Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Adjam rá a bolhany...

Mit tegyek? Adjam rá a bolhanyakörvet vagy sem?

Figyelt kérdés
most nagyon bizonytalan helyeztben vagyok! Szóval: Tiszta bolhacsípés a jobb lábam, szerintem minden bizonnyal a cica bolhás, aki folyton az ágyamon alszik, mint most. Szóval bolhákat terjeszt. Nagyon nagy csípések, és iszonyatosan viszketnek. Venni akartam tablettát, vagy valamit, de a boltba csak nyakörvet vettem, ami hát a bolhához képest elég drága, 1000 Ft. Szóval az van ráírva, hogy 4 hónapig használ, közben folyamatosan hordani kell, és lazán kell rátenni, de az én macskám már nem egyszer vett le nyakörvet magáról. Félek hogyha ráteszem, elhagyja, aztán anyám meg szépen elkezd velem kiabálni, hogy ha ezt tudtam akkor minek vettem meg. De én mindenkinél jobban bízom a cicámban! És jót akarok neki! Kinti cica, de sokat hozom be, mert annyira hideg van, hogy rossz kimenni azért hogy megsimogassam, játszak vele, amikor itt bent is tudok. Meg az van a nyakörrvre írva, hogy milyen érzékenységek esetén nem használható, de fogalmam sincs hogy van e Kókosznak valamileyn érzékenysége, mert nem volt még állatorvosnál. Írtam apának sms-t hogy mit csináljak, de ő még nem írt vissza. Most mit tegyek? Tegyük rá most vagy várjam meg apát amíg hazajön 20.a körül? Mert ő rátudja tenni, a tesóm meg nem biztos hogy rátudná csatolni, mert elég bonyolult. Vagy mit csináljak? Féltem hogy valami mellékhatása lesz, de jót is akarok neki. Mert a felbontás után rögtön alkalmazni kell. 12/L
2010. dec. 3. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:

én ciccemnek volt kullancs és bolha irtó nyakörvje.

elcsavargott pár napra, visszajött, és teli volt kullancsal , mind a nyakörv mellett. (bolha is volt benne)

(doknőhöz vittük , miközbe szedte ki belőle számolta, és 45 kullancs volt benne. mind a nyakörvnél.nem viccelek, tényleg annyi, és bolhás is volt)

pedig ez is 1000 ft volt, nem ért semmit.

inkább vidd el dokihoz és kérj cseppeket neki

2010. dec. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké, akkor szerintem anya vissza is vizeti. Remélem visszaadják az árát, mert ő ott dolgozik abban a boltban ahol vettem. Akkor cseppeket veszek, azt hogyan kell alkalmazni?
2010. dec. 3. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:

SZia!


A nyakörv nem írtja ki a bolhákat, az csak megelőzésre jó.

Legelőször a bolhákat kell eltávolítani a macskából.

Nekünk a samponok nem jöttek be, a por meg végkép rossz!

Egy jobb minőségű bolhairtó cseppet kellene vennetek, azzal lekezelni, és ha elpusztultak a bolhák, na utána kell a nyakörv! Csak várjatok egy hetet kb.


Amúgy az emberben nem él meg a bolha, de az is elég kellemetlen, ha tele vagy csípéssel!


Nekünk ez vált be: [link]


22L

2010. dec. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja és le lesz írva benne, hogy hogy kell alkalmazni, képpel mindennel:)
2010. dec. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
de amúgy a 2lapockája közé kell, kicsit annál feljebb csepegtetni, onnan nem tudja lenyalni. Mert ha lenyalja, akkor vihetitek a dokihoz, hogy adjon neki ellenszert:S
2010. dec. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!