Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon túlzásba viszem?

Nagyon túlzásba viszem?

Figyelt kérdés

A férjem panaszkodott, hogy túlzásba viszem a "macskaimádatom".

1.5 éves Brit cicáink vannak.

Mivel gyerekkorom óta akartam ilyen fajtájú cicát, ezért eldöntöttem, hogy mindent megadok nekik, amit csak tudok.

Ezért a kezdő felszerelésnél is erre figyeltem. "Macskabirodalommá" alakítottam a nappalinkat.

A falon vannak hídak, fekhelyek, kuckók. Van egy nagy kaparófánk is.

Macska bújók, játékok is vannak a földön...illetve 6 fekhely is "szétszórva" (ablakban, radíátoron, földön, stb.).

Ezzel még nem is lenne baja, hisz egyszeri kiadás volt.

De én szeretem őket "kényeztetni".

Wilf Freedom táp, konzerv, jutalomfalat (ez mondjuk szerintem alap, a minőségi eledel).

De ezt szeretem kiegészíteni, szóval naponta kapnak mellé lazacolajat (Hunter) és maláta pasztát is (Miamor).

Heti 1× van "tej nap" mikor víz helyett Smilla macska tejet kapnak.


Ez mellett szintén a 2 alap dolog, bolha-kullancs elleni csepp (Advantage) és 3 havonta féreghajtó (Drontal) + 3 havonta kozmetika, mert én félek levágni a körmeiket, így szakemberre bízzuk.


A lényeg a lényeg, hogy így 2 macska havi 50ezerbe van, ami az anyagiak miatt nem gond, viszont a férjem szerint nem kéne ennyi minden.

Ti mit gondoltok?


2021. ápr. 30. 23:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nagyon jó látni, hogy nem én vagyok egyedül így, hanem mások is próbálják magukból a maximumot.

Szerintem ez egy nagyon jó dolog, hogy mindenki (nagyrésze) próbálja a saját életéhez mérve a legjobbat kihozni.


Én nagyon sajnálom, hogy sok kóbor cicának még ennie sem jut, pedig ők is megérdemelnének megfelelő körülményeket.

2021. máj. 1. 08:07
 12/15 anonim ***** válasza:
66%

A válaszolonak, aki szerint a kaja minősege mindegy egy macskának (Whiskas)

Ha te is csak hamburgeren meg szemet kajákon élnél, egészségileg szenvednél tőle (pl gyonorfájás, hasmenés) de nem ehetnél mást, szívesen megnézném hogy állna a szád. A minőségi etetés nem azért van, mert flancos, hanem, mert ahogy én nem eszem szemetet, úgy a macskám se fog! Ha azt akarom, hogy egészséges legyen és sokáig maradjon velem, ez az alap. Persze el tudom képzelni, hogy egy ilyen alak mennyit költhet orvosi ellátásra/ivartalanításra... Jah, semennyit. Sajnos a te gondolkodásmódod az általános ebben az országban.

2021. máj. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
38%

Nem lenézésből mondom, vagy ilyesmi, nem rosszból, csak az van, hogy amikor a fő kérdést megláttam, valami olyasmit képzeltem el, ami nálunk szokott lenni. Az a helyzet, hogy az én két cukorborsóm, Ők talált cicák, 4-5 hetesen voltak kidobva, nagyon kevés túlélési eséllyel, ezért egy "kicsikét" el lettek kényeztetve, mert folyton aggódtam/aggódom miattuk, hogy mindent jól csinálok-e, tuti így-e a helyes stb, bár a személyiségem is ilyen, aggódós vagyok. Nekik az egész házban mindenfelé vannak cuccaik. 3 külön helységben van 3 külön kaparóbútor, alom, víz, alagutak, játékok, plafonról lelógó játékok, hintaágyak, fekvőhelyek, polcok, minden ablak, erkély cicahálózva, kismillió saját készítésű és bolti játék.

Nálunk így néz ki egy napunk:

Hajnalban 3-4 között kezdik a randalírozást, csörögnek-zörögnek, tépik a kartondobozt, ugrálnak, hupognak, vernyákolnak, hogy kelljünk fel végre. Ilyenkor adok nekik konzervhusit meg szőroldó pasztát, hogy kicsit lenyugodjanak.

