Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek vele?

Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 3 hónapos cicám!

Az egyik szeme könnyezik,illetve kicsit gennyes,csipás!

Egy nap 2x,3x hapcizik,szerintem megfázott.

Vigyem állatorvoshoz?

Vagy esetleg valaki tud valami házipraktikát?


2021. nov. 7. 10:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Állatorvos.


A szemére kenőcs kell, amit az allatorvosnal meg tudsz venni, ha meg macskanáha miatt hapcizik, akkor halálos is lehet a dolog, ha nem kezelik.

2021. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Igen, vidd állatorvoshoz.
2021. nov. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Állatorvos
2021. nov. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Házipraktika: ha beteg a macska, akkor orvoshoz kell vinni.

Ha gyerekednek könnyezne, gennyesedne a szeme, őt is házipraktikával próbálnád gyógyítani? Remélem nem :)

2021. nov. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Állatorvos,természetesen.

De egyébként gyulladáscsökkentő jó a gyulladt szemre,SEMMIKÉPPEN SEM az embereknek gyártott kell! (herbária - kamilla tea vagy frissen szedett kamilla virág,külső-belső gyulladás csökkentő mint házi praktika)

Vattapamacs,még melegen (nem forrón!) a forralt vízben áztatott kamillával le kell törölgetni a csipát.Ugyan azzal a vattával tilos mind2 szemet,a már használt vattát még egyszer nem nyomjuk bele a teába.


Ez csak általános ellátás! Nem helyettesíti az állatorvost.

Hogy kell-e neki bármilyen kenőcs,vagy szemcsepp azt az állatorvos fogja megmondani.Sok macskának kiszárad ilyenkor a szeme a rengeteg könnyezéstől és szüksége van macskáknak való szemcseppre.

2021. nov. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%

Semmiképp ne kendd kamilla teával a szemét!!! Nagyon nem mindegy, hogy mi a baj a macskával - addig semmit ne kenj a szemébe/ne mosd át stb míg orvos nem látta.

A kamillafőzet kiszárítja a macska szemét, ennek hatására szemviszketegség lép fel. A macska folyamatos dörzsöléssel, tisztogatással igyekszik csillapítani a viszketést, ez által a szem begyullad, fertőzés lép fel.

Ezért, ha a cicád szeme könnyezik vagy enyhén gyulladt, ne használj kamillafőzetet. Pontos diagnózis és a gyógyítás minden esetben az állatorvos feladata.

2021. nov. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2021. nov. 7. 13:41
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
Igaz,nehogy használj gyulladás csökkentőt gyulladásra,még a végén begyullad.😂👏
2021. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%

6,Ha könnyezik a szeme és enyhén gyulladt (idézem: "Ezért, ha a cicád szeme könnyezik vagy enyhén gyulladt") akkor hogy a p*csába ne lenne rá jó a kamilla ami GYULLADÁS CSÖKKENTŐ?

Egyáltalán nem fogja kiszárítani a szemét,és nem is fog a már gyulladt szeme begyulladni.MERT MÁR BEGYULLADT.


Maguk a szemkenőcsök is ebből vannak,és mi világ életükben ezt használtuk a kinti macskáknak.Nem voltak saját macskáink,de millió egy kóborolt arra.Kiscicának is nyugodtan lehet használni,én még a fiam begyulladt szemét is ezzel kezeltem ki.


Soha nem használok gyógyszertári dolgokat,mert sokra allergiás vagyok.Én csak herbáriázom.

Ha komoly lenne a baj én lennék az első aki azt tanácsolja,hogy állatorvos,de a szemgyulladás nagyon gyakori a macskáknál.

Csipásodik,könnyezik,viszket,és kölyköknek egyre jobban becsukódik,vagy ki sem nyílik.

2021. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
22%
Mert te így látatlanban tudod, hogy gyulladt a macska szeme? Meg ha náthás, akkor mit ér el azzal, ha a szemét törölgeti? Te meggyógyulsz a náthából csak úgy, ha a szemedet törölgetik? Nem hinném...
2021. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!