Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyire képmutatóak az emberek...

Ennyire képmutatóak az emberek? Ennyire beskatulyázzák az embert?

Figyelt kérdés

Az utóbbi kérdésekben bogarászva, sokan kérdezik "milyen kutyát válasszak? ... csak ne yorkie legyen". Nos nekem yorkshire terrierem van. Igazi kis terrier, 4 hónapos, éber, bátor, jó vadászó és jelző kutya, nem ideggyenge, makk egészséges. Olyan tenyésztőtől vettem, aki egy kutyájától évente egy almot hoz le, és a szuka életében 5-nél többször nem fialhat. Rendszeresen vizsgáltatja, szűreti őket.

Ezen az oldalon rengeteg anti-yorkis emberrel "találkozom", mégis mikor kimegyünk sétálni, mindenki szeretgetni akarja. Ez most hogy van?

A másik pedig, hogy én nem szeretem a palotapincsiket, a bichonokat, és az egyéb társasági kutyákat, mert őket csak azért tenyésztették, hogy legyen mivel felvágni. Még sem ítélek el senkit akinek ilyen kutyája van. 2 nagyon jó barátnőmnek is pincsije van/volt, egy másik lánynak bolognese-e, de még sem szólom le őket. Mások miért teszik ez a yorkisokkal?

Jó aláírom, hogy sok yorkiesnak csak divatból kell a kutya, de ugyanúgy a pincsik is, a westik is, a bichonok is divatkutyák. Vagy nem?


2010. jún. 17. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem sem a palotapincsiket, a bichonokat, a westiket, és a yorkikat sem. Inkább a nagyobb testű kutyákat szeretem. Persze, ha egy ilyen kisebb testű kutyát jól megnevelnek attól még egy nagyon okos (és pl a neveletlen németjuhásznál sokkal inteligensebb) kutyát lehet belőlük nevelni. Ez természetesen egyedtől függ. Az emberek azonban mindent mindig általánosítanak - tisztelet a kivételnek - és ezáltal a kevésbé szeretett tagok közé fog tartozni. A te kutyusod gondolom rendesen meg van nevelve, aranyos stb. ezért szeretik annyira az emberek. És szerintem nagyon sok olyan ember van aki a yorkit szereti, a többi divatkutyát azonban nem. Ezáltal ők is felháborodhatnának, hogy miért utálják őket. Sokan nem vágynak divatkutyákra, inkább különlegesek akarnak lenni.
2010. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Nekem pincsim meg shih-tzum van.A Yorkikkal semmi bajunk,na mondjuk a kutyáim nem bírják őket,szerintem mindegy milyen kutyád van,én a staffordshireseket nem bírom.Viselkedésük itt ellégé gáz szabadon engedve mászkálnak a gazdi meg a fene tudja hol.A Yorkit azért szólják le,mert kicsi ugyanígy a csivavát is,de ők az összes kicsit leszólják szóval az enyémeket is.Nem kell foglalkozni velük.Jó kutyázást! :)
2010. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Azért mert a legtöbb yorkies idióta. A kutyát valami divatos kiegészítőnek tartják és elfelejtik,hogy azért mert kicsi még kutya. Úgy csinálnak,mintha egy külön faj lenne a yorkie,megkérdezik mit ehet,mit ihat...

Mintha nem is erről a bolygóról származnának...

Na ezért szólják le a yorkiesokat.

2010. jún. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Először is én nem nézek le senkit a kutyája miatt ( én nem szeretem a kistestű kutyákat), mindenkinek megvan a maga fajája amit szeret és sztem ehez senkinek semmi köze.Szerintem a kérdésedben ott a válasz : "Jó aláírom, hogy sok yorkiesnak csak divatból kell a kutya" mégpegid ez.Ugye az emberek általánosítanak ha kutyáról van szó (yorki , pitbull, dobermann stb.) sajnos ez ellen nem lehet mit tenni , nagyon sok a buta ember....
2010. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

A Yorkin kívül az összes kistestű kutyát arra tenyésztették ki hogy mások fel tudjanak vágni vele ??

Te jó ég ..... na látod ebből is látszik hogy a Yorki gazdik mennyire oda vannak a kutyáiktól ....! Pedig szép lábtörlő lenne belőlük ;)


Ha kutya az legyen kutya !!!! Na fogpiszkáló :)

2010. jún. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy hatalmas "panelvárosban" élek (valóban több ezer lakás van viszonylag kis területen), itt sok embernek van kutyája és viszonylag széles skálán mozog a választék.

