Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska karmolás körül lila...

Macska karmolás körül lila folt van, menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Mély lyukat ejtett, nem karmolt. Megijedt míg itthon tornáztam, fenyegetésnek vette és nekiugrott a lábamnak. A lyukak kedd óta varasak, de a seb körül egy fehér kör után lilás kör veszi körül. Olyan, mintha véraláfutás lenne de gyűrű formájú nem az egész olyan!

Lázam nincs, csak nyomásra fáj egy nagyon kicsit. Frissen telibe kentem teafaolajjal.

A cica benti, kullancs nem járt benne soha, kombi+felv oltással oltott.



2022. máj. 12. 11:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha aggódsz, akkor menjél. De azt tudnod kell - és ez a saját apámmal esett meg -, hogy automatikusan belenyomták a tetanuszt, a macska gazdáját pedig (aki én voltam) kötelezték/köteleztek arra, hogy hatósági állatorvoshoz vigyem veszettség elleni megfigyelésre. Nem kellett ott hagynom a cicát, de volt két hivatalos tortúra.

Igaz, az enyém kijárós cica.

2022. máj. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
43%

Azt kell megfigyelni, hogy a sebtől vezető erek /véna kirajzolódik-e?


Ha látsz "színes" kirajzolódást, akkor Spuri orvoshoz mert vermergezés.


De én a helyedben kérnék egy tetanuszt.

2022. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
82%
A belenyomott teafával se tettél jót feltétlen.
2022. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Közben elmentem, már csak az asszisztens volt ott. Holnap reggel várnak egy megnézésre, ha kell tetanuszra.

Csík nincs semerre, csak lila! Azon ijedtem meg, hogy nem teljes a kör, hanem mint a lyme kórnál olyan sáv csak ez nem piros, hanem lila, ütődés szerű! Még lázmérőm sincs itthon és több ezerszer voltam már karmolva. Végül is gyenge nem vagyok, nem is szédülök vagy ilyesmi, nem terjed, nem fáj, nem duzzad, nem levedzik, csak rohadt félelmetesen néz ki!

2022. máj. 12. 12:51
 5/32 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, az a gond, hogy a karmolás az FELÜLETES, amid van, a lyuk, az a véráramba vitte a cica KÖRMEI alatt található : sz@r betakarás, pisi,... szóval alom termékeket.
2022. máj. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
70%

És én a helyedben keresnék egy másik orvost még ma.


Például :baleseti sebészet!

2022. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a kijárós cicamicám, aki patkányokat, egereket, madarakat zabál, hobbiból belémharap, karmol néha, kilukaszt, de még élek. :D

Lehet nálad ez inkább valami allergia, vagy bőrtípus kérdés.

2022. máj. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
26%
7# Vagy egy kis fincsi vérmérgezés.
2022. máj. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Lefényképeznéd?
2022. máj. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
14%

Be is cseszne, ha nekem támadna macskám! Olyat belevernék a fejébe, hogy Kínáig szállna!

Félsz a saját macskádtól...? Mi a tökömnek neked macska, ha ő a főnök...???

2022. máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!