Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek vele?

Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 3 hónapos cicám!

Az egyik szeme könnyezik,illetve kicsit gennyes,csipás!

Egy nap 2x,3x hapcizik,szerintem megfázott.

Vigyem állatorvoshoz?

Vagy esetleg valaki tud valami házipraktikát?


2021. nov. 7. 10:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
29%

A macska nátha nagyon nem egy gyulladt szemmel kezdődik.

És igen,látatlanban is meg tudom mondani,ha nem 1

2021. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
30%
1000 ilyen macskát szedtem már össze akkor innen fel ne álljak..:D
2021. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
28%

Kár bele menni,az ilyenek még macskát is csak steril zacskóban láttak.

Senki nem mondta,hogy ne vigye állatorvoshoz,mindenki azt mondta egyhangúan,hogy vigye el.Szimplán kapott egy tanácsot mellé ami teljes mértékben helytálló,a gyulladt szemre kamillát lehet használni,és használ is.

2021. nov. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
30%

Érdekes, nem egy macskát neveltem fel cumiztatva, és kakiltattam, pisiltettem szegénykéket, mert anyjuk otthagyta őket - szerencsére nem voltak betegek soha. Mindig is voltak macskáink mamámnál is. Ő kamillateáztatta, na nem lett jobb a szemük soha, csak csúnyább lett mindig - ő sose vitte állatorvoshoz a macskákat, mert minek - nem is éltek pár évnél több ideig :(.

Én felelősen tartom a macskát (értsd: telken/lakáson belül). 4 éves lesz, semmi betegsége nem volt még, pedig nagyon csapzottan, bolhásan férgesen találtunk rá. Én se ma kezdtem a macskázást, kutyánk is volt mindig.

Nem értem miért nem lehene előbb orvoshoz vinni és utána kezelni...

Lehet a doki is azt mondja, hogy mossa kamillával (akkor biztos egy idős orvos lesz), akkor lelke rajta.

Aranyérre se ajálják már a kamillatea ülőfürdőzést, mert nem mindegy, hogy milyen az aranyér...

2021. nov. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%

Senki nem mondta,hogy ne vigye orvoshoz,honnan szeditek ezt.Azért mert tanácsolni merészelt valaki a 'vidd orvoshoz' mellé valamit (amit meg sem kötelező fogadni) még ugyan úgy azt tanácsolta,hogy forduljon orvoshoz,nem kell kiforgatni egymás szavait.



Ha tüsszent is a macska egyértelműen van ott nagyobb baj is a szeménél.

2021. nov. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
77%
A kamilla kiváló felszíni sérülésekre, de nem gyulladt szemre.
2021. nov. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Állatorvos megnézte,kapott rá gyógyszert és 2 nap múlva már teljesen jól volt:)

2021. dec. 21. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!