Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine coont tartók! Van olyan...

Maine coont tartók! Van olyan tenyészet/tenyésztő, ahol nem horror áron adnak egy kiscicát?

Figyelt kérdés
Az árat is írjátok kérlek oda, hogy ti mennyiért vettétek, előre is nagyon szépen köszönöm! :)

2021. márc. 15. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Nincs. Az olcsó az szaporító. Azért olcsó! Mert nem a drága tápot veszi, nem csináltat genetikai teszteket, nem oltat. Úgy persze, hogy olcsó, ha nincs rajta költség. Aztan meg viszed haza boldogan a fipes vagy szívbeteg cicát, hogy de jó ócsójért volt...
2021. márc. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséges, jó vérvonalú állat sehol nem olcsó.
2021. márc. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ti mennyiért vettétek egyébként? Én úgy értettem a kérdést, hogy nem szeretnék több százezerért (láttam félmillióért is) cicát venni, amikor van 100 körül is. Azt inkább költeném egyéb oltásokra, illetve cicabútorra/ételre/játékra stb. Viszont hallottam, hogy valaki vett már 70-80-90 ezerért fajtatisztát törzskönyvvel, és nyilván inkább annyiért szeretnék mint 450ezerért:D
2021. márc. 15. 11:27
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

"Viszont hallottam, hogy valaki vett már 70-80-90 ezerért fajtatisztát"

Szaporítótól persze. Tk-t szaporítók is tudnak "szerezni". 7-8 ezer ft körül van, nem attól drága egy macska. Ha egészséges, valóban tenyésztőtől származó MC-t szeretnél, 180-200 alatt nem fogsz kapni, de persze tenyésztője válogatja, határ a csillagos ég. Én is akarok/akartam MC-t. De őszintén...minek? Szép, sőt, gyönyörű, imádom a robosztus pofiját, de inkább azt a pénzt egy sima házi macskára költöm. Bent vagyok egy MC Facebook csoportban. Ott van olyan tenyésztő, aki 16 (!) hetesen adja csak el a kölyköt. Tehát pont az az életkor esik ki az új gazdinak, mikor szocializálódik és kötődni kezd a gazdihoz.

2021. márc. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

En elhiszem, hogy a maradek penz inkabb a felszerelesre koltened (egyebkent macskabutor halal felesleges, ezt pont nem muszaj megvenni), de ha szapis macskad lesz,akkor nyugodtan allatorvosra rakj felre inkabb, mert kelleni fog.

Lehet, hogy torzskonyves macska kerult 80 ezerbe, de ez maximum egy 5-10 evvel ezelotti ar. Ez a fajta raadasul dragabb is, talan olyan 150-tol kezdodnek. Nyilvan az 500 ezer forintos macska az tenyesztesre szant, tehat nem kell ennyiert venned, nyugi. Gyujtogess meg, es valassz jo helyrol, de persze csak akkor, ha egeszseges macskat akarsz. Ha annyira nem fontos, illetve 1-2 evente akarsz uj macskat venni, akkor nyugodtan vegyel szapisat.

A havi ellatas menni fog egyebkent? Nagyra nonek, ennek megfeleloen esznek, es jo minosegu etellel kell etetni. Ha mindennel egyutt havi 10-15-20 ezer lenne a macska etetese es tartasa, az menne?

Az en macskam ugyan sima hazi, de erzekeny a gyomra es a veseje, ezert csak hipoallergen kajat kaphat. O csak 3,5 kilo, de ez havi szinten 13 ezer forintunkba kerul, es ez csak a kaja, nincs benne az alom, vitaminok, illetve mostanaban 1 honapig heti ketszer kellett allatorvoshoz vinni belgyulladas miatt.

Szoval ilyesmire is szamitani kell, ki tudja, mit hoz az elet.

2021. márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
[link] Tanulmányozd át ezt a tenyésztőt. (nincs semmiféle érdekem benne, nem ismerem a tenyésztőt)De láttam tőle családban élő több cicát, akik gyönyörűek, egészségesek.
2021. márc. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A MC 120-180ezer Ft között mozog egy jó tenyésztőnél.
2021. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!