Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit rövidszőrű ivartalanított...

Brit rövidszőrű ivartalanított 9 hónapos cica jól kijönne egy 12 hetes ragdoll kiscicával?

Figyelt kérdés

máj. 28. 10:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Kifejtettem, miért káros. Téves képet ad az, hogy egy adott fajta "gyerekbarát" vagy "kutyabarát", mert ilyen nem létezik, ez nevelés kérdése, és aki elvárja, hogy ilyen legyen a macskája, az jó eséllyel hatalmasat fog csalódni.

Az, hogy a bengálik és a ragdollok eltérő energetikai szintű macskák valóban kb annak a függvénye, hogy a bengáli közelebb van a vadabb ősökhöz (bár ez is több minden függvénye, mert attól függ, F hanyas tenyészetről beszélünk), de ez nem tudatosan a jellemvonások szelektálása szintén, hanem a fenotípus átemelése a domesztikált fajtába, aminél megmaradt domináns tulajdonságkép MELLÉKESEN egy viselkedéselem :)

Egyébként ha elolvasnád értő olvasással a saját válaszod, akkor látnád, hogy egy érvelést sem sikerült végigvinned benne, nincs ok-okozati összefüggés az állításaid között. Attól, hogy van különbség egy bengáli meg egy ragdoll között általában, az nem a jellem szerinti szelekció, mégis erre hozod fel érvnek, aztán meg csak bedobod, hogy azért, mert közelebb vannak a "nagymacskákhoz".

A bengáli, a szavanna két olyan fajta, ami nagyban kilóg az átlag háziasított macskák közül.

Náluk egy fokkal "háziasabbak" a maine coonok, norvég erdeik, stb, de nekik is vannak tulajdonságaik, amik "vadabbakra" jellemzőek.

Ettől még jellemben hatalmas különbségek lehetnek.

És nem, nagy átlagban nem lehet elmondani egyik fajtáról sem, hogy "nyugodtabb", vagy hogy "gyerekbarát" vagy hogy "barátságos", mert ezek nevelési és környezeti dolgoktól függenek. Az energetikai szint egy másik kérdés! A bújósság személyiségbeli tulajdonság, szintén abszolút semmi függvénye nincs a fajtától! Mondom ezt, hogy nekem bengálim (is) van, akire mindig azt mondják, hogy nem bújós, nekem pedig ő a legtapadósabb macskám, és sok bengális osztja ezt a tapasztalatot. Ez is egy fals megközelítésből fakad, mert a bengáli mozgásigénye elviszi a fókuszát az embercentrikusságról, de ettől még egyedfüggő marad, hogy mennyire igényli a pesztrálást.

Szóval de, amiket mondtál, nem voltak helyesek. Leírtad a személyes tapasztalatodat, ami valid, de az, hogy általánosítasz, hogy a "ragdollok nagy általánosságban (...)", onnantól már nem lesz igaz.

máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
2 nap alatt annyira jóba lettek egész nap együtt játszanak és egymás mellett esznek! Nyilván verekednek is néha, de jól kijönnek!
jún. 2. 19:04
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

Tehát összeszoktatás nem történt. :) Az ugyanis kapásból 2 hét akkor is, ha minden flottul megy.

"Nyilván verekednek is néha"

Ez elég nagy red flag, ilyennek nem szabadna történnie. De te még örülsz is neki...

jún. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
64%
13: ez a kéthetes összeszoktatás csak teljesen fölöslegesen elhúzza a végtelenségig a folyamatot. Összeengedve max pár nap alatt lemegy a neheze, aztán már simán elvannak.
jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

14, hát a hirtelen összeszoktatással lehet szépen traumatizálni a macskákat, aztán csodálkozni, hogy almon kívül intézik a dolgukat. Persze akkor jönnek majd az okosok gyakorira, hogy biztos "jelölget" a macska a másik miatt, nem a stressz és a felborult rend következményeként FIC-es, ááá, neeeem.

