Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lesz velünk, túl fogja...

Mi lesz velünk, túl fogja èlni a cicàm az altatás?

Figyelt kérdés

Szaruhártya fekèlye van a cicàmnak, ès valószínűleg, el kell távolítani a jobb szemèt. 20 èves elmúlt, júniusban. Azt mondta az àllatorvos, hogy nagyon rizikós màr őt altatni.. Egyèbkènt, látszik màr rajta a kor, bőven, sajnos, sokat alszik, de az ètvàgya mèg magához képest jó.

Borzalmas, ha ez nem történik vele, akkor mèg èlhetne velünk. Persze nem akarom mèg őt temetni, de azt hiszem, fel kell készülnünk a legrosszabbra. Olyasmit mondott az orvos, hogy egy kis propofollal meg lehet próbálni, de holnap beszéljük meg a részleteket. Nem tudom, hogy vigyem-e el tapasztaltabb orvoshoz, úgymond, màrmint ő sem ma kezdte, hozzà hordom a cicàimat, de megmondom őszintén, hogy nem mindig vagyok vele olyan elégedett, màrmint sokszor mintha nem annyira figyelne a cicàimra. De itt ahol lakunk, csak ő van, ès nincsen autóm, hogy messzebb vigyem őt. Látom azt is a cicàmon, hogy egyre nehezebben viseli az injekciózásokat, elmeneteleket, cseppegtetèseket, ès leginkább szegénykém, a gallèrt, amit viselnie kell..:( Ès ha meg lesz a műtét, akkor pláne kell mèg viselnie, nem tudom, hogy meddig.

Előre is köszönöm!


2022. szept. 22. 18:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, hogy nem bízol az orvosodban, akkor hívj fel még 2-3 orvost, kettős érzésekkel, bizonytalansággal nehéz.


Én nem merem azt írni, hogy semmi baja nem lesz, de azt sem, hogy tuti, hogy baja lesz.

2022. szept. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Beszèltem egy elèg hozzàèrtő dokival, nagyon sok mindent mondott. Màrmint, hogy mennyi vizsgálatot kell a műtét előtt megcsinálni. Nagyon furcsa, hogy ezeket eddig a mi orvosunk nem is említette.. Pl., hogy azt is meg kell nézni, nincsen-e valamilyen daganata. Olyan hülye vagyok, hogy erre egyèbkènt sem gondoltam az èvek alatt. Úgy voltam vele, hogy az jót jelent, hogy van ètvàgya.

De ettől függetlenül, fogalmam sincsen, mèg mindig, hogy ki tegyem-e őt ennek az egésznek. Vajon egyèbkènt, lehetnek fájdalmai? Erre sokat gondoltunk màr, az elmúlt èvekben. Nèha látom rajta, de azt hittem, addig jó, hogy nem adta fel, amíg kívánja az ètelt. Azt is kèrdezte az orvos, hogy sovány-e.. Szegénykém, màr nagyon az..:/

2022. szept. 22. 19:57
 3/16 anonim ***** válasza:

Nézz be oda, amit ajánlottam, ott is tedd fel a kérdést, több ember, több tapasztalat.


Vannak ott 15 feletti cicák is 😊


A végső döntés a tiéd

2022. szept. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, írtam. :) Remélem,elküldtem, vagy ott várni kell, hogy kimenjen a poszt?
2022. szept. 22. 23:57
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen
2022. szept. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

20 éves beteg macskát el kell engedni… olyan mintha egy 110 éves embert akarna valaki életben tartani. Csak felesleges szenvedés nekik.

20 év nagyon szép kor egy macskánál

2022. szept. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de reggelre jobban szokott lenni, mint most is, akkor kicsit jön-megy, ès mèg ètvàgya is van. Ilyenkor úgy èrzem, hogy megölöm őt... Fogalmam sincsen, mit tegyek...:(
2022. szept. 23. 09:17
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha 20 évesen amúgy is el kell távolítani a jobb szemet, akkor abból az altatástól már nem lenne érdemes felébreszteni… 20 éves kor felett már csak szenvednek a macskák, hiába van egy pár amelyik megéli…

A szeme miatt szerintem csak el kellene altatni szegényt

Én nagy macskabarat vagyok, ezért mondom, hogy ne szenvedjen egyik sem

2022. szept. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tudom, ès igazad van, èn sem akarom, hogy szenvedjen..:( Csak borzalmasan nehèz őt elengedni, ő a mindenem, a gyerekkorom, vele nőttem fel. El sem tudom képzelni az èletemet nélküle. De ez mind csak rólam szól, tudom, ès nem akarok önző lenni. Bárcsak megtudnàm őt kérdezni, hogy mit szeretne, de ez persze nem lehetséges. De ha fájdalmai vannak, nyilván nem akarna màr èlni.
2022. szept. 23. 09:34
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is volt gyerekként macskám és most is szeretnek felnőttként, de pont azért inkább nem, mert tudom hogy egyszer úgyis el kell engedni őket

Ilyenkor be kell szerezni egy újat, szerintem az a legjobb érzelmileg, főleg ha menhelyrol, akkor meg is mentesz egy másikat

Persze most én könnyen beszélek mert már régóta nincs macskám, de 20 ev után sajnos muszáj elengedni,az nagyon szép kor nekik

2022. szept. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!