Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vehetném rá a szüleimet...

Hogyan vehetném rá a szüleimet egy saját lóra?

Figyelt kérdés
Pénzünk, időm, tapasztalatom van hozzá, szüleim még sem vesznek nekem pedig jól tudják, hogy nagyon tehetséges vagyok lovaglásban (nem is csoda, mivel 4 éves korom óta lovagolok). A pénz az talán, amin elgondolkoznak. Összeszámoltam a dolgokat és a ló+felszerelések összesen 450-500 000 Ft lenne. Azt nem mondom, hogy luxusvillát vehetnénk, meg bejárónőnk van, de azért nem is élünk olyan rosszul. Azzal a szokásos szöveggel, hogy "Tudod te mennyibe kerül egy ló? Patkolása,etetése...stb" azzal nekem senki ne jöjjön, mert ha már 5000 éve nem tudom, akkor 1 éve se. Ridegtartás lenne, 20 000 Ft/hónap + bármikor mehetek terepre. Különben is, a ridegtartás szerintem jó! Bármennyit mozoghat, játszhat a többi lóval. Az időm is megvan hozzá, jövőre ugyanis délután nem lesz suli. Eddig kitűnő tanuló voltam, és 6 dicséretet is kaptam. Szolfézsversenyt is nyertem. Nem értem a szüleimet. :'(

2015. júl. 17. 18:08
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
68%

Kérjél tőlük egy oroszlánt. Mond nekik, hogy az minden vágyad. Persze megpróbálnak lebeszélni róla, de te csak kösd ez ebet (vagy oroszlánt) a karóhoz. Úgy egy hónap múlva nagy kegyesen mond azt: Jól van, na elég lesz egy ló is...

Megkapod.

2015. júl. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy jövőre nem lesz, és utána? Hmm? 10 év mulva mi lesz?
2015. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
64%
Mondd azt hogy a barmicvodra megérdemelnéd!
2015. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid nem szeretnének lovat. Te szeretnél. Ők nem értenek meg téged. Te nem érted meg őket. Ez furcsa volna? Hiszen ugyanúgy viselkedtek, észreveszed?

Az eszedbe jutott már, hogy amikor lesz annyi pénzed és meg is dolgoztál a pénzedért, akkor majd megveszed magadnak a lovat? Ez így elég korrekt volna. Nem tudom, hogy a szüleidnek is ilyen nagy az elvárása feléd, de úgy tűnik, hogy neked elég nagyok az elvárásaid feléjük.

2015. júl. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
81%
Hát kislány, ilyen az élet, tanuld meg szépen, nem fogsz mindent megkapni, csak mert vágysz rá. A szüleidnek éppen elég anyagi teher, hogy téged eltartanak, nem értem mire fel követelőzöl. Az ő pénzük, neked semmi közöd hozzá. Az meg a MINIMUM, hogy jól tanulsz. Ne várj érte dicséretet vagy jutalmat. Majd szépen felnősz, lesz saját házad, udvarod, saját pénzed, és akkor vehetsz magadnak lovat. Ilyen az élet, nem jár minden ajándékba.
2015. júl. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Kislány xD 16 vagyok, emberek. Nem manipulálom a szüleimet semmivel. Dolgozok a lóért, kutyát sétáltatok, minden nap megyek bokszot takarítani. Így-úgy számolom a költségeket. Kedves utolsó! Gondolom, te mindent megkaptál és ezért ilyen könnyen beszélsz. Azért nagy szó, hogy valaki dolgozik valamiért és este 6-kor ér haza épp enni, te meg itt oktatod az embereket a GYK-en.
2015. júl. 17. 19:11
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
"Szolfézsversenyt is nyertem" Lóval?
2015. júl. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a pénzzel érvelnek, mivel egy ló nem kevés pénz. Maga a ló sem olcsó, a tartása és gondozása meg végképp nem.


"Dolgozok a lóért, kutyát sétáltatok, minden nap megyek bokszot takarítani."

Ne haragudj, de ez azért úgy nincs arányban egy ló költségeivel.

De ha van rá pénzed, akkor vedd meg! Ha elő tudod teremteni azt a fél millát, meg havonta kb. ötvenezret, akkor hidd el, nem ellenkeznének.


A tanulmányi eredményeid dícséretesek, de a szolfézsverseny nem fogja etetni a lovat.

2015. júl. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Nem, zenéléssel xD És várjál, számolom..... díjugratásból 5 aranykupát kaptam és 13 ezüstérmet. :D
2015. júl. 17. 19:22
 20/40 Petya Atya válasza:
100%

Ideje lenne leszállni a magas lóról! (Haha... szóvicc...)

De viccet félretéve, tényleg.

Oké, nyertél pár versenyt. És? Ideje megtanulni, hogy nem kaphatsz meg mindent. Az eredményeket meg nem azért szerzi az ember, hogy utána azzal nagyzoljon, meg azzal arcoskodjon.

Az, hogy te nem érted a szüleidet, a te szellemi szegénységedre vall, és a kitűnő tanulmányi eredményed dacára mégsem vagy olyan fú, de okos. Pedig 16 évesen már képes lehetnél felfogni. (Itt is látszik, hogy a tanulmányi eredmény semmit nem jelent.)

De tudod, mit? 16 éves vagy, vállalhatsz már diákmunkát. Jogod van hozzá, hogy legyen saját tulajdonod, ha megkeresel annyit, hogy vegyél egy lovat, nem szólhatnak bele, hogy megvetted. Bár szerintem előbb fogod megérteni őket, mint hogy az a pénz összejöjjön.

2015. júl. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!