Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lesz velünk, túl fogja...

Mi lesz velünk, túl fogja èlni a cicàm az altatás?

Figyelt kérdés

Szaruhártya fekèlye van a cicàmnak, ès valószínűleg, el kell távolítani a jobb szemèt. 20 èves elmúlt, júniusban. Azt mondta az àllatorvos, hogy nagyon rizikós màr őt altatni.. Egyèbkènt, látszik màr rajta a kor, bőven, sajnos, sokat alszik, de az ètvàgya mèg magához képest jó.

Borzalmas, ha ez nem történik vele, akkor mèg èlhetne velünk. Persze nem akarom mèg őt temetni, de azt hiszem, fel kell készülnünk a legrosszabbra. Olyasmit mondott az orvos, hogy egy kis propofollal meg lehet próbálni, de holnap beszéljük meg a részleteket. Nem tudom, hogy vigyem-e el tapasztaltabb orvoshoz, úgymond, màrmint ő sem ma kezdte, hozzà hordom a cicàimat, de megmondom őszintén, hogy nem mindig vagyok vele olyan elégedett, màrmint sokszor mintha nem annyira figyelne a cicàimra. De itt ahol lakunk, csak ő van, ès nincsen autóm, hogy messzebb vigyem őt. Látom azt is a cicàmon, hogy egyre nehezebben viseli az injekciózásokat, elmeneteleket, cseppegtetèseket, ès leginkább szegénykém, a gallèrt, amit viselnie kell..:( Ès ha meg lesz a műtét, akkor pláne kell mèg viselnie, nem tudom, hogy meddig.

Előre is köszönöm!


2022. szept. 22. 18:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség az elengedés dolog...

Az állat szeretne élni, az idős emberek is amikor elérik a kort nagyon ragaszkodnak az élethez, olyan mintha nagyapádat elaltatnád mert már nem akarsz vele foglalkozni és jobb neki mert egyébként is vannak fájdalmai...

Nevetséges mindenkiben benne van az élet iránti vágy, csak rendkivül extrém fájdalom esetén indokolt a halál, pl vég stádiumú rák stnb

2022. szept. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

És pontosan az embereknél is engedélyeztetni kellene az eutanáziát.

Ha a nagyapám 100 éves lenne és szenvedne, akkor azt mondanám hogy engedjük el…

Ennyi ez az élet mindenki meghal.

Csak addig érdemes élni amíg egészségileg rendben vagy…

2022. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egy macska meg 20 évnél nem fog tovább élni… csak nagyon ritka esetben, de már akkor is gyengék

Ennyi, nekik jelenleg ennyi a várható élettartamuk

2022. szept. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nagyon megèrtelek, hogy emiatt nem akarsz másikat. Nekem van mèg màsik 3 mentett cica,rajta kívül, ès most látom csak, hogy milyen nehèz lesz elengedni őket. Ès erre nem gondol az ember, amikor hozzà kerülnek, főleg gyerekkènt, nem gondoltam. Egyetértek az eutanáziàval, èn is. Egyèbkènt, màr gyakorlatilag hónapok óta látom, hogy nem önmaga.. Persze, idős, ès teljesen rendben van, hogy sokat alszik, de nem tudom, mintha tènyleg lennének fájdalmai, ès most ebben a hülye tölcsèrben, mèg aludni sem tud rendesen..:(

Igen, ennyi az èlet... Szörnyű làtni, hogy pl. a legkisebb cica, aki most került hozzám ide, nyáron, mennyi élet van benne, mennyire játékos, ès egyszer ő is ilyen volt, de szinte mâr nem is emlékszem rà..

Igen, lehet ebben valami, hogy màr nem sokáig bírom, mert bevallom, hogy màr èn is nagyon elfàradtam ebben, fizikailag is. Egyèbkènt is, vannak nekem is, egészségügyi dolgaim, ès a màsik benti 2 cicával sem könnyű, mert folyamatosan külön kell őket szeparálnom a nagytól, főleg a picit, a nagyobb màr nem piszkálja őt, de a nagyobb sem teljesen egészséges, chusingot àllapítottak meg nála a nyáron. Az idős cicàmnak èvek óta speciális igényei vannak, mert vesèjèvel voltak gondok, ès napjában nagyon sokszor (most màr nem olyan sokszor) eszik, piciket, nedveset, amit szèt kell neki nyomkodnom. Valamilyen szinten, régebben el is lett kényeztetve, mert itatva volt, kanàllal, stb..

De gyötör valahol a lelkiismeret, hogy ide került a többi cica, ès ő màr nem kapott annyi figyelmet, nem ő volt többè az egyke, kivitelezett, mint előtte. Ès sokszor nem volt hozzà úgy türelmem, mint régen, mert volt olyan, hogy úgy èreztem, hogy szinte kizsigerel, mert ha ő màr fent volt, az biztosan azt jelentette, hogy akar valamit.

2022. szept. 23. 11:22
 15/16 anonim ***** válasza:
Ne csinálj már magadnak önkínzó lelkiismeret-furdalást azért, mert több állatot mentettél meg, nem csak egyet! Nem elhanyagolás miatt betegedett meg, és bőven megélte szeretetben és gondoskodásban a macskakor felső határát.
2022. szept. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem..:(
2022. szept. 23. 13:10
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!