Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon túlzásba viszem?

Nagyon túlzásba viszem?

Figyelt kérdés

A férjem panaszkodott, hogy túlzásba viszem a "macskaimádatom".

1.5 éves Brit cicáink vannak.

Mivel gyerekkorom óta akartam ilyen fajtájú cicát, ezért eldöntöttem, hogy mindent megadok nekik, amit csak tudok.

Ezért a kezdő felszerelésnél is erre figyeltem. "Macskabirodalommá" alakítottam a nappalinkat.

A falon vannak hídak, fekhelyek, kuckók. Van egy nagy kaparófánk is.

Macska bújók, játékok is vannak a földön...illetve 6 fekhely is "szétszórva" (ablakban, radíátoron, földön, stb.).

Ezzel még nem is lenne baja, hisz egyszeri kiadás volt.

De én szeretem őket "kényeztetni".

Wilf Freedom táp, konzerv, jutalomfalat (ez mondjuk szerintem alap, a minőségi eledel).

De ezt szeretem kiegészíteni, szóval naponta kapnak mellé lazacolajat (Hunter) és maláta pasztát is (Miamor).

Heti 1× van "tej nap" mikor víz helyett Smilla macska tejet kapnak.


Ez mellett szintén a 2 alap dolog, bolha-kullancs elleni csepp (Advantage) és 3 havonta féreghajtó (Drontal) + 3 havonta kozmetika, mert én félek levágni a körmeiket, így szakemberre bízzuk.


A lényeg a lényeg, hogy így 2 macska havi 50ezerbe van, ami az anyagiak miatt nem gond, viszont a férjem szerint nem kéne ennyi minden.

Ti mit gondoltok?


2021. ápr. 30. 23:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha anyagilag megtehetitek és a macskák nem gyerekként hanem macskakent vannak kezelve (leírás alapján normálisan vannak tartva)

Szerintem nem gáz.

2021. máj. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Tepfal ***** válasza:
75%
Ha nem kényszeresen végzed ezeket a dolgokat, nem "gyerekpótlékként" kezeled a macskát és a férjedet nem "kényszeríted" arra, hogy a macskákkal foglalkozzon, akkor ez szerintem egy hobbi, bíztasd arra a férjedet, hogy ő is találjon hobbit magának. Te ezzel töltöd szívesen az idődet, ő meg talán másban lelne ugyanekkora örömöt. Erre 50 ezre költeni egy hónapban szerintem nem túlzás, ha megengedhetitek magatoknak. Viszont az is lehet, hogy kicsit "féltékeny" a macskákra, mivel nekik mindent megadsz, őket elkényezteted, talán úgy érzi, rá kevesebb figyelem jut, őt nem kényezteted ennyire.
2021. máj. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem gyerekpótlék a cica nyilván, van már egy gyönyörű, egészséges 3 éves kisfiúnk.

Macskaként vannak kezelve.


A macskákkal szerintem egy normális napi program van kialakítva.

Mikor reggel kimegyek a konyhába kávét főzni, akkor kezdenek ébredezni ők is a nappaliba (a szobába nem engedem be őket), akkor jönnek oda hízelegni, akkor egy percet simizem őket, "beszélgetünk".

Mikor kezd ébredni a ház, jobban mondva a férjem és a gyerekem, akkor megetetem őket, kitakarítom az almukat. (Ez olyan 6-6:30 között van).

Délután mikor hazaérünk munkából én szépen elvégzem a dolgom, a férjem is, a gyerek közben játszik. Ilyenkor beszélgetünk, stb.

Olyan 18fele mikor végzünk akkor játszok a cicákkal, kifárasztom őket. (Lusták amúgyis)

Ezután esznek, egy kis simizés még tv-zés közben és ennyi.

Szóval ezzel arra akartam kilyukadni, hogy macska->macskaként van kezelve.


Bár ez a féltékenység nem akkora butaság, néha én is rühellem az autót mikor a férjem szombaton neki indul 14órakkor és csak 19-20órakkor jön haza :)


De ugye neki ez a kikapcsolódás, nekem a cicázás :)

A gyerek pedig minkettőt szereti :)

2021. máj. 1. 00:43
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem jó ott macskának lenni.

Én már az utcán is szomorú tudok lenni amikor kóbor macskát látok mert tudom hogy nincsenek biztonságban. :/ de az jó hogy van ahol jó helye van a cicáknak.

2021. máj. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Mondjuk a tejnap teljesen felesleges. A macskának semmi szüksége tejre.
2021. máj. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha megtehetitek miért ne?

Eleinte az én párom is beszólogatott, de már beletörődött.

Majd bele nyugszik a te férjed is.

2021. máj. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Számomra a cicáim az én szőrös gyerekeim, és miért adnék nekik kevesebbet, mint amit a saját jóérzésem megkíván, vagy amit megtehetek? Nem találom betegesnek, hogy így tekintek rájuk: "szőrös gyerekek", mert azok. Én ennyit nem engedhetek meg magamnak, de azért ők is eléggé minőségi életet élnek. Nekem is mondja néha a férjem, hogy többet költünk a macskákra mint magunkra, de egy állaton nem tudsz spórolni, nem tudod elmagyarázni neki hogy ma csak ez van. Engem nem igazán érdekel hogy más túlzásnak tart-e valamit, mert itt ebben a kategóriában is vannak különböző szemléletű emberek, van akinek ez sok, és örüljön a macskája hogy nem kenyéren és vízen él, van aki meg szarnak találná azt is amivel én etetem őket. Szóval mindenki tegye azt amit megtehet és jónak lát.
2021. máj. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Szuper! Macska álom!

Nézd, itt nem arról van szó, hogy túlzásba viszed e (szerintem amúgy nem, csak szereted őket kényeztetni) hanem arról, hogy a párod szemét ez szúrja. Pedig ha te (és a cicáid) boldog vagy, nemi is annak kéne lennie!

2021. máj. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%
Vannak káros szenvedélyei mindenkinek. 5 ezer ft-ból is elvan egy macska egy hónapban, de vannak, akik jóval többet költenek rá. Nem mondom, hogy normális, de egy ilyen világban, ahol sokan az állatokat már a saját gyerekükként tekintik, megesik. Külső szemmel kell megnézni a dolgot szerintem és találni egy mindkét félnek megfelelő utat. Nekem egy macskám van és Whiskas száraztápot kap, amiből 2 csomag bőven elég egy hónapra. Néha kap Gourmet konzervet, az 260 ft és 1 adag. Nekem abszurdum egy vagyont költeni egy macskára, de van, aki pont fordítva gondolja ezt és ez természetes, mert nem minden embernek ugyanolyan a gondolkodása. Ha havi 2-3 ezer forintot költ valaki macskakajára egy hónapban, a macska azt is meghálálja. Nem a pénzen múlik, hogy valaki mennyire szereti a macskáját.
2021. máj. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem viszed túlzásba, én úgy mondanám h kimaxolod, ahogyan egy benti macska jól érezheti magát éshát őszintén: nem ez egy gazdi dolga? 🙂

A cicáid jól vannak tartva, boldogak, nem neurotikusak, egészségesek - ennél jobbat nem tehetsz a világon velük. Jó, hogy vagy! 🙂

2021. máj. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!