Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit rövidszőrű ivartalanított...

Brit rövidszőrű ivartalanított 9 hónapos cica jól kijönne egy 12 hetes ragdoll kiscicával?

Figyelt kérdés

máj. 28. 10:23
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Mindketten lányok
máj. 28. 10:23
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Ezt így nem lehet megmondani. Az adott macskákon múlik.
máj. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%

Miért van minden héten egy ilyen kérdés? És mindig brit macska az egyik. Ugyanaz a kérdező irkálja ki ezeket, vagy csak bizonyos IQ alatt vesznek az emberek most már britet, vagy mi van?

1. A macskákat tökre nem érdekli a fajtájuk, értsd már meg! Ezek neked számítanak, hogy hogy néz ki, milyen a szőre, milyen a fejformája, stb. A macska egy másik macskát lát, le se tojja, hogy milyen fajta a másik!

2. A macskák akkor fogadják el egymást, ha összeszoktatod őket. Hogy "jól" kijönnek-e, az meg azon múlik, hogy milyen személyiségek, szóval ezt megtippelni sem lehet.

Ne azért vegyél magadhoz másik macskát, mert majd biztos milyen "jól kijönnek" majd, ugyanis erre kb pár százalékos esély van. A cél két macska összeszoktatásánál, hogy elfogadják egymást, és tudjanak békében együtt élni. Mivel a macska nem társas lény, nagy eséllyel nem lesznek puszipajtások. Ha mégis, akkor örüljél neki, szerencsés kivétel.

Ja, és legyenek ivartalanítva!

máj. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

A Ragdollok nagy általánosságban eléggé szociálisak és barátságosak, felnőttel,gyerekkel,kutyával,macskával egyaránt.😊

Persze ebben a fajtában is vannak kivételek,akik nem annyira bújósak és nem annyira ölcicák mint ahogy a leírás szól róluk. Az viszont kétségtelen,hogy nagyon nyugodtak, így én “agressziótól” a Ragdoll részéről nem tartanék.

A Brit cicád te ismered, viszont fajtajelleg alapján ôk inkább antiszociálisak, és nem annyira igénylik a társaságot.

Nálunk egy Ragdoll van, illetve a családba még egy Bichon kiskutya. Havonta 1x szoktak találkozni kb, akkor egy hétvégét együtt töltenek, és kifejezetten sokszor keresik egymás társaságát.

“Tévedt” már be hozzánk a szomszéd kiskutyája is, nem mondom, hogy odament játszani hozzá,de nem zavarta a jelenléte.

Szóval mindent összevetve én azt gondolom,hogy a Ragdoll ilyen szempontból nem problémás fajta, a Brited jellemét pedig te ismered a legjobban.😊

máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
10:38, minek valaszolsz ha csak ilyen stilusba tudsz irni😂 leginkabb azokhoz szolt akiknek esetleg van ilyen parositasa tisztaba vagyok vele hogy az osszeszoktatas nagyon fontos es hogy a jellemukon mulik leginkabb de a fajtajuk is igenis kozrejatszhat.
máj. 28. 11:29
 6/26 A kérdező kommentje:
11:17 köszönöm szépen a kedves választ!😊 igen, én is úgy tudom, hogy a ragdollok nyugodtabb fajták meg amúgyis kiscica még, szerintem nem lesz gond.
máj. 28. 11:31
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon szívesen.😊

Nekem pozitív csalódás volt a Ragdoll.

Világ életemben “féltem” a macskáktól,de mellette rájöttem,hogy nem kell.

