Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaharapás SOS?

Macskaharapás SOS?

Figyelt kérdés
A macskámnak beakadt a lába a radiátorba, és örjöngött. Én meg nyilván kiakartam szabadítani, több helyen megcsikart, és megharapott.Több hólyag van a kezemen és csikarás van a kezemen. Vérzett is kicsit. Lefertőtlenítettem hidrogén-peroxiddal. Kell tetamuszt kapnom? És, ha igen, holnap még jó lesz? Ha nem kapok, mi történhet, rosszabb esetben?
2019. okt. 1. 18:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod sem lesz.
2019. okt. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem sincs miért aggódnod, de a háziorvosodat hívd fel, ha aggódsz.

[link]

2019. okt. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
De akkor sem, ha elég nagyok a hólyagok, két helyen vérzett, ahol a foga nyoma van,és be is pirosodott?
2019. okt. 1. 18:10
 4/32 anonim válasza:
32%
Szerintem ha meg tudod tenni, akkor holnap ugorj be a háziorvoshoz (én ezzel már biztos rohannék, de én az a fajta ember vagyok, akit néha ki is röhögnek az aggódásom miatt). Majd ő megmondja, és a szuri kevesebb kellemetlenséggel jár, mint ha nagyobb baj lenne... :)
2019. okt. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Tetanuszt nem macskától kap az ember, hanem mély, földdel szennyezett sebektől, pl. rozsdás szögbe lépés. Tehát nincs semmi baj.
2019. okt. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha én minden áldott alkalommal orvoshoz rohangáltam volna, ha megkarmol, megharap....
2019. okt. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, nem fontos. Engem is rengetegszer karmolt már meg a macska, gyakran hagytam neki, hogy a karommal játsszon és utána tele voltam karmolásokkal és harapásokkal rendesen. Mégse lett soha semmi bajom.
2019. okt. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
42%
Ha bedagad és lilul a kezed, csak akkor menj el tetenusz injekcióért. Nálunk több macska miatt rendszeres volt a hisztiből harapás, a Betadin nem volt rá igazán jó, nemigen hatott, abból a harmadik napon tetenuszinjekció lett a sebészeti ügyeleten. Belilul és dagad, ha tetanusz kell, ez holnapra történik meg (vagy nem történik meg). Én azóta hyperol-oldattal fertőtlenítek, az tuti. Egy deci hideg vízbe 3 hyperoltabletta, vattát beleáztatni, aztán a sebre 1-2 percig - mind megdöglik a baci. Ennyi nem marja ki sem. Amúgy a legrosszabb eset, hogy pirosodni és dagadni és fájni kezd, és kell egy tetanusz injekció.
2019. okt. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
22%
Fordított esetben,ha a macskán lenne egy karmolás,megkapnád hogy micsoda trehány gazdi vagy,nem törődsz az állatodal.Menj le egy patikába,érdeklődj.Macskák is terjesztenek elég betegséget,ezért nem ajánlott házba.
2019. okt. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ókori fényképész és az ő "szakértői tanácsai". Unalmas a párkapcsolatok téma?


Semmi bajod nem lesz Kérdező, de azért mindenképp fertőtlenítsd le, biztos ami biztos!

2019. okt. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!