Nagyon sok vizsla, labrador, németjuhász, sok hasolnóan nagytestű keverék, közepes méretben főleg keverékek néhány border collie, spániel, (az egyém mudi) és mostanában egyre több a pitbull jellegű kutya (fajtatiszták de többféle) és persze a megszámlálhatatlan kis testű kutya főként a "kis fehér" gyüjtő nevűek (uszkár,westie,pincsi,havanese,stb...), yorkie-k, foxik, + a tacskó jellegű keverékek.

A yorkie-kból van vagy 2-3 tucat és alig 2-3 kis tünemény van köztük (a legtöbb még ha akad is TK-ja ideggyenge, aránytalan, nem szép kutyus) az 1 kg-tól az 5-6 kg-ig minden méretben és színben látni és hát bizony sokan hívják "patkány"nak őket... :-(

Sajnos túlságosan divat kutya lett és ezzel rengeteg kárt okoztak a szaporítók a fajtának.

Személy szerint a szép formás kis tündéreket nagyon szeretem, de túl kicsik a számomra.

2010. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A "Milyen fajtát válasszak" kérdést pont én írtam ki és azért tértem ki a yorkikra mert mindenhol az megy,hogy látok egy yorkit mondjuk egy képen és rajta 20kg "fux":) mindent amit eltudsz képzelni...Úgy néznek rá mint egy táskára divatból jól néz ki..Mellesleg nagyon sok yorki ideg roncs meg ehhez hasonló..Nincs bajom az olyan yorkisokal akik kutya ként bánnak vele és úgy nevelik.
2010. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok a yorkik ellen, de nekem nem kéne. Nem azért mert most kis termetű, hanem tudom milyen vagyok és lehet hogy nem bírnám megfelelően megnevelni. Sajnos rengeteg kutyatartó úgy van vele h csak van, mindig cipeli mindenhova és az alomból is a legkisebbet választja ki. Na ez a beteges. DE persze vannak kivételek, mint ahogy elmondtad te aki tényleg megneveli. Nem egy ismerősöm van akinek yorki-ja van és megharapott és 1 hónap után múlt el a seb. Nem azt mondom hogy egy nagyobb kutya nem harap de alapból egy kutyának csak úgy soha nem szabadna harapnia. Nekem bichonom van és nem azért vettem meg mert divatkutya vagy nem hanem mert lehetőségem volt rá. És meg is van nevelve, normálisan viselkedik nem idegbeteg. Tehát örülnék ha nem általánosítanál ha nincsen tapasztalatod más kutyákkal. Pincsi kutyákkal is találkoztam és okosak ugyanúgy mint a wetie vagy a nagyobb kutyák. Itt a gazdán van a hangsúly nem a kutyán, mert ha csak azért nem kiabál vele mert kicsi annak nem való kutya. Mikor meglátok az utcán egy tök átlagos yorkit én is mondom de aranyos, de mikor egy túltenyésztett 15 cm-es 1 éves kutyát látok arra már közel nem azt mondom. És azért mondják hogy ne yorki-t mert tudják talán milyen nehéz nevelni őket mikor olyan kicsik de a yorki is egy kutya ahogy a németjuhász is.
2010. jún. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
14:08-as vagyok. Még hozzátenném, hogy én pl azért utálom a kiskutyás gazdikat, mert öltöztetik őket, mindenféle hülyeséget raknak a szőrükbe (csatok, stb), úgy kezelik őket mint az embereket.(Tisztelet a kivételnek) Ők kutyák, és nem hiszem hogy túlságosan boldogok ettől a kutyik.
2010. jún. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 audryenne ***** válasza:
100%

Hát igen, pont a gazdák miatt él ilyen kép a yorkiekról. Én is találkoztam már nagyon jófejjel, de össze-vissza örjöngő kis idegbeteggel is. De ezt te is mondtad már. Amúgy itt, a fórumon is sokkal többször van szó yorkiekról, és tényleg idegesítő, ahogy az egyik előttem szóló mondta, hogy a gazdák (vagyis itt a kérdezők)sokszor úgy tesznek mintha nem is ugyanolyan kutya lenne (milyen kaját adjak a yorkiemnak...stbstb.). Nekem havanesem van és úgy veszem észre, hogy a valóságban minden kistestű kutyával szemben elég előítéletesek az emberek (bár szerencsére nagyon sok emberrel találkoztam, aki nem).

A kistestű kutyák gazdáinak is rá kéne jönniük, hogy nem csak divatkellékeket vesznek (amúgy sem értem ezt a paneldzsungelben divatozunk a kutyánkkal hozzáállást, hanem egy KUTYÁT. Teljesen mindegy kicsi-e vagy nagy a yorkie is egy kutya...úgy is kéne hozzáállni.

2010. jún. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!