Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akkora probléma, ha...

Miért akkora probléma, ha megharap egy kutya?

Figyelt kérdés

Itt nem a kutyatámadásra gondolok, hanem, amikor valmi olyasmiért odakap, ami egyértelmű, hogy szerintem minden esetben az ember hibája. Még ha gyereket harap meg, akkor is.

Engem is harapott már meg kutya, nem is egyszer. Az egyik nagyon rosszul is végződhetett volna, szóval tudom milyen érzés. Mindegyik gyerekkoroban történt és visszagondolva nem az én hibám volt, de nem is gondolom, hogy a kutyáké. Egyértelmű, hogy a felnőtteké, akik körülöttem voltak akkor. Mégis mindig a kutya szívta meg. Bennem egyébként nem maradt rossz élmény ezekkel kapcsolatban, nem félek a kutyáktól. Sőt kicsit tán le is nézem azokat, akik rettegnek a kutyáktól.


Szerintetek ilyen esetben miért akarják mindig elaltatni a kutyát, ahelyett, hogy magukban keresnék a hibát? Akik magukhoz vesznek egy kutyát miért nem tájékozódnak kicsit?


2018. márc. 7. 19:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, amit mondasz. De akkor is hatalmas probléma, ha a kutya harap. Ha már eljut erre a szintre, akkor el lett rontva a nevelése vagy nem figyeltek oda rá eléggé. Viszont ilyenkor is simán ki lehet, sőt kell javítani a hibákat. Ha egy kutya harap, az 100%ban az ember hibája (vagy nevelés hiánya vagy provokáció). Azt sem tudom felfogni, hogy egy kisgyereket miért hagynak kettesben a kutyával, aztán siránkoznak ha valami baj történik. Rengeteg gyerekre rá sem szólnak, ha a kutya fülét-farkát húzza, de ha egyszer begyullad a kutya füle és a gyerek úgy húzza meg akkor a kutya nyilván figyelmeztetni fogja.
2018. márc. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nevelni kell a gyereket, csak ugye a nevelés egy kisgyerek esetében úgy néz ki, hogy megcsinálja tízszer és te kilencszer rászólsz, hogy ne és elmagyarázod, de ettől még megcsinálja tizenegyedjére is, aztán idővel persze már nem (mint egy kutya, ugye). Az nem frankó, ha ebben a folyamatban a kutya úgy vesz részt, hogy az első alkalommal letépi a kezét, mielőtt rászólhatnál. A sérülés okozását mindenképp el kell kerülni, akár tetszik, akár nem, ha a kutya ennyire ideges, akkor nincs helye a gyerek közelében, ennyi.
2018. márc. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Nem a gyerek kezét letépő támadásokról volt szó, hanem az odakapásokról. És nem gondolom, hogy egy kutyát végletekig kellene nyüstölni a gyereknek, amíg oda nem kap. akkor nincs helye a gyereknek a kutya közelében. Nem értem miért nem lehet akár erélyesen rászólni a gyerekre, hogy hagyja abba a kutya egzecíroztatását. Szerinted a kutyának mindent el kell tűrnie.. aha ebből szokott probléma lenni. A kutya fekhelye pl tabu. nem bszatatjuk ott a kutyát. Hova vonuljon vissza a kutya, ha a helyén sem érezheti biztonságban magát? Ilyen esetben nem gondolom, hogy a kutya hibája lenne és ki kell dobni. Mindenképpen a felnőtté a felelősség, hogy nem viszi el onnan a gyerekét.
2018. márc. 8. 11:27
 14/24 A kérdező kommentje:
És nem gondolom, hogy egy kutyának a gyereknevelés folyamatában bármilyen formában részt kellene vennie. Egy másik fajról beszélünk, könyörgöm...
2018. márc. 8. 11:28
 15/24 anonim ***** válasza:

"Szerintem meg nem azért kell kutyát tartani, hogy a gyerek ölelgethesse. Arra ott a plüss. A kutya érző lény. Vannak igényei, és ebbe az emberi tulajdonságokkal való felruházás, ezáltal ölelgetés nem tartozik bele."


Valszeg neked valami elcseszett, antiszoc kutyád lehet, mert az én kutyáim, ha jönnek idegenek hozzánk, azt se tudják, hogy kihez menjenek, kivel simogattassák magukat, a kisebbik pedig mindig bele is ül az emberek ölébe. Ha egyedül vagyok, akkor velem ezt még durvábban művelik, néha már sok is, hogy mindig úgy helyezkednek el, hogy hozzám érjenek. Ha alszom, a kicsi addig bököd, amig fel nem emelem a takarót, majd megkeresi azt a helyet ahol a legnagyobb testfelülete érintkezhet az enyémmel és oda fekszik. Ha pont úgy fekszem simán beletúrja magát az ölelésembe, de a nagyobb is, ha pont úgy ülök, szintén beletúrja magát az ölelésbe.

