Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vehetném rá a szüleimet...

Hogyan vehetném rá a szüleimet egy saját lóra?

Figyelt kérdés
Pénzünk, időm, tapasztalatom van hozzá, szüleim még sem vesznek nekem pedig jól tudják, hogy nagyon tehetséges vagyok lovaglásban (nem is csoda, mivel 4 éves korom óta lovagolok). A pénz az talán, amin elgondolkoznak. Összeszámoltam a dolgokat és a ló+felszerelések összesen 450-500 000 Ft lenne. Azt nem mondom, hogy luxusvillát vehetnénk, meg bejárónőnk van, de azért nem is élünk olyan rosszul. Azzal a szokásos szöveggel, hogy "Tudod te mennyibe kerül egy ló? Patkolása,etetése...stb" azzal nekem senki ne jöjjön, mert ha már 5000 éve nem tudom, akkor 1 éve se. Ridegtartás lenne, 20 000 Ft/hónap + bármikor mehetek terepre. Különben is, a ridegtartás szerintem jó! Bármennyit mozoghat, játszhat a többi lóval. Az időm is megvan hozzá, jövőre ugyanis délután nem lesz suli. Eddig kitűnő tanuló voltam, és 6 dicséretet is kaptam. Szolfézsversenyt is nyertem. Nem értem a szüleimet. :'(

2015. júl. 17. 18:08
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

"Bár szerintem előbb fogod megérteni őket, mint hogy az a pénz összejöjjön."


ez annyira jó...de fogadjunk,hogy nem érti:)

2015. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
88%
Újabb elkapatott kis tízenéves... A szüleimmel meg lakásért gürizünk... ×taps-taps×
2015. júl. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: Már miért ne érteném?! xD
2015. júl. 17. 19:53
 24/40 anonim ***** válasza:
91%

"16 éves vagyok emberek.Nem gyerek"

:D:D:D:D:D

2015. júl. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
88%

a 20.000-es rideg eleve elég trének hangzik, gondolom nem sok abrak és kényelem van benne, nyáron még jó is lehet, de télen...?


na mindegy is. az a baj, hogy ha összeadod azt a pénzt, amit a szüleid a lóra költenének, amíg önállósodsz és át tudod venni egyedül minden költségét (tehát magadat és a lovat is el tudod tartani) - az mondjuk 5 év. ha ezt a pénzt, alsó hangon számoljunk havi 40.000-el, ebben benne van az oltás, felszerelés cseréje, patkolás, stb, szóval ha a ló árát, 500.000 + 5 évig a havi 40.000-et összeadjuk, az több, mint 2 és fél millió forint, lehet, hogy ezt a szüleid ugyanúgy rád szeretnék költeni, csak másra, pl támogatni belőle a külföldi tanulmányaid, lakást bérelni, ha másik városba mennél egyetemre, autót venni neked, vagy egy kis lakás kezdő tőkéjének szánják. lehet, hogy volna havi 40-50 ezrük rád, de lehet, hogy azt inkább félreteszik, hogy könnyebben elindulhass majd az életbe, aztán ha már felnőtt leszel vehetsz magadnak lovat.

2015. júl. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor csak azt nem tudom eldönteni ,hogy ezek a kérdések trollkodások vagy tényleg ennyire hülye emberek vannak. Az ilyenek miatt tart itt a lovastársadalom, nyernek D 2 -t meg E 8 -at vagy csak egy szaros PK1 et és máris tudnak valamit . Csodálkoznak ha mindenki lenézi őket, én komolyan nem értem hogy lehet ilyet gyenge agykapacitású kölyköket nemzeni, 30 éves lovasmúlttal , több száz belovagolt lóval a hátuk mögött szerények az IGAZI szakmabeliek, ezek a tizenéves majmok meg állandóan ugrálnak...
2015. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a kérdést azért írtad ki hogy dicsekedj. :DDDD

16 évesen úgy beszélsz, mint egy érett ember, és úgy beszélsz a szüleid pénzéről mintha a saját megkeresett pénzed lenne :DD

Szállj le a földre.

2015. júl. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim válasza:
100%
megértem a szüleidet... ha még 10 éves lennél téged is megértenélek, hogy hisztizel, mert egy 10 éves nem érti, de 16 évesen lehetne annyi eszed, hogy egy ló nem játék, de tuti kamu, hogy 16 vagy!!
2015. júl. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
IQ ba meg van neki a 16.
2015. júl. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Ez rohadtul nem hiszti, mivel azt a korszakomat is lovak között éltem le, nem pedig a szüleimen. 16 vok és Bábolnára megyek továbbtanulni.
2015. júl. 18. 09:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!