Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhásak lettek a szobacicáim...

Bolhásak lettek a szobacicáim 2 hete. Kaptak Advantage cseppet. Ujra előjöttek a bolhák. Adhatok-e nekik újra ilyen cseppet?

Figyelt kérdés
Nem is értem, hogy lettek bolhásak, rend és tisztaság van a házban, soha nem voltak bolhásak, még amikor megtaláltuk őket egy elhagyatott tanyán akkor is teljesen rendben voltak. Látta őket akkor termeszetesen orvos, kaptak kotelezo oltasokat es egyeb vitaminokat, fereghajtokat stb. Most talalkoztam eletemben eloszor ezekkel a parazitakkal. Asurubb szőrű cicámat nagyon ellepték 2 hete. A szer hatott, egy napon belül hullottak le róla a döglött vagy még döglődő bolhák. Tünetmentesek voltak a mai napig. Mivel eléggé "intenzív" elszaporodás volt rajta és most, hogy újra megjelentek arra gondoltam, hogy ugyanezt a szert használnám csak nem 0,4ml-t cicánként, hanem 0,8ml-t. Persze csak akkor, ha szabad 1 hónapon belül alkalmazni 1-nél többször. A másik szer amit ajanlottak az a Frontline combo nevű szer ami elméletileg hatásosabb is és tartósabb megoldást kinál. Csak bizonytalan vagyok, hogy 2 héten belül kaphatnak-e ilyen szereket főleg, más fajtát. Köszönöm előre is a válaszokat. Remélem van itt valaki aki találkozott már ilyen problémával és sikeresen "leküzdötte".

2021. aug. 13. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem szabad egy hónapnál sűrűbben alkalmazni ezeket az ilyen cseppeket, mert megmérgezi a májukat a bőrön keresztül, és kínkeservesen meghalnak. Én Fypryst veszek neki, sokkal olcsóbb, mint az Advantage, és hatásosabb.
2021. aug. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
A Frontline szó szerint semmit sem ér, próbáltuk, és mikor panaszkodtunk az állatorvosnak ő is azt mondta, hatástalan.
2021. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A leírását illik elolvasni, abból minden kiderül:

[link]

Havonta 1-et szabad csak és nem adhatsz többet az előírt adagnál. Nem csak a macskákat kell lekezelni bolha ellen, hanem a fekhelyüket, macskabútorokat is. Ez megtörtént?

2021. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
És ha megnöveled az adagot, abba is belehalnak sajnos. Tilos másként adagolni. Emberi orvosságot se adj nekik soha, mert megöli őket, csak mert ilyen "kísérletező" típus vagy, úgy látom...
2021. aug. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kísérletező, csak kétségbe esett. Nem szeretném, hogy valami fertőzést kapjanak a csípesektől és nyílván azt sem, hogy az egész lakásban elterjedjenek ezek a dögök! Az valóban hülyeség lehetett, hogy nem használtam semmi féle sprayt de szinte mindenhol IS mászkálnak, játszanak, nincs kimondott fekvő helyük, imádnak az asztalon, ágyban, parkányon feküdni. A kárpitokat és az asztalt, párkányt, ágyat még ma kezelni fogom ilyen helyzetre keszült spray-vel, viszont ötletem sincs, hogyha nem kaphatnak cseppet, akkor mit szabad használni, hogy megfékezzem az ők és a saját szenvedésem is? Isten őrizz, hogy bármi bajuk essen!
2021. aug. 13. 13:33
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A bolhautánpótlás forrását, utánpótlását kell megtalálnod, a cicán alkalmazott kezelés csak akkor lesz hatásos. Az anyamacska suttyomban nem jár át hozzátok? Idegen macsek nem fér a te macskáidhoz?
2021. aug. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem lenne egyszerűbb felhívni a dokit?

Nála jobban senki sem tudja,és mellette a fekhelyüket is kezeld le.

2021. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Szerintem némileg segítségedre lehet Zállatorvos bolhákkal kapcsolatos sorozata. Itt az első rész:

[link]

2021. aug. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egesz hazat kezelni kell, ahol csak tudod, nem csak a parkanyt meg mittudomen mit. Sajnos ilyen ez a bolha, nem uszod meg a takaritast.
2021. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Legelső körben, állatorvossal egyeztess, de az én tapasztalatom:

A fipronil hatóanyagú szerek kb semmit sem érnek manapság rengeteg bolha immunis már rá. :/

Az, hogy 2 hét múlva újból felbukkan bolha, amiatt természetes, mert a életciklusuk miatt most kell ki az új generáció. A kérdés az, hogy elpusztul-e az, ami ráugrik, vagy sem.

Semmiképp se tegyél rájuk nagyobb adagot, mint amit szabad a testtömegük alapján, nem lesz hatékonyabb, hosszabb ideig aktív, csak jobban megterheli a macskát.

Hosszú távon nálam a 3 hónapos védelmet adó készítmények váltak be, (bravecto) mert biztosan megszakítják a bolhák fejlődési ciklusát.

2021. aug. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!