Attól, hogy szerinted teljesen felesleges az összeszoktatás (főleg így, érvelés nélkül), még a macskának nem az. Egy macska simán fic-es lesz egy új ülőgarnitúra vásárlásától is, nem hogy ha bekerül egy új macska a már stabil életébe és territóriumába.

jún. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
46%
Tapasztalatból írtam, került már hozzánk új cica nem egyszer. Én egy alkalommal kezdtem el ezt ilyen hosszadalmasan csinálni, hetekkel később is ott tartottunk, hogy fújás, morgás, stressz, akárhányszor meglátta a meglévő cica az újat. Az összes többi alkalommal csak összeengedtem őket simán, érdekes módon ott max 3-4 nap alatt abbamaradt a cirkusz, 1 hét után minden visszatért a régi kerékvágásba. Soha egyik se kezdett el máshova pisilni vagy bármi ilyesmit csinálni, bár amúgy számítottam ilyesmire is. Nem mintha a lassú összeszoktatás ezt kiküszöbölné egyébként, van egy barátnőm, aki így csinálta, fél év telt már el, a két macska azóta sincs jóban, a régebbi cica pedig hetente átlag kétszer pisili le az ágyat 🤷‍♀️
jún. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
34%

16, hát igen, még szerencse, hogy a tudomány így működik, hogy valakinek a minimál tapasztalata felülírja azt, amit több millió macskatartó X+ éves tapasztalata és a kutatások megállapítottak :) oh, wait...

Attól, hogy A) van olyan eset, ahol nem okoz hatalmas problémát B) te nem veszed észre, hogy valójában gond van, mert a macska szerencsésen nem fices, csak stresszes, még nem kéne olyat tanácsolni másoknak, aminek sokkal nagyobb eséllyel lesz rossz vége, mint jó.

Ahogy attól, hogy te becsukott szemmel közlekedsz a zebrán, normális esetben másnak sem ajánlod, hogy így tegyen...

Egyébként érdekes az is, hogy levonsz következtetést 1 (!) esetből, mikor összeszoktatást próbáltál, és a metódust látod a problémának. Azzal az egy esettel :D

(És tudom, az ilyen emberek azonnal rávágják a B pontra, hogy hogy ne látnák meg, de atya isten, hány ember tökre nem hozzáértő és a saját állatain nem veszi észre a stressz jeleit. Gyakorin is napi szinten írnak ki kérdést, ahol kiderül, de nem fogadják el a választ, mert nem illik bele a világképükbe...)

jún. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
64%

Hát figyelj, lehet ez a véleményed, én mást tapasztaltam, és ahogy utánaolvasgattam, mások is nagyon sokan tapasztalták ugyanezt.

Dehogynem látom, hogy stresszes a macska, sőt, tudom is, hogy az volt egy ideig. Csak épp akkor is ugyanúgy stresszes volt, amikor a lassú módszert próbáltam, és sokkal tovább láttam rajta a stressz jeleit.

Amúgy én először nem a metódust gondoltam problémának, sőt, totál el voltam keseredve, hogy ha ennyire nem haladunk a tutinak mondott módszerrel semerre, akkor ezek sosem fogják elviselni egymást. Na erre kaptam egy tapasztalt macskamentőtől a tanácsot, hogy hagyd a francba, engedd össze őket, le fogják rendezni egymás közt. Érdekes módon 2 nap alatt nyugi lett, további 1,5-2 hét alatt a stressz minden maradék kis jele eltűnt. A többi alkalommal ezután már eleve így csináltam. Legutóbb fajtatiszta macskát hoztam haza, a tenyésztő javaslata is az volt, hogy hagyjam őket. Biztos ő is tudatlan kezdő, aki egy esetből von le következtetéseket :)

jún. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

"és ahogy utánaolvasgattam, mások is nagyon sokan tapasztalták ugyanezt."

Gondolom itt a gyk-n meg a hasonlóan színvonalas facebook csopikban :)

Egyébként állatorvosok is szoktak olyan banális baromságokat ajánlani, mint hogy ivartalanítással várni kell az első tüzelésig meg hasonlók, pedig ők elvileg komolyabban tanultak a papírjukért, amivel praktizálhatnak. Mégis sok köztük a kontár. Mióta lett a tenyésztő a nagy szakértő? :D Iszonyatosan sok hozzá nem értő tenyésztő van, sőt, sok tenyésztő szaporít is a hivatalos tenyészete mellett, hogy extra bevétele legyen. Szóval az, hogy neked egy tenyésztő szava az etalon, háát, elég sokat elárul.

jún. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Úristen de sok szabadidőtök van😂

Nálam bejött ez a módszer lehet másoknak nem, ez van.

jún. 3. 14:30
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!