Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felelős tenyésztő ad úgy...

Felelős tenyésztő ad úgy kiscicát, hogy már van egy macska a háznál?

Figyelt kérdés

Van egy egyszerű, mentett, utcai cirmos cicánk. Ő a házban lakik, maximum nyaranta néz körbe az udvaron, de jobb szeret bent lenni.

Nagyon szeretnék mellé egy brit rövidszőrű kiscicát, kizárólag benti tartásra. Egy felelős tenyésztő (csak tenyésztőtől hoznék, szaporítótól nem) ad úgy el macskát, hogy nem ő lesz az egyedüli a házban?

Illetve a jelenlegi macskám nem tudom mit szólna egy új cicához? Ivartalanított 1 éves nőstény. Nagyon kedves, bújós cica az emberek felé.


2023. nov. 15. 12:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne adna?
2023. nov. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Esetleg nem jön ki jól a macskámmal a kiscica stb okok miatt.
2023. nov. 15. 12:16
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Nem, inkább éhen döglik... mit gondolsz?
2023. nov. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A kicsinek nem lesz baja a naggyal, valószínűleg szeretni fogja, bújni fog hozzá. A kérdés inkább az, hogy fogadja a cicátok a kicsit, nem lesz-e féltékeny. De ezt nem lehet előre tudni. Nálunk nagy volt a korkülönbség, az ivartalanított fiúcicánk már elmúlt 10 éves, mikor a kicsit találtuk. Finoman szólva nem örült neki, a kicsi viszont imádta, mindig a közelében akart

lenni. Öt évet éltek együtt. Mikor a fiúcicánk meghalt, a kicsi szó szerint meggyászolta.

2023. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#3 miben nyilvánult meg, hogy nem szerette? Bántotta? Vagy csak nem foglalkozott vele?

Egyedül lehetett hagyni a kettőt együtt?

2023. nov. 15. 12:54
 6/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, #4-nek ment a kérdésem.
2023. nov. 15. 12:54
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#5 Morgott, fújt rá, ha oda akart menni hozzá. Bántani nem bántotta, elmehettünk otthonról. Utaztatásuk például közös boxban történt. Később, mikor már a kicsi is megnőtt, sokat játszottak, kergetőztek, birkóztak.
2023. nov. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 2 hónapja lesz, hogy hazavittem egy talált kis 2 hónapos kidobott cicát. A két ivartalanított lány nagyon utálják őt. Fújnak, morognak stb. Szegény kis kicsike meg pürrög nekik. Szívszaggató nagyon. :(( Nem minden cica fogadja el az új kicsit.
2023. nov. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
#8 Azt lehagytam, hogy 5 és fél évesek.
2023. nov. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztőnek sem csak egy macskája van nyilván, a beszoktatásban is kell lennie rutinjuknak, hiszen hoznak pl új tenyészmacskát a meglévők mellé. Azt lehet, hogy kérni fogja, hogy mutassátok be pl a másik cica FIV/FELV szűrését, alap oltásait, de szerintem ez normális és ha megvannak, nem hiszem, hogy kizáró ok lenne az, hogy a kicsinek lenne egy társa, sőt. Azokat a macskákat kivéve, akik kifejezetten maguknak valók, szerintem mindenkinek jót tesz egy pajtás.
2023. nov. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!