Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr miért bántja az ivartal...

Kandúr miért bántja az ivartalanitott nőstény macskát?

Figyelt kérdés
A szomszéd ivaros kandúrja átjár hozzánk, és véleményem szerint "fél" a mi ivartalanított 1 éves nőstény cicánktól (aki kijáros ugyan, de kizárolag telekhatáron belül van). Ha nem figyel a nőstény macskánk, például elheverészik, a kandúr ráveti magát és harapja a nyakát. El szoktuk zavarni. De miért csinálja?
jún. 23. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Ösztön. Az ivartalanított kardúr is csinálja.
jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Ha félne, nem menne oda hozzá, hanem elkerülné. Territoriális viselkedés lehet, vagy bármi szempontból fenyegetést, konkurenciát lát a ti macskátokban.

Egyébként biztos, hogy támad, és nem csak játszik?

jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Mert fel akarja kettyinteni, hisz írtad, hogy a kandúr ivaros. Őt nem érdekli, hogy a nőstény nem az.
jún. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Nekünk meg az ivartalanitott kandúr is ment az ivartalanitott nőstényre. Nekünk saját macskának volt mindkettő. Nem lehetett őket elzárni egymástól, mert nem voltak kijárósak. A kandúr elkapta a nosteny nyakát hátul, és úgy csinált mintha párosodna vele (de nem) a másik meg tűrte. Nem gyakran de alkalmanként volt ilyen. Egyébként úgy tűnhet bántja de nem bántotta. Lehet nálatok is ez van.
jún. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is erre gondoltam. Magyarul a kandúrt nem is érdekli, hogy a nőstény ivartalan, hanem hajtja az ösztön. Nekem is így tűnt, de én azt gondoltam, ilyenkor az állatok ezeket tudják egymásról...
jún. 23. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!