Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírok vele ha másik...

Nem bírok vele ha másik kutyáról van szó! . Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Januárban fogadtam örökbe egy pitbull, Labrador keverék kutyust nagyon hálás és imádjuk egymást az első perctől fogva :)

De a kan kutyákkal egyálltalán nincs jóban!..amit meg lát egyett morog megfeszűl ..egyszer volt hogy egy kan Berni pásztor kutyát akart .."megdugni" persze a kutya gazdája ment bele hogy nézzük meg mi van akkor ha nagyobb kan kutya van a közelben..hát őt nem érdekelte ..ment és adtta volna neki az áldást :) hála Istennek a pásztor kutyus nyugott és türelmes volt le sem szarta magyarán mondva de ez akkor is frusztráló hogy nem tudom el engedni ..de még szájkosárban sem a kutyafutattók az álmaim netovábbja..de egyszerűen nem tudom elérni..félek hogy esetleg valakit megtámad..még annyit hogy az emberekkel közvetlen nem izgatja ha pl.oda jön valaki egy simiért hagyja magát..nyílván itt is van kivétel..de nem ide tartozik az etnika..gyerekekkel petig egy tündér :)

Valaki esetleg valami ötlet? Kutya sulit ne írjatok!



2017. máj. 18. 13:05
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Ivartalanítás.
2017. máj. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Tiltsd le erről. Ha neki akarna menni valakinek, tiltsd, avatkozz közbe az első jeleknél. Ivaros a kutya? Nem feltétlenül lesz erre megoldás az ivartalanítás, az enyém is az, mégis hajlamos ledominálni más kanokat, pedig egy közepes méretű, nem túl erőteljes keverékkutyáról van szó.

Ha próbálkozik, szidd meg, nyomd le a fejét sokáig a földre. Ha félsz attól, hogy nem tudod leállítani, az nem jó. Ebből lehet komolyabb baj.

Kutyasulit/trénert is érdemes felkeresni.

2017. máj. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
6%
Ezért nem menőzésből választunk kutyát. Utálom, hogy ennyire divatos pitbull. Nem való mindenkinek. Az egyik kutyámat is egy ilyen dög tépte szét.
2017. máj. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Első körben ivartalanítás. Második körben kutya iskola. Hozzám már ilyen fszkalapként került a sharpei kanom 1 évesen, segítettek helyretenni.
2017. máj. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás első körben.

Másodsorban meg kell tanulnod hatékonyan tiltani a kutyádat. Legyen maximálisan behívható és tiltható. Ezenkívül megfelelő kutyákkal ellenőrzés alatt szocializálás.

2017. máj. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nos, elösszőr is!!!!

Nem éppen érdekelt hogy milyen tipusú illetve milyen fajta a kutya..

És ha olyan szar rággó ember lennék mint azt szokás manapság akkor nem őt választom és hagyom meghalni Január 6.-án..én bitos vagyok benne hogy verték és éheztetve volt egy szaros bottal nem tudttam vele játszani egy hónapig mert elrohant mikor meglátta..gondolom nem kell ecsetelnem mikor elővettem a kalapácsot képet felrakni mit művelt.. ez nem menőzés mert huuu Pitbull..hanem állatbarátság..

2017. máj. 18. 13:57
 7/22 A kérdező kommentje:
A másik hogy egy Pitbull tépte szét a kutyád..erre csak annyit hogy fogj kezet ember társaiddal mert ők harcoltatják és verik őket hogy agresszívak legyenek! Le vágják a fülét mert az menő és szokás de csak mert megengedett..nagyon sajnálom a kutyád!!..de ez nem a faj hibája ..
2017. máj. 18. 14:00
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

becsülni való állatot menteni.

Viszont számolni is kell azzal, a mentett kutyának lehet sok hibája.

Kaphatsz te neten sok-sok javaslatot, mit tegyél. Sokat nem érsz vele, ha nem tudod alkalmazni, vagy nem tudod JÓL alkalmazni bármelyik megoldást.

Hiába írod, kutyasuli kizárva.

Vagy iskola, vagy házhoz kihívható kiképző nélkül csak próbálkozásaid lesznek, szinte eredménytelenül.

2017. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
22%
Na álljon meg a menet. A pit bull nem azért lesz agresszív, mert harcoltatják és verik meg nem szeretettel nevelik, hanem, mert pit bull. Őt erre tenyésztették, ezt diktálja az ösztöne. Ezt persze kordában lehet tartani, de ehhez kell a szakértelem, a határozottság. Na ez az, ami benned nincs meg és ezért kéne vagy kutyasuli, vagy házhoz járó kiképző. Amíg ezt nem tudod megoldani, addig lehet olvasni és nézni Cesar Millant, jó tanácsai vannak, de mindenképpen szakember a megoldás, mert ez a kutya túl nagy falat neked és jelenleg veszélyes.
2017. máj. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Hát én is kutyasulit javasolnék,ahol foglalkoznak a kutyával (nem összekeverendő, ahol egyből engedelmesre rakják, a problémát nem kezelve).

De egyébként ha hülye, vagy fojtóval kicsit rántassz rajta, hogy észhez térjen, vagy a földre nyomás nyaknál, éa oldalra fektetés amíg le nem nyugszik. Plusz fárasztani sokat, több órán keresztül. De ha félsz a kutyádtól, durva leszek, de nem neked való. Én is domináns kutyát hoztam ki gyepiről, apám a mai napig fél tőle, és ha nagy ritkán nála van, elszabadul a pokol, nekimegy apámnak is, ha eldöntendő kérdésről van szó. Na velem ezt párszor próbálta meg, nem jött neki össze :D nem verem, nem kínzom, de azért határozottan értésére adom, ha nem normálisan viselkedik :)

Mondjuk nekem cane corsó fiam van, nem bull, de ez lényegtelen. Mindig dícsérd ha valami jót tesz, és figyeld meg a rossz viselkedés előtti mozdulatokat, és ha már látod, hogy készülődik (befeszül, borzol stb), akkor egyből tiltsd, mielőtt még belelendül. Ja és területet nem jelöl semleges helyen... 1-2pisi oké, de nem kell minden fát bejelölnie.

2017. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!