Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban tartható macska? ha...

Lakásban tartható macska? ha igen, azok akik lakásban tartják, ki szokták engedni, vagy ki vinni a szabadba?

Figyelt kérdés

Nem akarok macskát tartani, csak valahogy sosem volt olyan ismerősöm, aki tartott macskát lakásban, mindig csak házban. Kíváncsiságból kérdezem.


Így nem nagyon értem ezt a részét, hogy szokás ez, egyáltalán kell a macskának a kimenetel? Gondolom igen, de akik lakásban tartják, hogy oldják meg ezt a részét? Vagy szimplán nem engedik ki sose?


Mert ha ki engedik akkor elszalad, ezért nem tudom elképzelni ezt, bár mondom nem volt sose macskám, hogy tudjam ezt a részét, hogy működik.



jún. 5. 16:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Nem minden lakásmacska szeret kimenni, valamelyik retteg kint. Amelyik viszont vágyik kifelé, azt hámmal ki lehet vinni a szabadba.
jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Katona Dius ***** válasza:
82%

Ismerek olyat, aki a teraszajtón át kiengedi és hagyja szaladgálni, aztán ha jelentkezik a cica, hogy bemenne, akkor beengedi. Hámmal biztonságosabb kiengedni.

Nekem bent vannak, párszor próbáltam hámmal kivinni őket, hogy mégis csak legyenek egy kicsit a szabadban is, de egyszerűen pánik rohamot kapnak kint. Másznak a nyakamba, bújnak el a hajam alá, ne is lássák a kinti világot. Szóval már nem is próbálkozom, elvannak odabent, jól érzik magukat, vidámak, bohóckodnak sokat.

jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk van hétvégi házunk, míg éltek a cicáink, ott nyaraltak velünk. Nagyon szerettek ott lenni, nem csavarogtak, a kertből sem mentek ki. Mind a kettőt ott találtuk még egészen pici korában, onnan hoztuk el. De például a szomszéd cicái bejárják az egész környéket. Itt a városban nem vittem volna ki őket az utcára, nagyon féltek volna.
jún. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%
Persze, az ablakokra tegyél macskahálót, így biztonságos.
jún. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
8%
Én a pincében tartom.
jún. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%
Két szobamacskám van, mindkettőt kiszoktam engedni a kertbe (nem tovább, nem utcára, nem a szomszédhoz) de csak szem alatt tartva és általában maximum 1-1 órára, utána bevisszük őket.
jún. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
76%

"valahogy sosem volt olyan ismerősöm, aki tartott macskát lakásban, mindig csak házban"


Nem mindegy, hogy lakásban vagy házban van tartva? Ugyanúgy bent van.


Nekem házam van, nem lakásom, és bent tartom.

Nem szoktam kiengedni. Van szúnyogháló az ablakokon, a bejárati ajtó pedig mindig zárva van. Nem szokott kiszökni. Nem érdekli a kimenetel, nem próbálkozott vele még soha.

Van rengeteg játékja, több cicabútora. Mindent megkap.

Dokihoz se szeret járni. Megviseli az utazás, ezért házhoz szoktuk hívni inkább.

jún. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Lehet. Nyilván a legjobb, ha szabad ki-be járással van egy macskabiztos kertbe, ahonnan nem tud kijutni. De a világ nem tökéletes, s még így is sokkal jobb egy csak benti macskának, mint amelyik ki van csapva és kóborol össze vissza a rengeteg veszélyben.
jún. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%
Próbáltam hámmal sétáltatni, az első fára felugrott, és alig tudtam leszedni.
jún. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk csak benti, lakáscica

Erkélyünk sincs.

Ha meglátogatjuk a szülőket, akkor ott ritkán kivisszük az udvarra hámmal, vagy kimegy az erkélyre nézelődni egy kicsit.

Egyébként tökéletesen jól megvan bent.😊

jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!