Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska karmolás körül lila...

Macska karmolás körül lila folt van, menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Mély lyukat ejtett, nem karmolt. Megijedt míg itthon tornáztam, fenyegetésnek vette és nekiugrott a lábamnak. A lyukak kedd óta varasak, de a seb körül egy fehér kör után lilás kör veszi körül. Olyan, mintha véraláfutás lenne de gyűrű formájú nem az egész olyan!

Lázam nincs, csak nyomásra fáj egy nagyon kicsit. Frissen telibe kentem teafaolajjal.

A cica benti, kullancs nem járt benne soha, kombi+felv oltással oltott.



2022. máj. 12. 11:45
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Megyek a háziorvosi ügyeletre tetanuszért vagy majd ott tudják. Nincs lázmérőm, de fázok a 29 fokban.
2022. máj. 12. 16:57
 22/32 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi történt!
2022. máj. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Csak bevérzett, de kaptam tetanuszt, reggel beadja a háziorvos.
2022. máj. 12. 19:13
 24/32 anonim ***** válasza:
54%
Na szuper! Jól tetted hogy elmentél!
2022. máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez a folt simán lehet a teafa olajtól is.

Én egy teljesen más jellegű sérüléssel jártam így, körömágyammal volt probléma, megijedtem a sérüléstől, gyorsan lekentem teafával, merazugye fertőtlenít, pattanásra is jó az. Hasonlóan belilult tőle, sokkal rosszabb lett, vagy másfél hétig úgy néztek ki az ujjam, mint ami mindjárt magától leesik...

Utána olvastam, hogy a tiszta teafaolajat nem igazán ildomos így használni, pirosodást, hólyagosodást okozhat.


Ettől függetlenül persze jól tetted, hogy elmentél dokihoz, inkább legyen meg a tetanusz, minthogy nagyobb baj legyen.

2022. máj. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Na, azóta mi történt?
2022. máj. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
26# lásd 23#
2022. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Megkaptam az oltást, a lábamon meg majd elkezd változni lassan a foltok színe ahogy szívódik fel. A cicát állatorvoshoz kell vinnem a jegyzőkönyv szerint, mondván biztos veszett, meg kell figyelni, el kell szeparálni. Na de benti, sose volt udvaron se, bolhát és kullancsot nem látott a bundája, féregtelenítve lett húsvétkor!

Szóval semmi betegség jel nincs nála, nem dilis, nem támad.

Megvolt ma is a reggeli simi, most ablakozik. Kapott egyik nap új játékot és kaját, együtt dögölve hómofiszoztunk.

2022. máj. 14. 07:23
 29/32 anonim ***** válasza:
Dokihoz vidd el, hogy ne legyen belőle gond utólag, elszeparálásnak tökéletes az, hogy benti cica.
2022. máj. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Nem kell elvinni a macskát sehova, házhoz jön a hatósági állatorvos ilyenkor. Arra vigyázz, hogy ne léceljen le a macska lehetőség szerint, mert akkor ha a karanténidőn belül elszökik, vagy bármi éri, akkor majd be akarják adni a teljes veszettség elleni oltási sorozatot. Benti macskánál amúgy nem igazán van veszettség kockázat, de azért lepapírozzák, biztos, ami biztos.
2022. máj. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!