Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyire képmutatóak az emberek...

Ennyire képmutatóak az emberek? Ennyire beskatulyázzák az embert?

Figyelt kérdés

Az utóbbi kérdésekben bogarászva, sokan kérdezik "milyen kutyát válasszak? ... csak ne yorkie legyen". Nos nekem yorkshire terrierem van. Igazi kis terrier, 4 hónapos, éber, bátor, jó vadászó és jelző kutya, nem ideggyenge, makk egészséges. Olyan tenyésztőtől vettem, aki egy kutyájától évente egy almot hoz le, és a szuka életében 5-nél többször nem fialhat. Rendszeresen vizsgáltatja, szűreti őket.

Ezen az oldalon rengeteg anti-yorkis emberrel "találkozom", mégis mikor kimegyünk sétálni, mindenki szeretgetni akarja. Ez most hogy van?

A másik pedig, hogy én nem szeretem a palotapincsiket, a bichonokat, és az egyéb társasági kutyákat, mert őket csak azért tenyésztették, hogy legyen mivel felvágni. Még sem ítélek el senkit akinek ilyen kutyája van. 2 nagyon jó barátnőmnek is pincsije van/volt, egy másik lánynak bolognese-e, de még sem szólom le őket. Mások miért teszik ez a yorkisokkal?

Jó aláírom, hogy sok yorkiesnak csak divatból kell a kutya, de ugyanúgy a pincsik is, a westik is, a bichonok is divatkutyák. Vagy nem?


2010. jún. 17. 13:58
1 2
 11/14 audryenne ***** válasza:
100%
Amúgy pedig a többi kistestű kutyát sem kell lenézni, azért mert eredetileg sem volt funkciójuk, hanem társasági kutyának lettek kitenyésztve, mert ettől függetlenül meg tudja tanulni ugyanazokat a dolgokat mint a többi kutya, akik eredetileg adott feladatra lettek kitenyésztve. Természetesen nem vadászni vagy terelni kell velük (bár szerintem a vadász- illetve juhászkutyát tartók elenyésző százaléka használja ki manapság már a fajták adottságait), de például engedelmességben vagy kutyássportokban ugyanúgy megállhatják a helyüket.
2010. jún. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%

STOP ! van itt egy kis képzavar.


!!!!! társasági kutya !!!!!


ha nem vagy kutyásrendőr, juhász, hegyimentő, kutyás őr, akkor a TE KUTYÁD IS TÁRSASÁGI EB !!!

mindegy, h kicsi, közepes vagy nagy.

azért mert eljársz suliba vele, és kap agility vagy Ö.V. kiképzést még nem lesz igazi munkakutya, mert te mész vissza kutyástól kuckódba a 10.-re.

én inkább azt javaslom, h mindenki a körülményeihez igazitsa a kutyatartást.

2010. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 audryenne ***** válasza:
Előző! Na pont így gondolom én is! (15:22es vagyok)
2010. jún. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem bichonom van, de imádom a yorkikat... Na ez hogy lehet?:)
2010. szept. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!