Nem ruháztam fel őket emberi tulajdonságokkal, az tény, hogy szeretik, ha simogatom őket.

A kutyáknak nem csak szükségleteik és jogaik vannak, hanem feléjük is támasztunk elvárásokat. Elvárás az, hogy visszajöjjön, amikor hivjuk, ne szedje szét a lakást vagy tudjon normálissan pórázon sétálni. Nálam az is elvárás, hogy ha egy gyerek random átöleli, szó nélkül türje. Nekem meg az a feladatom, hogy ha látom rajta, hogy neki kényelmetlen a szitu, akkor kihozom onnan.

Eddig kétszer fordult velem elő, hogy sorbanállás közben egy random totyogós odajött hozzám és átölelte a lábam. Legszivesebben felrugtam volna, de nem tettem, mert társadalmi elvárás, hogy ne tegyem. És ez egy full teljesithető elvárás, mint ahogy az is, hogy a kutya ne harapja meg, ha vele is ezt csinálja, hanem tűrje el vagy meneküljön ki a helyzetből.

2018. márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

"Valszeg neked valami elcseszett, antiszoc kutyád lehet, mert az én kutyáim, ha jönnek idegenek hozzánk..."


Eddig normális válaszokat adtál, annak ellenére, hogy nem egyezett a véleményünk. Most viszont elkezdtél átmenni full személyeskedésbe, és nem arra válaszolsz, amit írok. Mindenképpen a kutya a hibás számodra, meg sem próbálod megérteni őket.

De ha már felhoztad, az én kutyám köszöni jól van, szeret mindenkit (kivéve az állatorvost), nem kapott oda soha gyereknek se senkinek, de nem is hagyon őt felügyelet nélkül kicsikkel. Nem nyüstölni való plüssként bánnak vele, nem sikongatnak a fülébe stb. Tudják a gyerekek mit nem szabad. De spec nem az én kutyámról kérdeztem.

2018. márc. 8. 12:20
 17/24 anonim ***** válasza:
#15-ös. Két kutyám van. Az egyik labrador, 8 hetes kora óta velünk van, most 7 éves. A másik kistestű keverék, mentett kutya, 2 éves és 1 hónapja van nálunk. A kicsi bújik állandóan, mindíg valakinek a seggében van és rajtunk szeret aludni. A nagy kifejezetten nem szereti, ha ölelgetve van, ha melléülök a kanapéra, akkor is úgy helyezkedik, hogy ha a mellkasát vakarom, akkor ő a mellső lábával kitámaszt így ha akarnám sem tudnám átölelni. Néha, nagyritkán ő jön oda és fekszik bele az ölembe de általában csak a simogatást igényli, a bújást nem. Nem minden kutya egyforma, és ha látni rajta, hogy kellemetlenül érzi magát akkor nem kell eröltetni a dolgot.
2018. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Olvasd végig amit irtam.

Meg birom érteni a kutyákat, akik nem szeretik, ha nyüstölik, ölelgetik őket, mert mint irtam, nekem is iszonyú kényelmetlen, ha egy idegen bepofátlankodik az aurámba.

Viszont, erre nem az a megoldás, hogy behúzok neki egyet, mint ahogy a kutya se harapjon emiatt.

Ha mégis harap, akkor igenis ismerjük el, hogy a kutyában is van hiba, amit akár szakértő segitségével korrigálhatunk is benne.

A kutyában lévő hibát pedig a gazdája okozta a nem megfelelő szocializációval.

2018. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
#14 Igen? Hát ez elég vicces, érdekes lehet kutya nélkül megtanítani egy gyereket, hogyan viselkedjen a kutyákkal. Nyilván majd az ablak mögül elmagyarázom neki, hogy "az ott kinn a kutya, majd egyszer találkozhatsz vele, akkor ne húzd meg a fülét" :)
2018. márc. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
#19 igen, először neveljük meg a gyereket, utána engedjük oda a kutyához. Pl az egyik rokonkislány is olyanokat csinál a kutyám mellett, hogy rossz nézni. Inkább el is zárom tőle a kutyám, mert féltem a gyerektől. Amíg nem viselkedik kultutáltan mellette, én nem engdem oda hozzá.
2018. márc. 8. 16:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!