Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaharapás SOS?

Macskaharapás SOS?

Figyelt kérdés
A macskámnak beakadt a lába a radiátorba, és örjöngött. Én meg nyilván kiakartam szabadítani, több helyen megcsikart, és megharapott.Több hólyag van a kezemen és csikarás van a kezemen. Vérzett is kicsit. Lefertőtlenítettem hidrogén-peroxiddal. Kell tetamuszt kapnom? És, ha igen, holnap még jó lesz? Ha nem kapok, mi történhet, rosszabb esetben?
2019. okt. 1. 18:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
0%
Egy 'macskakarmolási betegség' azért befigyel...Ne vedd félvállról!
2019. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Platypus ***** válasza:
32%
Ha kicsit is mélyebb sebed van, akkor kell a tetanusz, akár macska harap meg, akár szögbe lépsz. Ha a seb felületi, elég a fertőtlenítés.
2019. okt. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk rengetegszer történik ilyen, de sosem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki. Fertőtlenítés és még is volnának!:D

Szerintem nem lesz gond, de azért figyelheted a sebeket és ha valami furát látsz akkor elmehetsz dokihoz. Szerintem meg tényleg ne aggódj!:)

Most, hogy vagy?

2019. okt. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem alszik. Holnap reggelre vagy lelappad a seb, vagy feldagad, bevörösödik-belilul, és fájni fog. Na, akkor kell a tetanusz. Nekünk már egy csomószor volt ilyen. A fertőtlenítés erősségétől függ a kimenetel. De akkor szokott szuri kelleni, ha belekap egy nagyobb érbe a cic.
2019. okt. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
A hólyagok úgy tűnik visszahúzódtak,és be is hegedtek a foga nyomai. Még este 2x lefertőtlenítettem. De, egy kicsi elszíneződés, mintha lenne, de nem tudom egyértelműen kijelenteni, és azt sem, hogy az lila színű lenne, és ez már tegnap este is látszódott.A pirossága lement már tegnap. Nem fáj, nem dagadt. Képet tennék fel róla, de itt hogyan kell? Linket kellene beraknom, de a fotótárból nem tudom belinkelni.
2019. okt. 2. 09:34
 16/32 A kérdező kommentje:

Az első a tegnapi, a másik pedig a mai.



[link]


[link]

2019. okt. 2. 10:26
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
A fotó nem látszik, de nem is kell: amit leírtál, az azt jelenti, hogy ninbcs baj, gyógyul. Fájna, feszülne, dagadna, ha baj lenne. Nem kell tovább félned.
2019. okt. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
67%

Csak szólok, hogy ez nem játék. Az én macskám szerencsére egyáltalán nem karmol és évente egyszer ha megharap, azzal én sem rohanok dokihoz.

De unokatesóm ki szerette volna szedni az anyukája lakásában a bútor mögé elbújt cicát, aki a szomszédjuké volt. Megkarmolta. Fertőtlenítették. Majd elkezdett dagadni, 2hét kórház lett belőle és úgy néz ki a keze, mint amit szétszaggatott egy kutya. Nem tudom mi lehetett a körme alatt.

2019. okt. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Nekem nem dagad, szerencsére, és nem is fáj. Van egy kis elszíneződés, mintha megütöttem volna, de más idáig nem tapasztaltam.
2019. okt. 2. 22:17
 20/32 anonim ***** válasza:
23%
Ha nem dagad, se nem fáj, akkor nem kéne riogatni a kérdezőt. Mert akkor nincs fertőzés.
2019. okt. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!