Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malinoisi kutyára mit mondtok?

Malinoisi kutyára mit mondtok?

Figyelt kérdés
2019. máj. 15. 07:15
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Hát mivel fárasszam?Adjak neki küldetéseket?
2019. máj. 15. 12:35
 12/33 anonim ***** válasza:
75%

Pontosan. Naponta feladatokat.

Nekem border mellé jött a mali. A borderrel napi szinten 5km-t futottam és 1,5 órát sétáltam emellett fárasztottam az agyat.

A Mali most 7 hónapos. Ez a mennyiség meg se kottyan neki. Szabályosan pörög, miután hazaérünk.

2019. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
81%
A fizikai fárasztás nulla. Agyban kell lefárasztani kemény munkával! Őrző-védővel mindenképp, hogy levezethesse az ösztönenergiáit! Ha még nem volt munkakutyád, ne tarts malit! Hozzá nem értők mellett közveszélyes lesz!
2019. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi, nem való neked malinois. Olyan nehéz felfogni, hogy ezek MUNKAkutyák? Ergó, munka kell nekik, és nem, biciklizés NEM AZ.

Halvány lila gőzöd sincs mi az a szellemi fárasztás, akkor hogyan akarnál egy ilyen kemény kutyát egyáltalán felnevelni?

Segítek, NEM TUDNÁD!


ŐV, IGP, Mantrailing, Obedience... náluk minden játszik.

Nekik nem elég egy kis alapfokú tanfolyam egy kutyasuliban.


És mivel ennyire fogalmad sincs a kutyákról NE VEGYÉL MALINOIST!

Egészben felfalna (képletesen kell érteni, nem fenevadak azért, de kemény kutyák, kemény TAPASZTALT, HOZZÁÉRTŐ gazdát igényelnek)


A véleményem az,hogy nem neked való ez a fajta és a kutya érdekében NE VEGYÉL MAGADHOZ MALIT!

2019. máj. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Szemléltetésképp:

[link]


A videó elején látható, hogy mit okoz, ha nem hozzáértőkhöz (mint te) kerül egy ilyen ösztönerős kutya. A videó végén pedig az látható, hogy milyen az amikor egy szakértő helyrehozza azt, amit az olyan gazdák elcsesznek, mint te is.


Még mindig azt hiszed, hogy elbírnál egy ilyen kutyával? Ha igen, akkor veszélyeseb nagy az egód és nem objektíven látod a dolgokat. Megsúgom az igazat, nem bírnál vele.

2019. máj. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Akkor milyen kutyám legyen?Ha már egyik se jó
2019. máj. 15. 17:16
 17/33 A kérdező kommentje:
Svájci fehér juhász? Vagy Lapp pásztor kutya?
2019. máj. 15. 17:29
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Mit tudnál nyújtani neki? Mennyi séta, mennyi agyi fárasztás? Lenne kutyasuli? Kinti vagy benti? Mennyi időd lenne rá?

Ez nem olyan egyszerű, hogy ideböfögünk pár fajtát ami szép...

2019. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Nyáron sok időm lenne rá,kinti,én próbálnám tanítani,ha pedig nem menne van ismerősöm.
2019. máj. 15. 18:50
 20/33 anonim ***** válasza:
Egy kutya nem alszik téli álmot és nem is hibernálódik. Ugyan olyan igényei vannak akkor is. Mellesleg ez a sok foglalkozás mit takar?
2019. máj. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!