Ismerősi körben érdeklődtem, akik szintén Ragdollosok és kivétel nélkül egy nagyon jó természetű cicát írtak le. Tényleg nagyon kedvesek,és barátságosak. Plusz ugye tenyésztőtől jönnek, így szocializálva is vannak a többi cicával.😊

Akik lepontoztak azoknak meg “köszönöm”,biztos mindegyik ismeri a fajtát🤣

máj. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nem számít a fajta annyit, hogy azzal számolni kelljen (vagy hogy lehessen egyáltalán számolni vele), de ehhez nyilván kicsit több macskás tapasztalat kellene (és/vagy ismeret). Egyeseknek van 1-2 macskával tapasztalata, és egyből megpróbálnak ráhúzni egy általános kijelentést, ami nem lesz igaz :) attól, hogy az egyik kérdező ragdolljának van X jelleme, a másik nem lesz ilyen. Almon belül is irdatlan eltérések vannak, nemhogy fajtánként. Mivel a macskákat elsősorban küllemre tenyésztik, a kutyával ellentétben nem szelektálják őket viselkedés, temperamentum alapján a tenyésztés során. Így nem is alakul ki olyan jellemvonás, mint a kutyáknak (ahol amúgy szintén van szórás annak ellenére, hogy a fajta lényegét adja a kutya viselkedése, habitusa is).

Amit az egyik válaszoló írt, hogy X fajta barátságos kutyával, macskával, gyerekkel, meg még nem csak nettó tudománytalan tévképzet, de káros is, mert aztán valaki emiatt választja a fajtát, és ha nem így lesz, a macskát fogja "okolni" ahelyett, hogy felfogná, ő rontotta el.

Nincs olyan fajta macska, ami jól kijön kutyákkal/macskákkal/gyerekekkel! A házimacska, mint faj alapvetően kijön ezekkel a fajokkal, HA! össze vannak szoktatva. Ehhez az új macskát/kutyát/gyereket is nevelni kell, hogy ő is alkalmazkodjon.

máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%

Tévképzet amit leírtam?

Mint írtam is, (ha rendesen elolvastad volna,észre is veszed) vannak különbségek a fajtán belül is akik nem ölcicák vagy nem olyan bújósak,de nagy általánosságban egy nyugodt,alacsony mozgásigényű,kifejezetten barátságos fajtáról beszélünk,akik igénylik a társaságot.

Azt gondolom megoszthatom a tapasztalatom a macskámról, nem kell 10+ év macskatartásnak a hátam mögött lennie. Nem a vak világba magyaráztam,hanem tapasztalatok alapján, nem csak a saját macskámból kiindulva,hanem más gazdik elmondásai alapján is, és mindenhova odatettem,hogy ez az én tapasztalatom/véleményem.

Az,hogy nem jellemre hanem külsőre tenyésztik a macskákat,nem igaz…

Csak vessünk össze egy Bengálit/Ragdollt….

Teljesen más igényeik vannak…

Vannak fajták aki nagyobb mozgásigényűek, több impulzusra van szükségük, mert közelebb állnak a nagymacska társaihoz. Megint csak ismételni tudom magam, nem azt mondtam,hogy mindegyik egytől egyig ugyanolyan a fajtán belül,hanem,hogy nagy átlagban a habitusuk ilyen,erre törekszenek a tenyésztők.

Valamilyen oknál fogva, ha rákeresünk 1-1 fajtára, különböző jellemvonásokat fogunk olvasni…

Én csupán leírtam a tapasztalatom a macskámról,nem pedig káros megfogalmazást tettem.

máj. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
64%

8: a ragdollokkal meg láthatóan te nem vagy képben, ugyanis náluk kifejezetten fajtajelleg a társaságigény, kedvesség, barátságosság. Annyira, hogy őket nem is ajánlják egyedüli macskának, jobban érzik magukat, ha van mellettük még egy macska, vagy legalább egy kutya. Én is a külleme mellett a leírt jelleme miatt választottam ragdollt a házi cicám mellé, és nem csalódtam, nagyon kedves, barátságos cica, gyerekkel, kutyával, emberrel, másik macskával egyaránt.

Természetesen egyébként lehet egy-egy egyed kivétel fajtán belül, mint ahogy a kutyák esetében is, de általános jellemzők igenis vannak, és nem csak küllem tekintetében.

Hogy a kérdezőnek is válaszoljak, elég ritka, hogy két macska még csak elviselni se bírja egymást, szóval ha szeretnél még egyet, én belevágnék. Az lehet, hogy puszipajtik nem lesznek (inkább a brit miatt), de az nagyon valószínű, hogy ettől függetlenül ellesznek egymás mellett.

máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!