Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaharapás SOS?

Macskaharapás SOS?

Figyelt kérdés
A macskámnak beakadt a lába a radiátorba, és örjöngött. Én meg nyilván kiakartam szabadítani, több helyen megcsikart, és megharapott.Több hólyag van a kezemen és csikarás van a kezemen. Vérzett is kicsit. Lefertőtlenítettem hidrogén-peroxiddal. Kell tetamuszt kapnom? És, ha igen, holnap még jó lesz? Ha nem kapok, mi történhet, rosszabb esetben?
2019. okt. 1. 18:01
1 2 3 4
 21/32 Platypus ***** válasza:
100%
Ehh. Amellett, hogy ez itt nem tűnik komolynak, elég sok tévképzet hangzott itt el a tetanusszal kapcsolatban. Mire tüneteid lesznek, már nem hat ellene az oltás és valami 70% esélyed van, hogy belehalsz. Ha egy seb kockázatos, és nem volt pár éven belül oltásod, akkor minél előbb menni kell. Mivel a tetanuszbaci nem bírja az oxigént, a felületi sebekben nem marad meg. Nem az állattól kapja el az ember automatikusan, hanem egy harapás vagy karmolás könnyen lehet mély seb. Ha csak végigcsíkozta a bőrödet, akkor nem a tetanusz miatt kell aggódni, hanem a mindenféle egyéb koszban tanyázó baci miatt. Ezt meg egy sima fertőtlenítés megoldja.
2019. okt. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Tettem fel képet, nem tudom, miért nem látszódik? Én simán megnyitom. Én úgy látom, nem komoly a sérülés. A két nagyobb fogának látszik a helye, de elég kicsi az is. Múlóban van, annyi,hogy kicsit halványan besárgult, mintha megütöttem volna. Nem dagadt be, nem fáj, nem piros, nem lila,nincs lázam. Gondolom, akkor csak nem halok már bele. Egyébként a hidrogén-peroxid egy elég erős fertőtlenítő, mellyel többször átfertőtlenítettem. Ha napról napra javul, gondolom van még esélyem életben maradni. Így talán elkerülhetem a Tetanusz oltás kellemetlen mellékahtásait.
2019. okt. 4. 11:11
 23/32 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező. Nem érted a lényeget. A tetanusz, meg az esetleges vérmérgezés két különböző dolog. A tetanusz nem látszik, nem lesz tőle vörös csíkod, egyszer csak rosszul leszel, és nagyon csekély az esélye, hogy jóra fordul a dolog. Nem értem, miért nem bírtál beugrani az orvoshoz vagy a sebészetre egy nyamvadt szuriért. Most izgulhatsz pár hétig, hogy minden rendben legyen.


Amikor az állatorvosnál az anyósomat megkapta egy kismacska, mert szegényke nagyon megijedt, kb. egy vércukor-mérésnyi fognyom lehetett, de már arra is azt mondta az állatorvos, hogy kellene a tetanusz.


Persze írhatja mindenki, hogy milyen ritka mostanában, meg immunizálva vagy, de nem tudhatod, hogy a te szervezeted éppen milyen állapotban van, és emlékszik-e egyáltalán a tetanuszra.


Általánosban megtanuljuk: jobb félni, mint megijedni. :)

2019. okt. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Tehát, ha véletlenül megvágom az ujjam, esetleg, ha egy rozsdás szög picit megszúrja, rögtön rohanjak Tetanusz injekciót beadatni? Eddig nem tettem, csak mindig fertőtlenítettem.
2019. okt. 4. 13:11
 25/32 A kérdező kommentje:
Be lehet még adatni? Úgy tudom, pár napra rá, még nem késő.
2019. okt. 4. 13:13
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Az állat harapástól nem lesz tetanuszod!

"A tetanusz egy gyakran halállal végződő fertőző betegség, ami leginkább az izommozgató idegeket érinti. Kórokozója a Clostridium tetani nevű anaerob baktérium. Spórái mindenütt előfordulnak az utca porában, vagy a kerti földben. Ha a spórák nyílt sebbe kerülnek, akkor a fertőzés bekövetkezett."

2019. okt. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

23:47 és 11:56


Valaki azt írta itt nekem, hogy csak akkor kell Tetanusz, ha lilul, dagad és fáj. Ti, akkor ezek szerint az ellenkezőjét állítjátok, hogy mindenképpen adassam be, mert az nem biztosíték, ha már esetleg gyógyul a seb. Én legalábbis így értelmezem.

2019. okt. 4. 14:16
 28/32 anonim válasza:

Miért nem olvasol utána az interneten? Ott is le van írva szépen minden. Állatharapáskor azért IS kell a tetanusz, mert simán lehet a szájukban/környékén is szennyezettség, plusz a te kezeden is lehet bármi!! Ha belegondolsz, nagyon sok mindenre juthat szennyeződés, amiről azt hinnéd, hogy "steril". Az a lényeg, hogy ha mély a seb, és nem felületi, az oxigénhiány miatt simán megtelepedhetnek olyan kórokozók amiket te nem is látsz. Pl. ástál a kertben, utána elvágod a kezedet egy szerinted tiszta késsel: ott a baj.


De azért, hogy kicsit meg is nyugtassalak:

Én 1 éve beleszúrtam egy rozsdás szöget az ujjamba, a bőr meg szépen ráhajlott és nem is foglalkoztam vele. Egy hónap kellett, hogy begyógyuljon, de még csak nem is fertőtlenítettem. Utána volt egy csúnya elvakarásom a lábamon, de leszartam, és ásás, földmunka utána fürdés előtt vettem észre, hogy belement a föld a cipőmbe, át a zoknimon, és tiszta föld volt az egész seb. Semmi bajom nem lett.


Utána kezdtem el olvasgatni a tetanusz után, és kérdeztem meg az orvost, hogy most akkor mi van.

Ő mondta, hogy a mélyebb, szúrt sebekre kell tetanusz. (de azt is mondta, hogy a lábamon lévő sebre kellett volna.)

A rozsdás szöggel akkor van baj, ha szennyezett. Maga a rozsda nem okozója a tetanusznak.

Állatharapásra mindenképpen adnak.


"A tetanuszbetegséget a Clostridium tetani nevű baktérium okozza, amely spórákkal szaporodik. A spórák jelen vannak a porban, a földben, de sok állat ürülékében is.


A spórák akár évtizedekig is életképesek maradnak! Ha aztán bejutnak egy nyílt sebbe, akkor „felélednek”, beindul az anyagcseréjük, és az oxigénhiányos környezetben szaporodni kezdenek. A kórokozó például nyílt csonttörés, állati harapás vagy akár fertőzött eszközzel való tetoválás során is bejuthat a szervezetbe!"

2019. okt. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
63%
Bennem akkor már évtizedek óta kellene ülnie a tetanusznak, annyi macskánk volt. De el lehet menni minden sérülés nélkül is ötévente tetanusz injekciót venni és beadatni, mondván, hátha megkarcol egyszer valami, és akkor hajjaj.
2019. okt. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom az mennyire normális, hogy besárgult eléggé, mint mikor beütjük, és utána besárgul?
2019. okt. 5. 12:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!