskor is tilos, amit megengedsz neki, azért ne szidd meg később.

máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pussyassbitch válasza:
Az én macskám is hasonló, még nincs 1 éves. Valószínűleg idővel kinövik ezt.
máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!