Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vehetném rá a szüleimet...

Hogyan vehetném rá a szüleimet egy saját lóra?

Figyelt kérdés
Pénzünk, időm, tapasztalatom van hozzá, szüleim még sem vesznek nekem pedig jól tudják, hogy nagyon tehetséges vagyok lovaglásban (nem is csoda, mivel 4 éves korom óta lovagolok). A pénz az talán, amin elgondolkoznak. Összeszámoltam a dolgokat és a ló+felszerelések összesen 450-500 000 Ft lenne. Azt nem mondom, hogy luxusvillát vehetnénk, meg bejárónőnk van, de azért nem is élünk olyan rosszul. Azzal a szokásos szöveggel, hogy "Tudod te mennyibe kerül egy ló? Patkolása,etetése...stb" azzal nekem senki ne jöjjön, mert ha már 5000 éve nem tudom, akkor 1 éve se. Ridegtartás lenne, 20 000 Ft/hónap + bármikor mehetek terepre. Különben is, a ridegtartás szerintem jó! Bármennyit mozoghat, játszhat a többi lóval. Az időm is megvan hozzá, jövőre ugyanis délután nem lesz suli. Eddig kitűnő tanuló voltam, és 6 dicséretet is kaptam. Szolfézsversenyt is nyertem. Nem értem a szüleimet. :'(

2015. júl. 17. 18:08
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
62%

Emberek azért a paraszt bácsi is eltartja valahogy a lovát és nem haltak éhen.Kèrdező sajnos ha nem eggyeznek bele akkor sok mindent nem tudsz teni amíg kiskorú vagy. Ne hozd fel nekik sokszor a témát lehet már az idegesitit oket. különben lehet a felelőségtőlmis félnek, vagy hogy tul sok időt vesz el tőled majd.

Annyit tudok tanácsolni hgy fűzd meg őket hogy heti 2-3jarhass lovagolni, vagy ha van ra lehetőség próbáld ki a lóbérlêst vagy a feles tartást.a feles tartás tudom hgy nem a legjobb de mar azzal is megtapasztalod mennyivel tőbb a felelősség.

2015. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
68%
Parasztbácsi otthon tartja a lovat és van amelyik inkább elássa minthogy állatorvost hívjon hozzá. Így mindenki tart lovat
2015. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Szóval Bábolnára. Akkor először is: ALÁZAT, TÜRELEM.

16 éves vagy. Két év és elballagsz, tovább tanulsz. Bábolnán nem két forint a bértartás, addig a ló hol lesz? Gubancosodik a legelőn, a szüleid meg a semmire perkálják a 20 rugót? És aztán?


Dícséretes, hogy ilyen sokat tanulsz, és jók az eredményeid.

Szánalmas, hogy a lovas versenyeredményeidre van nagy arcod.

Szomorú, hogy 4 oldalból nem érted meg, hol a probléma.


Örülnél inkább, hogy volt annyi pénz a segged alá tolva, hogy 4 éves korod óta lovagolhatsz, versenyezhetsz. Szerintem kérj bocsánatot a szüleidtől a telhetetlenséged miatt, köszönd meg nekik, hogy ennyi mindent kaptál tőlük, és aztán nőj fel végre...


Majd ha önállósodsz, kislány, akkor lehet saját lóban gondolkozni.

2015. júl. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

20.000 nyilván csak a terület/karám használatra van, takarmányozás plusz kiadás.


Akinek nem számít havi 100 ezer mínusz, az vegyen lovat.

2015. júl. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Az övéké a pénz nem a tied! Amíg gyerek vagy nem te parancsolsz ha nagy leszel akkor vegyél lovat. Ha a szüleid azt mondják hogy nem akkor nem én meg téged nem értelek.
2015. júl. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim válasza:
100%
dolgozz meg érte ha annyira akarod!! itt a nyár! és csak szólok, versenyzéssel, díjakkal nem lehet venni lovat!!
2015. júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
86%
16 éves vagy? Akkor már semmi akadálya nincs annak, hogy keress magadnak egy negyvenes évei derekán járó, kopasz és kövér "pártfogót", aki majd megveszi, el is tartja neked azt a lovat cserébe néhány pásztoróráért hetente.
2015. júl. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
79%
Fenyegesd meg a szüleidet hogy ha nem vesznek neked lovat akkor az antiszemitizmus.Ez mindig bejön.
2015. júl. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 sassszem ***** válasza:
50%
Vagy menj el egy ló ápoló és ló gondozó OKJ_s tanfolyamra ami két hónap és utána dolgozhatsz a lovardában.
2018. dec. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Sssaszem ***** válasza:
48%
Vagy menj el egy lóápoló és lógondozó OKJ_s tanfolyamra ami két hónap és utána dolgozhatsz a lovardában. És onnantól kezdve lehet már egy saját lovad. Milyen jó olyankor. Ragadd meg ezt a lehetőséget.
2018. dec. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!