Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tudom megnevelni a macskát...

Nem tudom megnevelni a macskát, hogyan csináljam? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom megtanítani arra, hogy mit nem szabad. Az új mániája, hogy mászik a kukába, fellöki, utána szétszedi a tartalmát. Tök mindegy, hogy mi van a kukában, tudja hogy utálja ha ezt csinálom, mégis folyamatosan ezt csinálja. Hiába szólok 200x, hiába ütök rá a fenekére, hiába fújok rá, sissegek, vagy dobom meg valamilyen könnyebb tárggyal, egyszerűen nem tanulja meg, hogy hagyja békén a kukát. Ugyanez a helyzet az asztallal és a pulttal, felmászik, hiába csinálom végig az egész tortúrát. Mit kezdhetnék még vele? Mindenkinek az agyára megy.

2013. dec. 16. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezek miatt sem tartok bent cicát! Ennyit akartam! Na amúgy az én macskám kinti, de neki a mániája a következő: Már melegebb tavaszi napokon imád sütkérezni a frissen magokkal beszórt virágládába ami az ablakpárkányon van. Sokáig levettem, semmi erőszak, egyebek, de egyszer betelt a pohár. Kapott egy Isteni pofont azóta nem ült oda legalábbis nem láttam. Zsivány egy kandúr, de tudja mikor csinál rosszat. 1-2 ilyen pofon volt kiskorában azóta tudja mit szabad. Telente is amikor a hideg miatt bent alszik a kazánházban, rendre a kinti munkáskabátjaimra feküdt, ami tiszta szőrös lett. Hiába csináltam neki különlegesebbnél különlegesebb fekvőhelyeket, csak oda feküdt. Na ott is volt egy kis tockos plusz elvettem a kabátokat. Na most az idei hidegekben már a helyén fekszik, oda kapott egy kiszolgált báránybőr darabot, így most jóban vagyunk. Alig van itthon ,szóval nem kell sok szabályt betartani. Talán még annyit hogy óvakodnia kell a kutyától saját maga élete megőrzéséért.
2013. dec. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fújás nem jön be, akkor megpróbálhatod pár csepp vízzel lespriccelni.

A macskák utálják a vizet.

Előbb utóbb össze fogja párosítani a kukával, hogy utána vizes lesz...

2013. dec. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hiába szólok 200x


Nem gyerek! Érintéssel tudod csak fegyelmezni.

2013. dec. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szoktuk fürdetni, különösebben nem viseli már meg a víz. A 'tockos' nem segít, tőlem is kapott már azt is, nem egyszer, hiába imádom meg szeretem meg ő a mindenem, egyszerűen betelik a pohár. Ha kap egy pofont, még mérgesebb lesz és nekem támad!
2013. dec. 16. 21:05
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Vagyis ő az úr a házban, és ezt ezek szerint tartja is. Neked kell erősebbnek lenned. Fizikai értelemben is, de azért csak óvatosan.
2013. dec. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, de hogy legyek erősebb? Az embernek egy idő után elfogy a türelme. 200x fellöki a kukát, 200x elveszem, ráfújok, kap egy taslit, stb stb, és 201edjére is megy... egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni. az sem megoldás, hogy mindig elteszem a kukát valahova máshova, múltkor már azt hittem hogy mérgemben kivágom az ablakon. szörnyű.
2013. dec. 17. 01:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Unatkozik a macskád!Nálam 14en vannak és a kuka soha nem borul és nem is csinálnak kárt.

Foglalkozz tö9bbett a cicával,merítsd le,hogy unalmába ne ő találjon ki játékot..

2013. dec. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14%
SZeretem a macskám, de ha állandóan kárt csinálna, plusz megtámadna, hát tuti bele rúgnék, hogy a szomszéd házfal fogná meg. Vagy fagyállót öntenék a tejébe.
2013. dec. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinuleg tenyleg azert csinalja, mert unatkozik, es ha a kukat abuzalja, akkor vele foglalkozol.

En ket fronton "tamadnek".

Elosszor is, ontenek egy kis ecetet a kukaba (ha fedett teteju, akkor te meg sem erzed) de ha beleteszi a fejet, gyorsabban ugrik ki, mint gondolnad. Ezzel a kukat tennem "rossz elmenye".

A masik meg, amikor kukazik, nem foglalkoznak vele, hanem odahivnam magamhoz, es megjutalmaznam. (jutalomfalat, vagy simogatas, attol fugg, mit szeret jobban).

Ezzel elterelnem a karos cselekedetet olyanra, ami szamara es szamodra is hasznosabb.


A pultra valo felmaszas eseten viszont siman eroszakot is alkalmazhat, racsapsz, lefogod, rafujsz, es ha neki all feljebb, akkor egyszeruen lebirkozod, addig, amig egyertelmuen fel nem adja.

Mivel a kuka az egy "dolog" es a macskak nem ismerik a dolgok folotti tulajdonviszonyt, tehat az nem lehet "csak a tied".

Viszont a konyhapult/asztal az "A hely, ahol te eszel", es mit ilyen, teljes eroddel (persze nem, azert megiscsak egy pici macska az ellenfeled) jogodban van kizarolagosan csak a sajatodnak tekinteni.

Ha ezt erovel is mutatod ki, azt megerti, es nem fog felni toled amiatt, hogy "bantod". Mert a "sajat hely" macskaszempontbol is jogos erv.

(Es megjegyzem, gondolom, neki is van olyan sajat helye, ahova visszavonulhat anelkul, hogy barki haboritana, nem?)

2013. dec. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem is csinált már ilyet a macskám. nem szoktam vele finomkodni, úgysem érti az emberi szavakat, max a hangsúlyt. nagyon keményen meg lett csapkodva a teste. nyivákolt és fújt, de legalább értette h mire célzok.

volt már más hasonló eset ahol nem úgy viselkedett ahogy kellett volna, akkor is el lett verve a segge, és azóta is tudja hogy merre hány méter.


sokan biztos mocsok állatkínzónak tartotok, de az én macskám legalább nincs elkanászodva, és nem ő diktál itthon.

2013. dec. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!