Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felelős tenyésztő ad úgy...

Felelős tenyésztő ad úgy kiscicát, hogy már van egy macska a háznál?

Figyelt kérdés

Van egy egyszerű, mentett, utcai cirmos cicánk. Ő a házban lakik, maximum nyaranta néz körbe az udvaron, de jobb szeret bent lenni.

Nagyon szeretnék mellé egy brit rövidszőrű kiscicát, kizárólag benti tartásra. Egy felelős tenyésztő (csak tenyésztőtől hoznék, szaporítótól nem) ad úgy el macskát, hogy nem ő lesz az egyedüli a házban?

Illetve a jelenlegi macskám nem tudom mit szólna egy új cicához? Ivartalanított 1 éves nőstény. Nagyon kedves, bújós cica az emberek felé.


2023. nov. 15. 12:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a gond, hogy másik macskád van. Ez inkább gond:

" Ő a házban lakik, maximum nyaranta néz körbe az udvaron, de jobb szeret bent lenni."

A tenyésztő meg fogja kérdezni - teljesen jogosan -, hogy miképpen óhajtod bent tartani az egyik macskát, miközben kiengeded a másikat. Ez bármilyen tenyésztőnek, de állatmenhelynek is vörös jelzés, hiszen azt jelzi, hogy nem vagy felelősségteljes gazdi. (Hacsak nem cicabiztos kerted, cicakifutód van.)


Amiben a meglévő cica fontos, hogy rá fog kérdezni, megvannak-e az oltásai, és meg fog kérni, hogy vidd el fiv/felv szűrésre, hogy egészséges cica mellé adjon újat.

Plusz felmerülhet a próbaidő gondolata az összeszoktatás miatt.

2023. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A cicámat kizárólag macskabiztos kerítéssel ellátott leválasztott részre engedjük ki. 😅 Vagy macskahámmal akartuk még, de azt nem tűri meg. (Amúgy abban bárki hazudhat, hogy kiengedi-e a macskát.)
2023. nov. 15. 14:12
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Hazudhat, persze, de egy tapasztalt tenyésztő (ugyanez igaz az állatmentőkre is), ezt hamar levágja. :)

Meg a jajj csak egy kicsit jár ki Micike típusú gazdik ezt egyébként nem is titkolják általában.

A cicabiztos kert viszont szuper, így azzal biztosan nem lesz gondja. :)

2023. nov. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Felelős tenyésztő igen, idegbeteg nem tudom, azok mindenbe belekötnek.
2023. nov. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#13, de amúgy a Micike kijárásával büszkélkedő gazdik szerintem nem is adnának 200-300 ezret egy cicusért.

Mondjuk én még az ingyen kóborkaként befogadott macskámat sem tenném ki annak, hogy elcsapja valami, ő családtag. Forgalmas úton élünk. Direkt ezért írtam udvart, mert csak oda van kijárása.

2023. nov. 16. 02:19
 16/16 anonim válasza:
persze, ad.
2023. nov. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!