Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhásak lettek a szobacicáim...

Bolhásak lettek a szobacicáim 2 hete. Kaptak Advantage cseppet. Ujra előjöttek a bolhák. Adhatok-e nekik újra ilyen cseppet?

Figyelt kérdés
Nem is értem, hogy lettek bolhásak, rend és tisztaság van a házban, soha nem voltak bolhásak, még amikor megtaláltuk őket egy elhagyatott tanyán akkor is teljesen rendben voltak. Látta őket akkor termeszetesen orvos, kaptak kotelezo oltasokat es egyeb vitaminokat, fereghajtokat stb. Most talalkoztam eletemben eloszor ezekkel a parazitakkal. Asurubb szőrű cicámat nagyon ellepték 2 hete. A szer hatott, egy napon belül hullottak le róla a döglött vagy még döglődő bolhák. Tünetmentesek voltak a mai napig. Mivel eléggé "intenzív" elszaporodás volt rajta és most, hogy újra megjelentek arra gondoltam, hogy ugyanezt a szert használnám csak nem 0,4ml-t cicánként, hanem 0,8ml-t. Persze csak akkor, ha szabad 1 hónapon belül alkalmazni 1-nél többször. A másik szer amit ajanlottak az a Frontline combo nevű szer ami elméletileg hatásosabb is és tartósabb megoldást kinál. Csak bizonytalan vagyok, hogy 2 héten belül kaphatnak-e ilyen szereket főleg, más fajtát. Köszönöm előre is a válaszokat. Remélem van itt valaki aki találkozott már ilyen problémával és sikeresen "leküzdötte".

2021. aug. 13. 13:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ezeket a cseppeket havonta szabad/kell alkalmazni, és nagyon oda kell figyelni, hogy testtömegének megfelelő kiszerelést kapjon, és csak kimondottan cicàknak valót. A Frontline cseppnél nincs ilyen " mérce", viszont sokaknàl lópikulàt sem ér. Ha ajànlhatok pàr igen hatàsos spot on-t: Stronghold/ Stronghold plusz, Selehold, Advocate. Ezek a kifejlett bolhàkat és a làrvàkat is elpusztìtjàk, a cica környezetében lévőket is. (Ha férges a cica, attól is lehet bolhàs, bàr úgy tudom ez a galandférgekre vonatkozik, azt pedig benti cica nem hordozza gondolom én, mivel nem egerészik). Az ajànlott cseppek a belső élősködők pàr fajtàjàt is elpusztìtják. Te is vihettél haza bolhàt ( làbbelin, ruhán), benti cicus ìgy lehet bolhàs.
2021. aug. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

* Stronghold: bolha(làrva is), rüh, fülrüh, tetü, orsóféreg, microfilaria(szìvférgesség


Advocate: bolha(làrva is), szőrtetü, fülrüh, rüh, fonàlféreg, microfilaria


A Selehold ugyanaz tulajdonképpen, mint a Stronghold, a Stronghold plusz pedig a kullancsok ellen is véd.

2021. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!