Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS MIT TEGYEK? A macskám...

Hernyó9 kérdése:

SOS MIT TEGYEK? A macskám bolhás. Mondjuk eddig is volt egy-kettő, de nem szaporodtak el. Pár hete tele volt a nappali. De akkor úgy tűnt, hogy ki tudtuk irtani őket, mert vettünk a cicának bolhanyakörvet és porszívóztunk minden nap.

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 21:07
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Kb.2 hét múlva újra előjöttek. :S és csípdesnek. A macskának vettünk elég drágán bolhairtó cseppet és biokillel befújtuk a lakást. Ugyanolyan maradt. Még mindig vakarózik és még mindig van egykét bolha:S
2010. szept. 3. 21:07
 2/16 anonim ***** válasza:
Én ma fogadtam be egy full bolhás macskát még a szemében is bolha volt, és megfürdettem bolha irtó samponnal ami igaz nem sokat használt de aztán kiszedtem belőle csipesszel az összeset. És már sehol nincs bolha :)
2010. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Előre is köszi a válaszokat!:D;):P
2010. szept. 3. 21:10
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ csak az a baj h több mint a fél macska sötét és nem is láccanak a bolhák... és a cicám nagyon fél a viztöl... már ha a kádba rakom már akkor kiugrik...
2010. szept. 3. 21:12
 5/16 anonim ***** válasza:
Elég morbid de azt mondják ha beleteszed egy kád vizbe és belenyomod (az orra legyen kint a vízből meg ne fulladjon!!! de más ne) akkor az összes bolha felugrik az orrára, és te egy vizes zsepivel eltakarítod a kis mocskokat.
2010. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
bocsi, nem olvastam h fél a viztől, akkor passz.:S
2010. szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

háát az kicsit macerás lehetett:) meg hát ha egy maradt belőle...

én azt ajánlom - nálunk működött -, hogy fürdesd meg neostomosanos vízben. ezt lehet spray-ként is alkalmazni(ha jól emlékszem egy fiola 1 l vízhez van) és ezzel fújd be a macska fekhelyét, és azokat a helyeket(a lakásban), ahol járt.

Ezután csöpögtess rá Biokill vagy Advantage-t. De ne Frontline-t. Hiába, hogy drága, nem biztos, hogy használ, mivel időtlen idők óta nem módosítottak az összetevőin, így a bolhák sokszor már immunisak rá.

És a bolhanyakörv nem ér semmit. Csak a Kiltix, de az meg nincs macskákra.

2010. szept. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
spot-on kell a macskára nem nyakörv...2 óra alatt kiírtja a bolhákat a lakásban meg bolhapor + porszívózás
2010. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Lehet kapni bolha elleni sprét, amit lehet cicákon használni. Lehet érdemes kipróbálni.
2010. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is elszaporodtak a bolhák a szobában tavaly. Sajnos későn vettük észre a macskákon.

Az egész szőnyeg padlót át kellett áztatni bolhaírtós szerrel, ágyneműt kimostuk, párnát paplant kitettük. Ezután következett a nagy szoba pucolás. Beáztattuk az egész szobát bolhaírtó szerrel. Vártunk vele hogy kifejtse hatását. Majd vizes porszívóval újra többször is átmostuk. A macskákra meg azóta havonta cseppet teszünk. Mi advantix - ot használunk.

Arra figyeljetek azért oda, hogy a bolha közti gazdája a féregnek. Tehát ha bolha van akkor kukac is. A székletében nem biztos hogy látni lehet. Vegyetek mindenképpen féregtelenítőt is a macseknak.

Sok sikert!

2010. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!