Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit rövidszőrű ivartalanított...

Brit rövidszőrű ivartalanított 9 hónapos cica jól kijönne egy 12 hetes ragdoll kiscicával?

Figyelt kérdés

máj. 28. 10:23
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Ja és 13-as teljesen normális ha verekednek amíg nincsen fújás és morgás, így rendezik le a hierarchiát legalább tudd hogy miről beszélsz ha már válaszolsz
jún. 3. 14:35
 22/26 anonim ***** válasza:
64%
Amint látod, kérdező, mindenki hülye, az állatorvosok is, a tenyésztők is, a tapasztalt macskások, sőt, a macskamentők is, csak és kizárólag ő ért a macskákhoz, mert olvasott tanulmányokat :D Hagyjad, én már elengedtem :D
jún. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

22, a szövegértéseddel aztán igencsak gondok vannak, hogy általánosítasz, miközben én nem ezt írtam :) de sebaj, hülyeségeket beszélni nyilván könnyebb, mint gondolkodni.

21, nem, nem kell verekedés a hierarchia rendezéshez, ez csak nettó baromság, sorry. A verekedés már egy konfliktus kicsúcsosodása, ami NEM hierarchia rendezés, hanem agresszió vagy félelemreakció. Gyakorlatilag egymásnak esnek a macskáid, te meg végignézed :D Főleg, hogy az egyik kiscica... atya isten... Leírom neked, hogy néz ki egy "hierarchia harc" kívülről: a macskát egymáshoz helyezkednek, sok esetben nem is mozdulnak. A testtartásuk a dominanciájuk kifejeződése: a domináns egyed feljebb helyezkedik, a másik fölé emelkedik, míg a meghunyászkodó egyed lejjebb lapul, összehúzza magát. Ezzel az esetek jó részében le van rendezve a hierarchia. Ha egyik sem húzza össze magát, egyik sem adja meg magát, akkor szoktak kezdeni egymásnak "kiabálni", amiről rengeteg vicces videó van neten, de ezt jobb lenne elkerülni mondjuk. Áltlalában az egyik visszavonulót fúj, és ismét csak eldőlt a pillanatnyi hierarchia. Ha összeugranak, az már baj. Durva, véres verekedés lehet belőle, ha az egyik kiscica (12 hetes kiscicád van, ember, az kb kisbaba!), akkor komoly sérülést szerezhet!

Egyébként az alapján, hogy milyen az állattartási kultúra Magyarországon, meg sem vagyok lepve, hogy ennyi félművelt hiszi azt, hogy a saját tapasztalata az általános érvény, érvelni meg valahogy senki sem tud. Persze az érvelési rendszerek felépítése is csak bizonyos IQ fölött kezdődik általában.

Akinek meg újat mondtam azzal, hogy az állatorvosok közül sem mind tudja a tutit, az nagyon szomorú, de hát itt gyakorin sokszor látni az ilyen "de állatorvós móóndta" kategóriájú figurákat. Aki foglalkozik aktívan bármilyen állattal, az tudja, hogy az állatorvosok is szakosodnak, és bizony sokszor nem naprakész infóik vannak az összes állatról :) Persze sokkal kényelmesebb lehet csak "megenni, amit az ember elé tesznek", és nem alkalmazni a kritikus gondolkodást, de ha valakinek számít az állata, akkor jobb, ha nem bízza őt arra, hogy az adott állatorvos a lovakhoz ért-e jobban, csak mellette bevállal macskákat is, vagy fordítva.

Bár akinek mindegy, hogy verekszenek-e a macskái, annak valószínűleg ez is mindegy lesz, ahogy a cica egészsége is.

jún. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
64%

Oké, most már itt csak te tudsz normálisan állatot tartani, értjük. Jár a keksz.

Btw, a kérdező valszeg nem valódi verekedésre gondolt, hanem arra, hogy játékból megy a bunyó, esetleg ha a kicsi túl pofátlan, a nagy helyreigazítja. Ha ugyanis a macskák komolyan verekednének, azaz a nagy rendesen gyepálná a kicsit, attól egészen biztosan kétségbe esne a kérdező, nem mosolyogva nézné. Ezt mindenki tudja, aki látott már macskákat igazán verekedni, úgy, ahogy te is leírtad. Érdekes, hogy rajtad kívül ez mindenki másnak leesett.

És igen, tudom, van idióta állatorvos, mint ahogy minden szakmának van hozzá nem értő képviselője. Amit írtam, azért írtam, mert neked láthatóan tök mindegy volt, milyen példát hozok, úgyis megmagyarázod, hogy mindenki hülye, csak az igaz, amit te olvasgattál. A szövegértéssel nem nálam vannak bajok.

De persze, ha ettől boldog vagy, legyen igazad, mindenkinek csak mázlija van, akinek sikerül egyszerű összeengedéssel összeszoktatni a macskáit, valójában csakis a te módszered működik és csak az a jó, hiszen itt egyedül te tudod, hogyan kell normálisan macskát tartani, és csak téged érdekelnek az állataid igazán. Hiszen mi többiek úgyis csak a hülye gyakorisok rossz tanácsait olvasgatjuk. Ohh, wait...

jún. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Igen 24- nek igaza van nyilván nem komoly verekedés konkrétan csak óvatosan püfölik egymást aztán együtt játszanak meg ülnek a párkányon. Szerintem felismerném ha komoly verekedés lenne és nyilván nem hagynám. Szóval nyugodj meg semmi baj, jól vannak a macskáim és a kisbaba is túlélte ezt a rettenetes megpróbáltatást, hogy kapott egy-két óvatos pofont hogy ne egyen már a másik táljából!
jún. 4. 11:49
 26/26 A kérdező kommentje:
Pont most nyalogattál egymást:)
jún. 4. 11:57
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!