(Amiket kapnak váltogatva vetésforgóban, mindig mást, száraz: Real Nature Wilderness kacsás és marhás, Carnilove 2 fajta halas és kacsa-fácános, Visán Optimanova nyulas. Konzervek: Wild Freedom, Animonda, Feringa, Mac's, Cosma, Real Nature Wilderness. Jutalomfalatok: Cosma, Orijen.)

Szóval hajnalban kapnak konzervet meg pasztát, azzal kicsit elülnek, 5-kor kelünk rendesen, olyankor almolok meg reggelizünk stb. 6-tól 7-ig játékidő, szöcskelabda, kergetőzés, tollpálcika, madzag stb. Utána kapnak száraztápot, tusolok és megyek dolgozni 8-ra, délután 5-re érek haza. Napközben anyukámat tartják mozgásban. Délelőtt bolondoznak, láb alatt vannak, mindig kell velük egy kicsit foglalkozni, vagy jön az unalomhiszti(amikor minden ok nélkül elkezdenek rohangálni, felfutnak a falra, mindent levernek, amit érnek, nem lehet elkapni sem őket, ezt igyekszünk elkerülni). Délben kell nekik adni egy kis sajtot/főtt húst/joghurtot/cicatejet/szárított kishalat, azután általában pihennek míg nem érek haza.

Amikor hazaérek megszeretgetem őket, adok nekik jutalomfalatot és friss száraztápot.

(Ha reggel kitesszük az egész adag szárazat, akkor délután már nem jó nekik, ezért kell két részletben eléjük tenni.)

Én is eszek, aztán viszem őket sétálni pórázon, 20-40 percre, időjárástól függően, ezután pedig vacsi, 6-kor, konzerv és a végén paszta. Megint egy órácskát elvannak, addig elmosogatok, kiteregetek stb. Aztán megint jöhet a játék, kb 10-ig. Én is játszok velük, meg együtt is bolondoznak.

Azután ölben kell őket ringatni, majd ágyba tenni, anélkül csak hiszti van, nyafogás, mert nyűgösek, de egyedül nem tudnak aludni.

Szóval nem hiszem, hogy Te lennél az őrült, szerintem Te teljesen normálisan bánsz velük, minden cicának az lenne a jó, ha ilyen élete volna. Persze azt sem vetem meg, aki nem tudja a legszuperebb kajákat, cuccokat megvenni nekik, nálam már elég az, ha valaki befogad egy árva cicát és nagyon nagyon szereti, mert ez a legfontosabb, mivel az ilyen ember úgyis minden tőle telhetőt megtesz a cicáért, szóval amire futja, az már jó ilyen esetben.

2021. máj. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
0%

Őszintén?


Tapasztalataim alapján tök felesleges ennyi játék a macskáknak, mert nem használják ki - most úgyis azzal fogsz védekezni, hogy de, de tényleg? -, és abban sem vagyok biztos, hogy jót tesz nekik ennyi tartósítószerrel meg minden sz*rral teletömött jutalomfalat, kamutej és társai. Főleg, mivel fajtiszták, azok amúgy is kicsit gyengébbek.


A macska alapvetően ragadozó, mindenféle jutalomfalat helyett jobbat tennél vele, ha heti pár alkalommal mondjuk valami biohúst adnál nekik enni.

2021. máj. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
25%

Teljesen mindegy. Ilyen állatos kérdésnél mindig az állat fanok gyűlnek össze a komment szekcióban, szerintük meg franciaágy kell egy macskának, 5 fogásos 3 michelin csillagos éttermi ételek és annyi játék, hogy a bejárati ajtót ne tudd tőlük kinyitni. Ha a felsoroltakból egy kicsit is kevesebbet adsz meg az állataidnak, szétsavaznak téged.

Macskakaját mekis kajával összehasonlítani. Ha nem hiszem, el se látom. :D A tápok márkái között nem olyan különbség van, mint egy komolyabb főtt étel és egy szelet száraz kenyér között, de ezt hiába magyarázza az ember ennek a társadalmi rétegnek.

Kérdésre válaszolva, többet érdemel 2 macska, mint havi rongyos 50 ezer ft. Másodállást is vállalnék értük, hogy mégtöbbet költhessek rájuk.

2021. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!